OUTSOURCING DZIAŁU KREATYWNEGO

 Zmiana wymaga  
 konsekwentnej pracy  

 Klient:  Biogo S.A.
 Główne zadanie:  

Wypracować autorski i charakterystyczny styl komunikacji, który docelowo stanie się wyróżnikiem marki we wszystkich jej kanałach. 
Opracować i wdrożyć spójną strategię rozwoju brandu z uwzględnieniem ambitnych planów ekspansji firmy.

 Projekt w liczbach:  

17 miesięcy współpracy (z prognozami na kolejne tyle!), 15 produkcji filmowych, ponad 100 autorskich ilustracji, 300 GB zajętego dysku z contentem, 60 inspirujących artykułów, 80 produktowych sesji zdjęciowych, 1 kampania RTM, 4 strony internetowe, tysiące dobrych pomysłów, ponad 65 tysięcy fanów w mediach społecznościowych

 Wykorzystane narzędzia:  

strategia social media, content marketing, copywriting, fotografia produktowa, druk DTP,  marketing 360, ilustracja, produkcja filmów video, influencer marketing, marketing ekologiczny, video marketing, obsługa kanałów social media 

Jesteśmy Pantoda Studio - projektujemy strategie komunikacji

OUTSOURCING MARKETINGU

Na bazie zaufania

Współpraca z Biogo, to wręcz podręcznikowy przykład tego jak powinno budować się relacje w marketingu. To jednocześnie doskonałe odzwierciedlenie tego jak istotne jest dokładnie poznanie potrzeb marki klienta, by w efekcie móc sprawnie i z sukcesami wspierać go w jego komunikacji.

Zaczynaliśmy skromnie – małe zlecenie na zdjęcia produktowe, które stało się jednak pretekstem do dalszych rozmów. Wraz z czasem rosło wzajemne zaufanie i wizja wspólnego rozwoju. Nowe propozycja działań i pomysłów rzucanych na stół klienta, spotykały się z coraz to większą aprobatą i zainteresowaniem. Każdy kolejny projekt, pozwalał nam dokładniej zrozumieć potrzeby rynku, na którym funkcjonuje marka i jeszcze lepiej dostosowywać nasze narzędzia.

Dziś po ponad 19 miesiącach wspólnych działań, obsługujemy Biogo kompleksowo, w ramach outsourcing znaczącej części marketingowych potrzeb firmy. Staliśmy się integralną częścią marki, z której wartościami jednocześnie się utożsamiamy.

Projektowanie ekologicznych strategii | Pantoda Studio Wrocław

STRATEGIA KOMUNIKACJI MARKETINGOWEJ

To co sami
chcielibyśmy zobaczyć

Opracowując strategię komunikacji dla sklepu internetowego biogo.pl wiedzieliśmy, że jest to marka z niezwykle dużym potencjałem. Z jednej strony ma szeroki zakres usług i produktów, o których możemy komunikować, a z drugiej bardzo szczerą i proekologiczną misję oraz podejście do konsumenta.

To właśnie powyższe cechy marki, w których widzimy wspólny mianownik w zestawieniu z naszymi wartościami, sprawiły że strategia przyszłych działań przyszła nam naturalnie i bez większego problemu. Zasada jest prosta – mówimy i prezentujemy to, co sami chcielibyśmy zobaczyć, lub doświadczyć. Content jest nie tylko spójny z misją biogo i tym, czego oczekują od nich fani, ale również z naszym sposobem myślenia. Jesteśmy przekonani, że skuteczna komunikacja to taka, która jest szczera i prawdziwa.

STRATEGIA KOMUNIKACJI - BIG IDEA

#zmieniajzbiogo

Wspólnie z klientem założyliśmy, że prowadzony przez niego z sukcesami biznes, musi nieść ze sobą coś więcej niż tylko wzrastające z roku na rok słupki. Za główny cel naszej komunikacji postawiliśmy sobie próbę inspirowania do realnych zmian wśród konsumentów. Podejścia w ramach, którego marka sprzedaje nie same produkty, a bardziej styl życia i inspiracje, które są ich integralną częścią. Tym samym oferowany w sklepie internetowym asortyment, jest odzwierciedleniem potrzeb związanych z tym jak wyobrażamy sobie świat i jakie postawy chcemy promować. Wracamy do naturalnych składników, życia w zgodzie z naturą i w jej rytmie. W ramach tak jasno określonej strategii, hasztag stworzył się wręcz sam - #zmieniajzbiogo

Pierwszym dużym projektem, który powstał w ramach tej koncepcji, był wizerunkowy film dla marki, który realizowaliśmy na przestrzeni sierpnia i września 2019. 

VIDEO MARKETING

Jesteś
gotowy/a
na zmiany?


Zdrowie naszej planety wpływa również na nas, dlatego jesteśmy gotowi na zmiany! Podejmij z nami wyzwanie #zmieniajzbiogo i pokaż, jak codziennie dbasz o to, co Cię otacza.

Zdjęcia produktowe | Pantoda Studio Wrocław

AUTORSKI CONTENT - FOTOGRAFIA PRODUKTOWA

Zgodnie z trendami

W pierwszej wersji strategii, komunikację w mediach społecznościowych oparliśmy głównie na produktach. To na ich bazie kreowaliśmy popyt, w samym przekazie wychodząc jednak zgodnie z założeniami od potrzeby zmiany. Jak zawsze w takich przypadkach, postawiliśmy na autorski materiał, który regularnie wychodził z naszego fotograficznego studia. Było świeżo z pomysłem i zgodnie z trendami rynku e-commerce, jednak czegoś ciągle nam brakowało...

Zdjęcia do komunikacji Social Media dla Biogo | Pantoda Studio Wrocław
Zdjęcia pod Facebook i Instagram | Pantoda Studio Wrocław
Zdjęcia pod social media | Pantoda Studio Wrocław
Zdjęcia pod social media | Pantoda Studio Wrocław
Zdjęcia produktowe | Pantoda Studio Wrocław
Zdjęcia do komunikacji Social Media dla Biogo | Pantoda Studio Wrocław
Ekologiczne kampanie reklamowe | Pantoda Studio Wrocław

NOWY MARKETING DLA E-COMMERCE

Bez ciecierzycy
i ryżowego makaronu

Zmieniliśmy więc taktykę i zrobiliśmy coś nietypowego dla tego segmentu biznesu – odeszliśmy prawie całkowicie od prezentacji i promocji produktów w social mediach. Chociaż są one podstawą dochodu naszego klienta, to wiedzieliśmy, że prawdziwie zaangażowana społeczność nie skupi się wokół makaronu czy ciecierzycy. Zostawiając sporadyczne zdjęcia produktowe, resztę planowanych publikacji zamieniliśmy na posty poradnikowe i inspiracyjne. 

AUTORSKI CONTENT - ILUSTRACJA

Wypracuj
swój sznyt 

Jak zatem wypełnić kilkadziesiąt postów w miesiącu, świadomie rezygnując z contentu foto? Dla studia z tak zdolnym ilustratorem to żaden problem! Autorska kreska Asi, doskonale wpasowała się w koncept. Okazała się tym elementem, którego nam brakowało. Dzięki niej potrafiliśmy lepiej wyrazić często abstrakcyjne koncepty. Posty w tej stylistyce okazały się powiewem świeżości na profilach. Wyjątkowo przypadły do gustu odbiorcom i co najważniejsze, znacząco wpłynęły na wzrost interakcji na kanałach.

Co jednak najważniejsze, wypracowana stylistyka stała się charakterystycznym i rozpoznawalnym elementem marki. Pojawia się już nie tylko w kanałach społecznościowych, ale w całej komunikacji Biogo, na sklepie internetowym i materiałach reklamowych kończąc.


Obsługa Social Media dla Biogo | Pantoda Studio Wrocław
Ilustracje pod Social Media | Pantoda Studio Wrocław
Ilustracje Asia Nadolna | Pantoda Studio Wrocław
 Autorskie Ilustracje na Facebook | Pantoda Studio Wrocław
Ilustracje pod Social Media | Pantoda Studio Wrocław
Ilustracje Asia Nadolna | Pantoda Studio Wrocław

INTERNETOWY MAGAZYN LIFESTYLOWY

Angażuj
i zainspiruj
by sprzedać

Jesteśmy zwolennikami kreowania i stymulowania potrzeb konsumenckich w oparciu o inspiracje i merytoryczne treści. Taka strategia komunikacji, generuje wysoką skuteczność, zarówno w odniesieniu do sprzedaży, jak również wizerunku marki. Na jej potrzeby tworzymy lifstylowe magazyny, które przyjmują formę internetowych serwisów, bogatych w inspirujące, wartościowy i autorski treści. W przypadku Biogo postawiliśmy na tematykę z zakresu ekologii, slow-life’u i zdrowia. 

Magazyn internetowy dla Biogo | Pantoda Studio Wrocław

W tym celu zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy całkowicie niezależny od sklepu internetowego serwis zmieniajzbiogo.pl Treści podzieliliśmy na 3 proste kategorie – porady, inspiracje i #poznajmysię. Po wejściu do dowolnego artykuł, można zobaczyć, że rozbiliśmy go na nieduże i czytelne bloki tekstowe przeplatane atrakcyjnymi zdjęciami w spójnej kolorystyce i stylu. To wszystko sprawia, że strona jest czytelna i prosta w obsłudze, a materiały prezentowane w nim ciekawe i wartościowe. Wykorzystując atrakcyjny content stymulujemy potrzeby konsumenta i w ramach przekazywanych treści podpowiadamy rozwiązania, których integralną częścią stają się często produkty z oferty sklepu.

VIDEO REPORTAŻ Z KREATYWNYM ZACIĘCIEM

#poznajmysię 

Mówiąc o wartościowym contencie na magazyn, nie możemy zapomnieć o cyklu #poznajmysię. To nasz autorski, reportażowy projekt, który z dużym sukcesem realizujemy już od kilku miesięcy. Do udziału w nim zapraszamy ciekawe persony, które w swoich aktywnościach i sposobie na życie, są spójne z misją Biogo. Tym samym budujemy naturalną sieć ambasadorów marki.

Łączymy starą szkołę reportażu z naszym kreatywnym i multimedialnym zacięciem. Z każdego spotkania wracamy z obszernym artykułem, wywiadem w formie wideo, pełną kartą wizerunkowego materiału filmowego, fotografiami portretowymi oraz backstagem. Jest z czego wybierać i nad czym pracować w postprodukcji!

NATURALNA IMPROWIZACJA

Mów szczerze
żeby zainteresować

Jedną z największych wartości projektu #poznajmysię, jest jego autentyczność i transparentność. Każdy wywiad jest inny i do każdego podchodzimy indywidualnie. Nigdy nie mamy sztywno ułożonych pytań, tylko bardziej polegamy na intuicji i naturalnej improwizacji. W absolutnej większości przypadków, pytania rodzą się podczas rozmowy i stanowią naturalną kontynuację wcześniej poruszanego tematu.
Analizujemy zagadnienia, które nas realnie interesują, dzięki czemu mówimy szczerze i bez odgrywania konkretnych ról.

Produkcje filmowe dla marek ekologicznych | Pantoda Studio Wrocław
Marketing ekologiczny | Pantoda Studio Wrocław
Filmy ekologiczne | Pantoda Studio Wrocław

WIZERUNKOWA KOMUNIKACJA VIDEO

Inspiracje do pozytywnych zmian

W projektowanych przez nas strategiach marketingowych, reklamowe filmy wideo stanowią jeden z ważniejszych elementów. Badania pokazują, że coraz więcej osób swoje zapytania nie wpisuje w Google, a w YouTube. Bazując na tych faktach, dużą część naszej uwagi skupiamy na produkcjach wideo – nie tylko w ramach cyklu #poznajmysię ale również filmach wizerunkowych. Pokazujemy w nich jak działa firma, jakie wartości wyznaje i jakie akcje organizuje. Taka dynamiczna formuła prezentacji, znacząco urozmaica content i skutecznie przyciąga uwagę odbiorców.

Projektowanie ekologicznych strategii | Pantoda Studio Wrocław

CSR

Marka, która ma
realny wpływ na otoczenie

Mimo tego, że pierwotnie współpraca z Biogo miała ograniczać się tylko do produkcji i zarządzania contentem na potrzeby bieżącej komunikacji w Internecie, postanowiliśmy rozszerzyć zakres naszej aktywności. Uznaliśmy, że świadoma i odpowiedzialna marka musi nie tylko inspirować, ale i aktywnie działać na rzecz przyjętych w ramach misji zmian. 

MARKETING EKOLOGICZNY

Podaruj
drugie życie

Z inicjatywy naszego studia powstała między innymi proekologiczna akcja szycia toreb wielokrotnego użytku. Do projektu zaangażowaliśmy klientów sklepów stacjonarnych marki Biogo. Z przyniesionych przez nich materiałów, stworzyliśmy autorskie torby wyprodukowane w ramach idei upcyklingu, którymi zastąpiliśmy część tych papierowych.

Do wsparcia promocji tej inicjatywny wykorzystaliśmy komunikację video w mediach społecznościowych. Pozytywny odzew była na tyle duży, że postanowiliśmy przerodzić jednorazową akcję, w stałą aktywność marki. Tym samym w każdym sklepu stacjonarnym Biogo, można znaleźć dedykowane pojemniki na materiały do produkcji toreb.  

Projektowanie ekologicznych strategii | Pantoda Studio Wrocław
Ekologiczne kampanie reklamowe | Pantoda Studio Wrocław
Szycie ekologicznych toreb | Pantoda Studio Wrocław
Ekologiczne kampanie reklamowe | Pantoda Studio Wrocław
Produkcje filmowe dla marek ekologicznych | Pantoda Studio Wrocław

OUTSOURCING DZIAŁU MARKETINGU

Zewnętrzny
dział kreatywny

I tak na przestrzeni prawie 20 miesięcy staliśmy się praktycznie zdalnym działem kreatywnym Biogo. Dzięki starannie zaprojektowanej na początku współpracy strategii pracy, możemy konsekwentnie realizować kolejne etapy naszej współpracy. Działamy w formule abonamentowej, co w praktyce oznacza, że żadna ze stron nie musi martwić się o dyspozycyjność partnera.

CZAS NA TWÓJ RUCH

Stwórzmy
razem coś fajnego!


Porozmawiajmy o tym,
jak dodać Twojej marce skrzydeł

KIK ARCHITEKCI

Hyta

 BRANDING & STRATEGIA KOMUNIKACJI 
MOHANI

Poczuj moc Skandynawii

 STRATEGIA MARKETINGOWA 
HEDAN

Przemysł przygotowany na przyszłość

 ODŚWIEŻENIE WIZERUNKU MARKI 
Masz
pytania?

Szukasz kreatywnego studia, które specjalizuje się w video marketingu? Jesteś we właściwym miejscu! Opowiedz nam o swojej marce, omówmy cele, doprecyzujmy wizję i stwórzmy wspólnie projekty, który przyniosą wymierne korzyści Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły!

Znajdziesz nas tutaj:
Pantoda Studio
Księcia Witolda 68/1
50-203 Wrocław

+48 667 266 667
studio@pantoda.com

Cześć

Jesteśmy Pantoda Studio. Koncentrujemy się na pomaganiu markom w upraszczaniu i wyjaśnianiu, kim są oraz co oznaczają. Tworzymy skuteczne strategie komunikacji i produkujemy wideo dla biznesu. Naszym konikiem są klipy promocyjne, reklamy wideo i filmy eventowe. Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić kierunek, zmienić zachowanie, czy zmienić świat - pomożemy Ci w tym!

Spotkajmy się w sieci