KAMPANIA CROWDFUNDINGOWA

 Zainwestuj 
 w Biogo, dołącz 
 do nas i #zmieniajzbiogo​!  

 Klient:  Biogo S.A.
 Główne zadanie:  

Przygotować i wdrożyć kompleksową kampanię promocyjną, związana z emisją akcji firmy Biogo S.A. na platformie beesfund.com. Wyjść poza utarty schemat akcji crowfundingowych, pamiętając o misji firmy i wypracowanej wcześniej w mediach społecznościowych strategii komunikacji.

 Projekt w liczbach:  

16 miesięcy budowania spójnego wizerunku marki i dostosowywania jej do planowanej emisji, ponad 50 autorskich ilustracji, 30 produkcji video,
1 landing page na platformę beesfund.com, 2 sesje zdjęciowe, ponad 100 graficznych formatek reklamowych, 2 dynamiczne miesiące absolutnej gotowości do działania

 Wykorzystane narzędzia:  

strategia social media, content marketing, copywriting, fotografia portretowa, ilustracja, produkcja video, marketing ekologiczny, web design, filmy reklamowe na social media, obsługa kanałów social media

Pantoda Studio Wrocław - Kampania Crowdfundingowa dla Biogo

CROWDFUNDING DLA BIOGO

Crowdfunding
od Beethovena
w świat biznesu

Odkąd internet stał się powszechnie dostępny, organizowanie finansowania społecznościowego stało się znacznie prostsze. Nie zawsze jednak tak to wyglądało i choć trudno w to uwierzyć… historia crowdfundingu sięga XVIII wieku. Formułę pozyskiwania funduszy od szerokiej grupy odbiorców, skupionych w ramach określonej społeczności / projektu, stosował sam Beethoven. Proponował on zakup swojego utworu zamożnym miłośnikom muzyki. Kiedy zgromadził odpowiednią liczbę subskrybentów, dającą gwarancję, że utwór nie przyniesie strat, podejmował się jego tworzenia. Można zatem śmiało przyjąć, że to właśnie dzięki subskrypcji powstały pierwsze utwory Beethovena, a świat muzyki zyskał jednego z najwybitniejszych artystów. Jesteście ciekawi, jak to się łączy z naszym klientem – sklepem z ekologiczną żywnością - biogo.pl?

STRATEGIA KOMUNIKACJI MARKI

Rozwój to podstawa

Biogo to marka, której dynamika rozwoju imponuje nam już od pierwszego dnia kontaktu z firmą. Ambitne plany, odważne decyzje i świetny zespół specjalistów, to doskonałe podwaliny do efektywnego rozwoju. Ten idzie w parze z ekspansją zagraniczną i to właśnie ona traktowana jest jako jeden z kluczowych celów, na których spółka aktualnie się koncentruje. Już w sierpniu 2019 roku spotkaliśmy się z klientem, by omówić strategię tych prac i wspólnie wypracować skuteczny plan działania. To właśnie wtedy po raz pierwszy padło słowo „crowfunding” i jak się potem okazało, wyznaczyło nam rytm pracy przez następnych kilkanaście miesięcy.

Pantoda Studio Wrocław - Promocyjne kampanie crowdfundingowe na beesfund.com

STRATEGIA CROWDFUNDINGOWA

Przepis na sukces

Każdy projekt zaczynamy od strategii, której głównym zadaniem jest znalezienie odpowiedzi na pytania „po co”, „dla kogo” i finalnie „w jakim stylu i jakimi narzędziami” będziemy się posługiwać, by osiągnąć zamierzony cel. Pierwszy punkt był jasny – musimy pozyskać środki finansowe, które pomogą w dynamiczny rozwoju firmy. Samych odbiorców („dla kogo”) podzieliliśmy na dwie grupy. Zarejestrowanych inwestorów, stanowiących część społeczności Beesfound, czyli platformy odpowiedzialnej za emisję akcji oraz „użytkowników marki” zaangażowanych w proekologiczne aspekty, stanowiące integralną część misji Biogo. To właśnie społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) stała się wspólnym mianownikiem dla każdej z tych grup, którą dodatkowo wzmocniliśmy mierzalnymi wartościami, obrazującymi dynamiczny rozwój spółki. Tym samym zdecydowaliśmy, że połączymy twarde, ekonomiczne dane z miękkim, proekologicznym i zrównoważonym podejściem marki do biznesu i duet ten potraktujemy jako styl naszej narracji. 

NOWY MARKETING DLA E-COMMERCE

Matematyka
w zgodzie z naturą

Biogo mówi delikatnym i prostym językiem. Często bazujemy na zmysłach, operując przy tym subtelną estetyką. Tego czego w pracy z markami bronimy jak ognia, to konsekwencja. Tym samym mocno walczyliśmy, by cała emisji była spójna ze strategią, którą od ponad roku realizowaliśmy na kanałach społecznościowych marki. Byliśmy przekonani, że to, co przyciąga ludzi, to autentyczność, nietuzinkowość i proekologiczna misja. Chcieliśmy być transparentni, przestawiać twarde dane, które przekonają inwestorów z kalkulatorami w rękach, ale wiedzieliśmy, że da się zrobić to inaczej niż w analizowanych projektach wcześniejszych emisji. Czuliśmy, że w takim podejściu drzemie ogromny potencjał!

Uznaliśmy, że nie zmienimy sposobu w jaki marka porozumiewa się na co dzień i nie będziemy starali się dostosowywać do branżowych standardów, które w naszym przypadku byłyby już u podstaw sztuczne. Wyszliśmy jak zawsze od emocji, połączonych z potrzebą zmiany otaczającego nas świata i tego jak działamy sami. Wypracowany wcześniej hasztag #zmieniajzbiogo, podłączyliśmy do kampanii teaserowej. 

FILM WIZERUNKOWY

Pomożesz nam?


Wizerunkową promocję marki Biogo rozpoczęliśmy filmem reklamowym, który premierę miał kilka miesięcy przed planowanym startem emisji akcji. Sama produkcja miała na celu zainspirowanie odbiorcy do szerokorozumianych zmian i była próbą zaangażowania go w ten proces przy okazji CTA „pomożesz nam?”. Samo hasło, stanowiące zakończenie filmu, było jednak szerszym spojrzeniem na zmiany. Te stanowią integralną część rozwoju marki, umożliwiając przy okazji rozwój / zmiany jej użytkowników. Zatem wsparcie Biogo niesie wprost proporcjonalne korzyści dla jej inwestorów i to nie tylko w obrębie finansowym.

Pantoda Studio Wrocław - Crowdfunding, strategia działania i promocji

AUTORSKI CONTENT

Bądź
konsekwentny

Jak zatem zbudować zrozumiałą i spójną z miękkim stylem marki komunikację, wychodząc od stosu dokumentów z tabelkami, wykresami i szeregiem finansowych analiz…? Jak zawsze, postawiliśmy na autorski content, bo wiemy, że sprawdza się on w roli świetnego narratora. Treści ubraliśmy w proste i krótkie formy, które łączą w sobie kluczowe informacje z korzyściami z nich płynącymi. Wszystko to w oparciu o przypisaną do Biogo paletę kolorów, fonty i style określone w KV marki. Konsekwencja w komunikacji to podstawa!

AUTORSKI CONTENT

Zmalujmy
coś wspólnie

Od początku byliśmy przekonani, że komunikacja emisji nie może się obyć bez charakterystycznych ilustracji Asi. Są one nieodłączną częścią Biogo, a autorska kreska, którą wypracowaliśmy zapadła już w pamięć wielu osobom. Co więcej, takie podejście do oprawy graficznej było czymś zupełnie nowym na portalu Beesfund. Przyjęty kierunek, był świadomym posunięciem, które miało oddalić nas od „korporacyjnych klimatów”, charakterystycznych dla analogicznych projektów. W efekcie powstało ponad 50 minimalistycznych ilustracji i wykresów w kolorach i stylu spójnym z komunikacją marki.

Pantoda Studio Wrocław - Crowdfunding langind page Beesfund
Ekologiczne kampanie reklamowe | Pantoda Studio Wrocław
Pantoda Studio Wrocław - Crowdfunding, sesje zdjęciowe
Ekologiczne kampanie reklamowe | Pantoda Studio Wrocław
Pantoda Studio Wrocław - Crowdfunding langind page Beesfund

LANDING PAGE EMISJI CROWDFUNDINGOWEJ

Postaw
na minimalizm
i czytelność

Dysponując wcześniej przygotowanymi materiałami, mogliśmy przystąpić do projektowania strony emisji. To ona spełniała najważniejszą funkcję całego projektu – przyjęła formę wizytówki firmy, prezentując cele emisji i formy inwestycji.

Cały landing zbudowaliśmy w oparciu o minimalistyczne bloki i kafle, które pozwoliły w przejrzysty sposób zaprezentować treści pisane i multimedialne. Miało być przy tym bardzo estetycznie, zgodnie z zasadami UX i co najważniejsze, spójnie ze charakterystycznym stylem Biogo. Zadbaliśmy również o responsywność witryny, oferując tym samym najwyższy komfort jej użytkowania, niezależnie od wykorzystanego do przeglądania urządzenia. 

LANDING PAGE EMISJI CROWDFUNDINGOWEJ

Dotrzyj do celu

Naszym głównym celem, było stworzenie projektu, który będzie prowadził odbiorcę przez wszystkie etapy strony, oferując mu na każdym z nich, szereg wzajemnie uzupełniających się treści. Te natomiast, przeplatając się z multimedialnymi elementami, dostarczają konkretny zbiór wartościowych dla inwestora informacji, zamkniętych w ramach logicznych bloków. Całość ma zaspokoić jego ciekawość nt. spółki, prezentować jej potencjał, generując w efekcie potrzebę inwestycyjną. Treści, które pojawiły się na stronie są bardzo jasne i merytoryczne. Chcieliśmy, by użyty język był zrozumiały dla wszystkich i w sposób naturalny przeprowadzał przez kolejne punkty oferty. 

FILM REKLAMOWY

Bohaterzy
są wśród nas


W komunikacji dla marek lubimy operować językiem korzyści i budować ich wizerunek w oparciu o prawdziwe persony związane z marką. Nie inaczej podeszliśmy do tematu tutaj. Staraliśmy się przedstawić spółkę z perspektywy i oczami jej pracowników. To im powierzyliśmy rolę lektorów i to oni prowadzili widza przez wszystkie etapy scenariusza. W dniu startu emisji akcji, swoją premierę miał również film, od którego rozpoczęliśmy komunikację video z wykorzystaniem naszych bohaterów.

CROWDFUNDING - FILMY REKLAMOWE

Obraz to tysiąc słów

Konsekwentnie rozwijaliśmy przyjętą strategię komunikacji, tworząc kolejne formaty video, które dostosowane były do bieżących wydarzeń związanych z przebiegiem emisji. W naturalny sposób i zawsze z wykorzystaniem naszych bohaterów, tworzyliśmy wieź z osobami, które już zainwestowały oraz tymi, którzy jeszcze się wahają. Zdjęcia realizowaliśmy w naturalnych przestrzeniach Biogo – magazynach i biurach. Prezentując firmę od jej zaplecza, byliśmy w pełni transparentni, budując tym samym zaufanie odbiorców do marki, tego jak działamy i myślimy.

Pantoda Studio Wrocław - Crowdfunding, sesje zdjęciowe

CROWDFUNDING - FOTOGRAFIA PORTRETOWA

W blasku fleszy

Decydując się na wykorzystanie wizerunku pracowników w rozbudowanej komunikacji video, naturalnym posunięciem było rozwinięcie jej o analogiczne formaty foto. Po raz kolejny postawiliśmy na naturalność. Biogo to zgrany team, który w naszej ocenie nie potrzebował garsonek, krawatów i wymuszonego pozowania, by w efekcie wzbudzić zaufanie potencjalnych inwestorów. Pierwszą sesję zrealizowaliśmy w naszym studiu. To tutaj powstały naturalne zdjęcia portretowe, które prezentują wybranych członków zespołu. 

Pantoda Studio Wrocław - Crowdfunding, filmy pod emisje akcji
Ekologiczne kampanie reklamowe | Pantoda Studio Wrocław
Pantoda Studio Wrocław - Crowdfunding, filmy pod emisje akcji
Produkcje filmowe dla marek ekologicznych | Pantoda Studio Wrocław

CROWDFUNDING - ZDJĘCIA WIZERUNKOWE

Foto w plenerze

Drugą sesje fotograficzną zrealizowaliśmy jeszcze bardziej spontanicznie, eliminując naturalny stres, często towarzyszący osobom, które stają przed obiektywem. Z aparatami wybraliśmy się do firmy klienta. Niebieską konstrukcję magazynu potraktowaliśmy jako kontrastowe tło, które w połączeniu z naturalnym światłem zbudowało nam idealne warunki pod sesję fotograficzną. Autorski content, który powstał przy okazji jednej sesji, stał się podstawą późniejszej komunikacji. Dobra energia i naturalność, które wręcz biją z tych zdjęć, stały się doskonałym fundamentem dla dalszych prac.

Projektowanie ekologicznych strategii | Pantoda Studio Wrocław
Pantoda Studio Wrocław - Crowdfunding na platformie Beesfund
Pantoda Studio Wrocław - Crowdfunding na platformie Beesfund
Jesteśmy Pantoda Studio - projektujemy strategie komunikacji

CROWDFUNDING - GRAFIKI POD REKLAMY

Wyróżnij się
w komunikacji

Chwilę przed startem emisji, na bazie wcześniej przygotowanych materiałów, ruszyliśmy z pracami nad graficznymi formatkami wspomagającymi komunikację. W myśl przyjętej strategii, zarówno chwilę przed samym startem emisji jak również w jej trakcie chcieliśmy być mocno rozpoznawalni. W tym celu, wspólnie z klientem uruchomiliśmy szereg kampanii marketingowych. To o co szczególnie dbaliśmy to konsekwencja i spójny wizerunek, ponieważ te często potrafią się rozjechać, szczególnie w tak złożonej kampanii. Przez prawie 3 miesiące, charakterystyczne niebieskie grafiki z zaczepnymi hasłami, można było zobaczyć w mediach społecznościowych (płatne kampanie w ramach Facebook) oraz ogromnej ilości stron internetowych i aplikacji (Google Ads). Podobną strategię publikacji przyjęliśmy dla produkcji video, które w kooperacji z graficznymi formatami, budowały skuteczną i spójną komunikację.

Pantoda Studio Wrocław - Crowdfunding, kampanie promocyjne
Ekologiczne kampanie reklamowe na social media | Pantoda Studio Wrocław
Pantoda Studio Wrocław - Crowdfunding, kampanie promocyjne na social media
Pantoda Studio Wrocław - Crowdfunding na platformie Beesfund

REAL TIME MARKETING

Otwierasz
lodówkę,
a tam Biogo!

Dystans do samych siebie, to istotna i wartościowa cecha. W którymś momencie, zaczęły dochodzić do nas słuchy, że w internecie jest nas naprawdę duuużo i że za chwile Biogo wręcz wyjdzie z lodówki… Miód malina na nasze serca - nie mogliśmy przegapić takiej okazji i dołączyliśmy do remarketingowej kampanii promocyjnej nową formatkę reklamową.

Jesteśmy Pantoda Studio - projektujemy strategie komunikacji

CSR

Zróbmy
coś ważnego

Inwestorzy biorący udział w emisji, dostali akcje firmy. To jednak nie było nic zaskakującego. Chcieliśmy zaoferować coś więcej. Długi czas zastanawialiśmy się czy istnieje produkt, który może nas wyróżnić i będzie jednocześnie zgodny z misją Biogo. Odrzuciliśmy pomysł gadżetów – nie chcieliśmy nakręcać popytu na przedmioty, które mają jedynie funkcję reklamową, i które najpewniej skończą rzucone w kąt. Po intensywnej burzy mózgów trafiliśmy do Fundacji Rozwój, która zajmuje się zasadzaniem nowych drzew. Dowiedzieliśmy się, że jest możliwość nadania ID drzewu, dzięki czemu kupujący, w tym wypadku inwestor, będzie mógł znaleźć swoje drzewo na mapie, a nawet oznaczyć je według własnych preferencji np. nadać mu imię. To był strzał w dziesiątkę! Tym oto sposobem, każdy inwestor w ramach zakupionego pakietu otrzymywał dostosowaną do wielkości pakietu akcji ilość drzew / sadzonek do nasadzenia. Te już przy okazji najbliższych, wiosennych nasadzeń staną się integralną częścią polskiego krajobrazu.

Jesteśmy Pantoda Studio - projektujemy strategie komunikacji

KOŃCOWY EFEKT

Ogromny sukces

Emisja akcji ruszyła 22 stycznia. Według zasad operatora, platformy Beesfund, mogła trwać 3 miesiące. Nie było jednak takiej potrzeby! Biogo osiągnęło założony cel w 2 miesiące, stając się jednocześnie jedną z najbardziej udanych akcji crowfundingowych w historii portalu. Zaraz po wielkim sukcesie nakręciliśmy parę filmów, które poszły w świat w ramach podziękowania i również w naszych szeregach przyszedł czas podsumowań. To było parę miesięcy wytężonej pracy! Zaczynając od przygotowania nieoczywistej strategii, poprzez intensywne bronienie naszej wizji, zaprojektowanie i wypełnianie strony treściami, produkcję contentu w postaci ilustracji, foto i wideo, produkcję niezliczonej ilości reklamowych formatek, przez obsługę bieżącej komunikacji. Lubimy oczywiste projekty, które możemy w sposób nieoczywisty ubrać w kreację, która w efekcie zaskakuje i osiąga założone cele! 

CZAS NA TWÓJ RUCH

Stwórzmy
razem coś fajnego!


Porozmawiajmy o tym,
jak dodać Twojej marce skrzydeł

EUROJOB

Mamy dla Ciebie dobrą pracę w Holandii

 STRATEGIA ROZWOJU MARKI HR  
MOHANI

Poczuj moc Skandynawii

 STRATEGIA MARKETINGOWA 
HEDAN

Przemysł przygotowany na przyszłość

 ODŚWIEŻENIE WIZERUNKU MARKI 
FILMY PROMOCYJNE DLA BIZNESU

Wyprodukujemy
film reklamowy 
dla Twojej firmy

W Pantoda Studio do każdej produkcji wideo podchodzimy z filmowym zacięciem. Mamy alergię na banał, dlatego nasze filmy reklamowe wyposażamy w specjalne systemy dezaktywujące funkcję ziewania u odbiorców. Opowiedz nam o celach i oczekiwaniach Twojej firmy. Wspólnie przeniesiemy na ekran najważniejsze treści i sprawimy, że Twój przekaz wygeneruje pozytywne emocje, dobre skojarzenia i w efekcie - większe zasięgi!

Masz
pytania?

Szukasz kreatywnego studia, które specjalizuje się w video marketingu? Jesteś we właściwym miejscu! Opowiedz nam o swojej marce, omówmy cele, doprecyzujmy wizję i stwórzmy wspólnie projekty, który przyniosą wymierne korzyści Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły!

Znajdziesz nas tutaj:
Pantoda Studio
Księcia Witolda 68/1
50-203 Wrocław

+48 667 266 667
studio@pantoda.com

Cześć

Jesteśmy Pantoda Studio. Koncentrujemy się na pomaganiu markom w upraszczaniu i wyjaśnianiu, kim są oraz co oznaczają. Tworzymy skuteczne strategie komunikacji i produkujemy wideo dla biznesu. Naszym konikiem są klipy promocyjne, reklamy wideo i filmy eventowe. Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić kierunek, zmienić zachowanie, czy zmienić świat - pomożemy Ci w tym!

Spotkajmy się w sieci