ODŚWIEŻENIE WIZERUNKU MARKI

 Przemysł 
 przygotowany 
 na przyszłość  

 Klient:  Hedan
 Główne zadanie:  

Zbudowanie wyraźnej i unikalnej pozycji marki HEDAN na polskim rynku, która łączy w sobie jakość, 30-letnie doświadczenie z powiewem świeżości, nowoczesnym spojrzeniem na biznes i eko trendami / zrównoważonym rozwojem.

 Projekt w liczbach:  

3 miesiące intensywnej pracy, 1 produkcja video, wizerunkowy serwis www, portretowa sesja zdjęciowa, 2 wizerunkowe sesje zdjęciowe, odświeżone logo, nowy claim, klarowna strategii rozwoju marki, dużo czarnej kawy

 Wykorzystane narzędzia:  

branding, strategia komunikacji, storytelling, web design, content marketing, copywriting, produkcja filmów reklamowych, fotografia portretowa, fotografia wizerunkowa, outsourcing marketingu, DTP

Pantoda Studio Wrocław - Wizerunkowe produkcje video, storyboardy

KLIENT I JEGO POTRZEBY

Rodzinna firma
z potencjałem

HEDAN to rodzinna biznes z Wrocławia, która od 30 lat z dużymi sukcesami działa w branży łożyskowej. Do tej pory, w swojej działalności firma skupiała się głównie na sprzedaży produktów z tego obszaru.

Dynamiczny rozwój branży oraz dążąca do zrównoważonego rozwoju transformacja przemysłu, stały się jednak silnym bodźcem do rozpoczęcia budowy nowego filaru działalności – komplementarnych usług z obszaru utrzymania ruchu i produkcji.

Pantoda Studio Wrocław - Strategia komunikacji marki

STRATEGIA KOMUNIKACJI

Nie taki wilk
straszny, jak go malują

To co charakteryzuje nasze Studio to wykorzystywanie emocjonalnych form w komunikacji. Nie będzie zatem tajemnicą, że pierwszy moment styku z marką był dla nas ciekawym doświadczeniem, budzącym jednocześnie szereg wątpliwości w zespole. Jak ugryźć łożyska, poukładany świat inżynierów, technicznych parametrów i wykresów? Jednak w myśl podejścia, które nam również przyświeca – „to, co inni nazywają problemami, my postrzegamy jako wyzwania i możliwości”, podjęliśmy się tego zadanie. Zobacz jak!

STORYTELLING

Historia
pisana przez ludzi

W ramach przygotowanej strategii postanowiliśmy złamać utarte w branży schematy - nacisk na prezentację produktów i ich parametrów technicznych. Skupiliśmy się na przedstawieniu realnych wartości i sposobu prowadzenia biznesu, który zwróci na siebie uwagę oraz zbuduje silną pozycję w oczach obecnych i przyszłych klientów oraz partnerów biznesowych. HEDAN ukazaliśmy jako środowisko, które łączy w sobie jakość, wieloletnie doświadczenie z powiewem świeżości, nowoczesnym spojrzeniem na biznes, a wszystko to z poszanowaniem natury i w ramach zrównoważonego rozwoju.

W komunikacji wykorzystaliśmy perspektywę właścicieli i pracowników firmy. To oni stali się naszymi narratorami i to w oparciu o nich prezentujemy wartości przypisane do marki, jej historię, ofertę oraz korzyści wynikające z jej wykorzystania. 

Pantoda Studio Wrocław - Fotografia produktowa

AUTORSKI CONTENT - FOTOGRAFIA PORTRETOWA

Najważniejszy
jest człowiek

Od pierwszej wizyty w siedzibie klienta byliśmy przekonani, że to właśnie ludzie tworzący tę firmę powinni grać pierwsze skrzypce w powstającej komunikacji. HEDAN to firma rodzinna nie tylko z nazwy. Panująca tam atmosfera, wzajemna życzliwość i otwartość to wartości, które musieliśmy wykorzystać! Nie myśląc długo, zbudowaliśmy studio fotograficzne w przestrzeniach biurowych klienta. Takie posunięcie znacząco ułatwiło całą logistykę i pozwoliło znacznie szybciej przygotować potrzebny materiał. W trakcie jednego dnia zdjęciowego zrealizowaliśmy dwie niezależne sesje portretowe - ze światem naturalnym i sztucznym. 

W ramach kolejnej sesji przygotowaliśmy materiał zrealizowany przestrzeniach HEDAN – magazynach i biurach. Prezentując firmę od jej zaplecza, byliśmy w pełni transparentni, budując tym samym zaufanie odbiorców do marki. Przygotowane zdjęcia wykorzystaliśmy w trakcie prac nad stroną www i jej treściami. Tylko taki, autorski content ma wartość i może skutecznie komunikować. 

Pantoda Studio Wrocław - Fotografia packshotowa
Pantoda Studio Wrocław - Zdjęcia produktowe
Produkcje filmowe dla marek ekologicznych | Pantoda Studio Wrocław
Ekologiczne kampanie reklamowe | Pantoda Studio Wrocław
Projektowanie ekologicznych strategii | Pantoda Studio Wrocław
Pantoda Studio Wrocław - Naming dla nowych produktów

BRANDING

Stare na nowo

Marka to znacznie więcej niż logo, tym bardziej gdy ma za sobą 30 lat historii… Dla jej odbiorców to szereg skojarzeń i powiązanych atrybutów. Dlatego prace nad odświeżeniem takiego znaku wymagają szczególnej uwagi, szerszego spojrzenia na projekt, uwzględniającego również psychologiczne aspekty jego odbioru – konsekwencji poczynionych zmian. Pracę nad nowym znakiem rozpoczęliśmy od dokładnej analizy wszystkich projektów wykorzystywanych przez firmę w swojej historii. To na ich bazie powstała obecna forma logo.

Nową identyfikację zamknęliśmy w prostej i minimalistyczne formie, wykorzystując mocny font, który nawiązuje do charakteru znaku z przed lat. Odświeżyliśmy paletę kolorów, nawiązując jednak do historycznych projektów. W efekcie zbudowaliśmy spójną identyfikację, która realizuje określone w strategii cele – świeżość, ekologia i nowoczesność.

WEB DESIGN

Nowa strona przemysłu

W myśl przyjętej na samym początku prac strategii, tworząc nową stronę HEDAN, świadomie odeszliśmy od przyjętych standardów dominujących w branży - nacisk na aspekty techniczne i lokowanie produktu. Naszym głównym zadaniem była prezentacja marki, jako godnego partnera technicznego w biznesie - jego innowacyjnego spojrzenia na procesy produkcyjne i kompleksowe wsparcie, które oferuje w tym zakresie.

Na stronie mówimy bezpośrednio, prostym i czytelnym językiem. Stosując język korzyści jasno i szczerze komunikujemy się z użytkownikiem. Klarownie przedstawiamy mu ofertę łącznie z zyskami, które się z nią wiążą. W komunikacji wizualnie wykorzystujemy pracowników, którzy rozwijają konkretne informacje i zachęcają do bezpośredniego kontaktu (CTA). 

Pantoda Studio Wrocław - Copywriting produktowy

USER EXPERIENCE

Rozwiązania
szyte na miarę

Cały serwis utrzymany jest w minimalistycznym stylu z wykorzystaniem przyjętych w KV kolorów i fontów. Treści i elementy funkcjonalne zastosowane na stronie, zostały zaprojektowane tak, by prowadzić użytkownika przez kolejne etapy oferty, finalnie angażując go na tyle, by skontaktował się z firmą lub zostawił dane kontaktowe do siebie.

Przy tak rozbudowanym serwisie, nie mogliśmy tym bardziej zapomnieć o responsywności. Wersja mobilna strony została zaprojektowana zupełnie niezależnie, tak by na każdym etapie, korzystanie z niej nie generowało najmniejszych problemów użytkownikom.  

Funkcjonalność
ma znaczenie

Czytelna budowa strony przekłada się na równie zorganizowane wnętrze i bezproblemowe zarządzanie serwisem. W tym przypadku klient otrzymał w pełni funkcjonalny system CMS, który pozwala swobodnie i bardzo łatwo wprowadzać zmiany zarówno w obrębie treści pisanych jak i tych graficznych.

Pantoda Studio Wrocław - Wizerunkowe produkcje video, storyboardy

FILM WIZERUNKOWY, VIDEO MARKETING

Kamera, akcja!

Ostatnim narzędziem, które przygotowaliśmy pod kątem docelowej komunikacji, był wizerunkowy film dla marki. Jego głównym zadaniem było wizualne odzwierciedlenie najważniejszych atrybutów przyjętych w strategii – dynamiki rozwoju, zmian, które są częścią HEDAN oraz ludzi, którzy są niezmiennym elementem całej historii. Na tej bazie powstał scenariusz produkcji, który rozwinęliśmy o bogate w szczegóły storyboardy. Pełniły one przydatne narzędzie w rozmowach z klientem - pozwoliły w klarowny sposób zwizualizować naszą wizję ujętą w scenariuszu. 

FILM WIZERUNKOWY

30 lat zmian


le rzeczy może wydarzyć się przez 30 lat? Jak wiele może się zmienić w tym czasie? Ile szans wykorzystamy i jak zmienią one świat, w którym żyjemy? Zobacz co zmieniło się w HEDAN i co pozostaje niezmienne po dziś dzień…

Produkcje filmowe dla marek ekologicznych | Pantoda Studio Wrocław
Ekologiczne kampanie reklamowe | Pantoda Studio Wrocław
Projektowanie ekologicznych strategii | Pantoda Studio Wrocław

CZAS NA TWÓJ RUCH

Stwórzmy
razem coś fajnego!


Porozmawiajmy o tym,
jak dodać Twojej marce skrzydeł

MOHANI

Poczuj moc Skandynawii

 STRATEGIA MARKETINGOWA 
EUROJOB

Mamy dla Ciebie dobrą pracę w Holandii

 STRATEGIA ROZWOJU MARKI HR  
KIK ARCHITEKCI

Hyta

 BRANDING & STRATEGIA KOMUNIKACJI 
Masz
pytania?

Nakręcimy dla Ciebie filmy reklamowe, promocyjne, korporacyjne i eventowe. Do tego coś ciekawego na social media i coś niestandardowego, jeśli masz własną wizję. W Pantoda Studio jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły. Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły!

Znajdziesz nas tutaj:
Pantoda Studio
Sudecka 96, lok 40-41
53-129 Wrocław
+48 667 266 667
studio@pantoda.com

Cześć, jesteśmy Pantoda Studio ✌

Tworzymy ciekawe doświadczenia. Koncentrujemy się na pomaganiu markom w upraszczaniu i wyjaśnianiu, kim są oraz co oznaczają. To, co inni nazywają problemami, my postrzegamy jako wyzwania i możliwości. Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić kierunek, zmienić zachowanie, czy zmienić świat - pomożemy Ci w tym!

Spotkajmy się w sieci