Druk / DentalScan

Cyfrowe w analogowym
wydaniu

Projektując drukowane materiały reklamowe dla pracowni protetycznej stanęliśmy przed zadaniem znalezienia optymalnej formy i języka do przedstawienia bardzo technicznych treści, w zrozumiały i jednocześnie interesujący sposób.

Co zrobiliśmy:

branding, druk, materiały reklamowe, fotografia, copywriting, ilustracja

Pantoda Studio Wroclaw Katalog dla DentalScan

Tworzymy obserwując

Pracę z marką zaczęliśmy od katalogu ofertowego. Założenie było proste – absolutnie każdy element ma być stworzony przez nas. Odeszliśmy od stockowych ikon, które nie nadawały marce wyjątkowego charakteru. Wiedzieliśmy, że oferta, którą kierujemy do gabinetów stomatologicznych musi być bardzo czytelna, dlatego narysowaliśmy własny zestaw piktogramów. Pomogły one opisać proces powstawania uzupełnień protetycznych i rozbiły tekst na czytelne bloki.

W stworzeniu wyjątkowo spersonalizowanego katalogu pomogły nam również autorskie fotografie. Stawiając na autentyczność, spędziliśmy dzień w pracowni wykonując zdjęcia techników przy pracy i sprzętów, które wykorzystują. Zajrzeliśmy od kulis, jak wygląda praca w laboratorium, poznając przy okazji zespół. Pomogło nam to nie tylko w zebraniu dobrych materiałów wizualnych, ale również w określeniu z jakimi ludźmi mamy do czynienia i jak powinna wyglądać nasza komunikacja. Zauważyliśmy, że ekipa składa się z osób młodych, żywiołowych i pełnych pasji, dlatego w takim właśnie kierunku zdecydowaliśmy się pójść.

Autorskie ilustracje dodają komunikacji
unikatowego charakteru

Ludzie stali się przewodnikami po cyfrowej pracowni. Projektując katalog postanowiliśmy stworzyć ich ilustracje. Wykorzystując zdjęcia zrobione na miejscu, byliśmy w stanie narysować wszystkich członków załogi, którzy witają czytelnika już od pierwszych stron. Do każdej postaci zostały przypisane ich imiona i stanowiska, dzięki czemu przybliżamy czytelnikowi świat pracowni. To jacy są w rzeczywistości, odwzorowaliśmy również w tekstach. Wykorzystaliśmy bezpośredni i swobodny język, jednocześnie nie rezygnując z merytoryki.

Pantoda Studio Wroclaw ilustracje reklamowe

On-line na papierze

Tworząc katalog dla tak zabieganej i zapracowanej branży, wiedzieliśmy, że wszystkie informacje muszą być pod ręką. Trudno jednak podawać zaawansowane specyfikacje albo opisy procedur w materiałach drukowanych, które z założenia mają w sposób spójny przedstawiać ofertę. Zdecydowaliśmy się na wykorzystanie kodów QR, które umieszczone w strategicznych miejscach, zachęcały do poszerzenia swojej wiedzy w danym temacie, a nam pozwoliły zachować czytelność.

Katalog nie mógł powstać bez zdjęć – one mówią wyraźniej niż tekst

Materiały drukowane uzupełniliśmy autorskimi zdjęciami, które dodały im profesjonalnego charakteru. Pokazaliśmy wszystkie materiały, z których tworzy się prace protetyczne. Dzięki temu, w katalogu, w skondensowanej, przejrzystej formie mogliśmy przedstawić całą ofertę marki. Zdjęcia uzupełniliśmy o elementy rysowane, dzięki którym zachowaliśmy spójność.

Autentyczny content marketing w mieście Wrocław
Pantoda Studio Wrocław - fotografia packshotowa i social media
 Pantoda Studio fotografia produktowa, content marketingowy
Pantoda Studio Wrocław to skuteczny marketing dla lekarzy

Jakość i gwarancja, to integralne elementy naszej pracy

Działając kompleksowo zadbaliśmy nie tylko o fotografie, ilustracje i skład, ale również zagwarantowaliśmy najwyższej jakości wydruk katalogu. Będąc w ścisłym kontakcie z naszymi partnerami w drukarni, byliśmy w stanie na bieżąco reagować na wszelkie wątpliwości i uwagi ich strony. Dzięki temu, po otrzymaniu paczki z gotowymi egzemplarzami nie czekała nas żadna niespodzianka. Trzymając cały czas rękę na pulsie, wiedzieliśmy, że wszystko zostanie wydrukowane idealnie.

To dopiero początek!

Katalog był naszą pierwszą realizacją dla pracowni, a chwilę później, w oparciu o wiedzę zebraną na potrzeby druku, stworzyliśmy dodatkowe materiały. Spod naszych rąk wyszedł szereg drukowanyh materiałów, wspomagających działania pracowni. Wszystkie te realizacje utwierdziły nas w przekonaniu, że kierunek, który obraliśmy był jak najbardziej słuszny.

Ta pewność pozwoliła nam pójść o krok dalej w naszych działaniach. Wiedzieliśmy, że nie możemy odejść od wypracowanego stylu, dlatego wchodząc z marką w świat social mediów, kontynuowaliśmy używanie tych samych kolorów, akcentów i tonu wypowiedzi. To jest już jednak zupełnie inna historia. Przeczytaj o niej TU.

Pantoda Studio Wroclaw - druki reklamowe, projektowanie, druk

CZAS NA TWÓJ RUCH

Przelej idee
na papier

Czy Twoje materiały drukowane są spójne z komunikacją w innych kanałach Wpadnij na kawę, przynieś katalogi, broszury i ulotki, a my chętnie podpowiemy, jaki kierunek warto obrać.

Cześć
jestem Kasia

Zbieram szalone pomysły w całość i ubieram je w dobre strategie. Umów się na spotkanie – wspólnie opracujemy plan dla Twojej marki.Kasia Ostrowicz Pantoda Studio Wrocław

TO OSTATNIO ZROBILIŚMY

Pantoda(ł), a my zrobiliśmy to tak

Zobacz jakie jeszcze realizacje mamy na swoim koncie. Kto wie, może zainspirują Cię do czegoś wielkiego! 

content marketing, copywriting, fotografia produktowa 

personal branding, web design, content marketing, copywriting, logo, seo

content marketing, copywriting, ilustracja, social media, fotografia packshotowa

strategia marketingowa, storytelling, web design, landing page, fotografia portretowa, copywriting