ABONAMENT SOCIAL MEDIA

 Włoska 
 Sztuka Jedzenia  

 Klient:  Aula Wrocław
 Główne zadanie:  

Zbudować nową wizję kuchni włoskiej, która jest nowoczesna, ale wciąż czerpie z włoskiej tradycji i bazuje na najlepszych, ekologicznych produktach z tamtego regionu. Wypromować jednocześnie nowe, nietuzinkowe miejsce na wrocławskich Krzykach i autorskie danie – bułę rosetta, która jest pełnowartościowym daniem włoskim, zawierającym dodatkowo najlepsze właściwości odżywcze.

 Projekt w liczbach:  

72 tygodnie współpracy (i leci dalej!), 575 postów wrzuconych na Facebooka i Instagrama, 200 GB zdjęć na dysku, ponad 6300 fanów w mediach społecznościowych

 Wykorzystane narzędzia:  

strategia social media, content marketing, copywriting, fotografia produktowa, druk DTP,  

Pantoda Studio Wrocław - Obsługa Social Media Restauracji Aula

ABONAMENT NA OBSŁUGĘ SOCIAL MEDIA

Najedzeni
czasu nie liczą

Włoska restauracja Aula była pierwszym abonamentowym klientem naszego studia i od początku byliśmy gotowi do działania. Gastronomia ma to do siebie, że jest bardzo dynamiczną branżą, dlatego musieliśmy dostosować się do narzuconego tempa.

Aula to nasz sąsiad, z którym wspólnie dzielimy przestrzeń w Pod Ciśnieniem. Fakt ten znacząca ułatwił nam początkową relację a w dalszych miesiącach współpracy umożliwił szybką reakcję i gotowość do nowych wyzwań. I tak od ponad 18 miesięcy, w formule abonamentowej, obsługujemy Aulę w zakresie komunikacji. W swoich działaniach skupiamy się szczególnie na mediach społecznościowych - Facebook i Instagram. Stawiamy na autorski i wypracowany w ramach strategii content, który konsekwentnie rozwijamy. Zobaczcie, co udało nam się dla nich zrobić do tej pory.

Pantoda Studio Wrocław - Abonamentowa Obsługa Social Media Restauracji Aula

STRATEGIA KOMUNIKACJI MARKETINGOWEJ

Nowy wymiar
włoskiej kuchni

Jeden z głównych celów naszej pracy, zakładał wypozycjonowanie Auli, jako wyjątkowego miejsca na wrocławskiej mapie kulinarnej pod względem lokalizacji, proponowanego menu, podejścia do gotowania i obsługi samego klienta.

Naszym głównym założeniem strategicznym w pierwszym etapie komunikacji, było przedstawienie sztandarowego dania restauracji – autorskiej buły wypiekanej na miejscu z nietuzinkowymi składnikami. Chcieliśmy zakodować w świadomości klientów, że Aula to nie kolejna włoska restauracja z pizzą. W tym miejscu dostaną coś wyjątkowego, niespotykanego i zaskakującego kulinarnie. Aula, to kreatywna przestrzeń smaków. Kuchnia, która dodaje klasycznym włoskim produktom i charakterystycznym włoskim potrawom nowy, zaskakujący wymiar. 

Pantoda Studio Wrocław - Fotografia dla Restauracji Aula

AUTORSKI CONTENT - ZDJĘCIA WIZERUNKOWE

Ktoś
powiedział
jedzenie?

Zasada numer jeden współpracy z restauracją – na sesje przychodzisz zawsze najedzony! Szczególnie kiedy musisz pochylać się nad gorącą pizzą albo układać na talerzu kompozycje z grillowanej ośmiornicy i złocistych frytek. Po tym jak już pogodzisz się z zapachami, pozostaje zrobić dobre zdjęcie.

Model pozornie wdzięczny – każdy lubi estetyczne jedzenie. Trudność polega jednak na tym, że wszystko w gastronomii już było. Każdy profil ma fotografie swoich dań o soczyście podkręconych kolorach. Myśląc o komunikacji, musieliśmy znaleźć sposób, żeby odznaczyć się w jakiś sposób.

Pantoda Studio Wrocław - Zdjęcia Packshotowe Restauracji Aula
Pantoda Studio Wrocław - Zdjęcia Produktowe dla Restauracji Aula
Pantoda Studio Wrocław - Social Media dla Restauracji Aula

AUTORSKI SZABLON DO KOMUNIKACJI

Sposób na komunikację

Od początku wiedzieliśmy, że dodawane przez nas posty muszą się czymś wyróżniać. Postanowiliśmy więc opracować formatkę, która łączy ze sobą apetyczne zdjęcia i autorską kreskę naszej ilustratorki Asi. Tak powstał szablon inspirowany lekko kształtem polaroida z dodanymi ręcznie rysowanymi grafikami. Pojawiły się wśród nich nieodzowne atrybuty włoskiej kuchni - ośmiornice, krewetki, ryby czy pizze, a także składniki, które wchodzą w skład Aulowych dań. Zdecydowaliśmy się również na dodanie logo, by komunikacja w mediach społecznościowych była skuteczna, a nowa restauracja na mapie Wrocławia zapadała w pamięć.

Pantoda Studio Wrocław - Facebook Restauracji Aula
Pantoda Studio Wrocław - Facebook Restauracji Aula
Pantoda Studio Wrocław - Facebook Restauracji Aula
Pantoda Studio Wrocław - Facebook Restauracji Aula

WIZUALNY WYRÓŻNIK MARKI

Bohater z głębin

W komunikacji marketingowej lubimy wykorzystywać narzędzia storytellingu. Tym samym często w narracji marek, kreujemy bohaterów, których traktujemy jako punkt wyjścia naszych historii.

Tym co wyróżnia Aulę wśród innych włoskich restauracji we Wrocławiu i Polsce, są ich autorskie buły. Wersja z ośmiornicą uważana jest za faworyta tej kategorii. Uznaliśmy zatem wspólnie z klientem, że to właśnie ją potraktujemy jako naszego głównego bohatera. Tym samym charakterystyczne ilustracje macek stworzone w naszym studio, pojawiły się w komunikacji marki. Zaczynając od graficznych wstawek w formatkach wykorzystywanych w mediach społecznościowych, przez materiały drukowane na grafikach ściennych w samej restauracji kończąc. Ośmiornica i jej wijące się macki stały się wizualnym wyróżnikiem marki na gastronomicznej mapie Wrocławia.


Pantoda Studio Wrocław - Instagram Restauracji Aula
Aula marketing i komunikacja | Pantoda Studio Wrocław
Pantoda Studio Wrocław - Instagram Restauracji Aula
Restauracja Aula marketing i Facebook | Pantoda Studio Wrocław

MARKETING ODPORNY NA ZMIANY

Komunikacja
w dobie pandemii

O tym jak trudny okres spotkał gastronomię przy okazji pandemii, nikomu uświadamiać trzeba. W takim miejscu jak Aula, brak klientów odczuliśmy szczególnie. To właśnie ludzie byli dla nas naturalnym tłem restauracji. To na ich bazie według pierwotnej strategii, mieliśmy budować znaczącą część komunikacji.

Wspólnie z klientem uznaliśmy, że nie możemy się poddać i w dynamicznej formule całkowicie zmieniliśmy naszą strategię. Skupiliśmy się na bardziej produktowym stylu, z naciskiem na formaty DIY. Zwiększyliśmy również ilość dynamicznych formatek w postaci animacji. 

Pantoda Studio Wrocław - Autorski Content dla Restauracji
Pantoda Studio Wrocław - Autorski Content dla Restauracji
Pantoda Studio Wrocław - Instagram Restauracji Aula
Pantoda Studio Wrocław - Instagram Restauracji Aula
Pantoda Studio Wrocław - Instagram Restauracji Aula
Pantoda Studio Wrocław - Materiały drukowane dla Restauracji

MATERIAŁY REKLAMOWE I DRUK DTP

Analogowe formy

Zdecydowaną większość naszych działań realizujemy w internetowym świecie. Gdy tylko jednak mamy okazję zaprojektować coś do druku, chętnie podejmujemy się tego zadania, oferując z naszej strony nie tylko wiedzę w zakresie DTP ale również kreatywne podejście do tematu.

Wśród prac zrealizowanych dla Auli, szczególnie upodobaliśmy sobie projekt serii podkładek na stoły, które oprócz wartości estetycznej, spełniają rolę promocji buł i zabawy konsumenta z włoskim słownictwem.

Fotografia przestrzeni i architektury | Pantoda Studio Wrocław

PODOBNA ESTETYKA

Miejsce, które
warto odwiedzić

Aula to wyjątkowa przestrzeń. W konkursie Wnętrza Roku 2019, organizowanym przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz, zajęła trzecie miejsce. Niezwykle wysokie sufity, nieidealne ściany, ornamentowe lampy, a do tego elegancka i modna butelkowa zieleń, to nieoczywiste otoczenie włoskiej kuchni, które osobiście bardzo lubimy. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy być częścią tego miejsca i na co dzień budować jego wizerunek.

Pantoda Studio Wrocław - Produkcje Video dla Restauracji Aula
Pantoda Studio Wrocław - Kampanie Social Media dla Restauracji
Pantoda Studio Wrocław - Fotografia dla Restauracji Aula

EFEKTYWNA WSPÓŁPRACA

Co przed nami? 

Za nami już prawie dwa lata współpracy, a przed nami – zobaczymy! Mamy nadzieję, że współpraca z Aulą przyniesie jeszcze dużo apetycznych zdjęć, ciekawych wydarzeń i wartościowych materiałów, które możemy opisać. Addio, do zobaczenia w podsumowaniu za rok!

CZAS NA TWÓJ RUCH

Stwórzmy
razem coś fajnego!


Porozmawiajmy o tym,
jak dodać Twojej marce skrzydeł

MOHANI

Poczuj moc Skandynawii

 STRATEGIA MARKETINGOWA 
KIK ARCHITEKCI

Hyta

 BRANDING & STRATEGIA KOMUNIKACJI 
BIOGO

Zmiana wymaga

 OUTSOURCING DZIAŁU KREATYWNEGO 
Masz
pytania?

Szukasz kreatywnego studia, które specjalizuje się w video marketingu? Jesteś we właściwym miejscu! Opowiedz nam o swojej marce, omówmy cele, doprecyzujmy wizję i stwórzmy wspólnie projekty, który przyniosą wymierne korzyści Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły!

Znajdziesz nas tutaj:
Pantoda Studio
Księcia Witolda 68/1
50-203 Wrocław

+48 667 266 667
studio@pantoda.com

Cześć

Jesteśmy Pantoda Studio. Koncentrujemy się na pomaganiu markom w upraszczaniu i wyjaśnianiu, kim są oraz co oznaczają. Tworzymy skuteczne strategie komunikacji i produkujemy wideo dla biznesu. Naszym konikiem są klipy promocyjne, reklamy wideo i filmy eventowe. Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić kierunek, zmienić zachowanie, czy zmienić świat - pomożemy Ci w tym!

Spotkajmy się w sieci