Branding / Wawa Design Festiwal

Design po polsku

Chcemy podpisać się pod każdym projektem, który opuszcza nasze Studio. Nie używamy półśrodków, nie angażujemy się tylko do połowy. Cenimy sobie klientów, którzy nam ufają i dają nam zielone światło. Stworzenie marki festiwalu Wawa Design umożliwiło nam działanie na wielu polach, w kreatywnej przestrzeni. Zderzenie kreacji z kreacją dodało naszym działaniom wiele świeżości. Projektanci, kreatywne idee, wzornictwo i Warszawa w tle. Na takie wyzwanie czekaliśmy.

Co zrobiliśmy:

branding, content marketing, copywriting, fotografia, logo, web design

Współpraca: Reprezentuj.com
Zobacz: wawadesign.eu

Pantoda Studio Branding dla Wawa Design Festiwal

Poznanie i zrozumienie, to klucz do budowania realcji i strategii

Każdy projekt rozpoczynamy od researchu. Bardziej niż liczby, w projektach typowo koncepcyjnych, interesują nas emocje i ludzie. Dlatego, zanim podjęliśmy się zadania stworzenia marki – wyruszyliśmy w podróż po Warszawie, z warszawiakami. Różne postaci, sposoby myślenia i osobowości tworzą miasto. Tę niezwykłą multikulturowość, otwartość oraz wolność jego mieszkańców utrwaliliśmy na filmie video i wykorzystaliśmy do promocji festiwalu.

Nie boimy się spojrzeć na projekt w abstrakcyjny sposób

Często projekty budujemy na podstawie luźniej mapy myśli. Tym razem postanowiliśmy w ten proces zaangażować mieszkańców stolicy. Zdradzili nam, co najbardziej lubią w Warszawie, z jakimi kolorami im się kojarzy i co jest dla niej
charakterystyczne. Tak powstała lista motywów, symboli, baza kolorów, emocji i wartości. Na tej podstawie opracowaliśmy nasze propozycje brandingowe, które nie zostały narzucone przez nas, a wyszły „z miasta”. Dzięki temu udało nam się stworzyć projekt, który wpisuje się w jego rytm, jest autentyczny. Było to największe wyzwanie.

Pantoda Studio Branding dla Wawa Design Festiwal

O tym jak ważny jest dla nas design i promowanie polskich twórców

Przestrzeń kreacji, to doskonale znana nam przestrzeń, dlatego projekt Wawa Design był dla nas bardzo ważny. Wspieramy polski design, bo cenimy rzeczy unikatowe. Za każdym projektem stoi człowiek, historia i emocje. Masowe produkcje nie pozwalają im się przebić, dlatego festiwale takie jak ten to dla nich szansa na dotarcie do szerszego grona odbiorców. Chcieliśmy wspólnie z nimi powiedzieć o wartości ich pracy.

Materiały drukowane na eventy, projektowanie, druk
Pantoda Studio Branding dla Wawa Design Festiwal

Musieliśmy znaleźć tło, które uwypukli najważniejsze treści

Zdecydowaliśmy się na najbardziej klasyczne połącznie czerni i bieli, ponieważ to najbardziej neutralne i nienarzucające się kolory, które pozwoliły skoncentrować się
na tym, co najważniejsze – na projektach, twórcach i promotorach polskiego wzornictwa. Czyli na tym, czym Wawa Design jest.

Pantoda Studio Branding dla Wawa Design Festiwal
 Pantoda Wrocław - branding, social media, content marketing

Pełne wsparcie

Oprócz promocyjnej kampanii on-line stworzyliśmy pełną gamę materiałów drukowanych: ulotki, katalog, wizytówki organizatorów, plakaty, program, tablice informacyjne, które promowały piątą edycję festiwalu. Wszystko oparte na kontraście bieli i czerni, minimalistyczne, w nienarzucającej się formie.

Fotografia reportażowa nie istnieje w oderwaniu od wcześniej wybranej estetyki

Eventy, które współtworzymy zawsze dokumentujemy, żeby wykorzystać je w dalszej komunikacji. Reportaże jakie powstały przy okazji festiwalu, w pełni oddają artystyczny charakter tego wydarzenia. Odpowiednio dobieramy kadry, żeby był spójne z całą koncepcją promocyjną.

Pantoda Studio Branding dla Wawa Design Festiwal
Pantoda Studio - fotografia reportażowa dla firm
Pantoda Studio Branding dla Wawa Design Festiwal
Autentyczny content marketing w mieście Wrocław

Strona internetowa musiała odpowiedzieć na wszystkie najważniejsze pytania

Projekt strony internetowej musiał być nieprzegadany i bardzo czytelny. Postanowiliśmy podzielić go na kilka bloków: wypowiedzi projektantów, które dodają stronie lekkości i artystycznego sznytu, informacje o sekcjach festiwalu, agendę, filmy oraz osoby, które stoją za wydarzeniem. Użytkownik wchodząc na stronę otrzymuję esencję festiwalu – konkretną informację, ale i inspirującą przestrzeń, którą chce poznać na żywo.

Pantoda Studio Wrocław to skuteczny marketing dla firm

Responsywne musi być

Responsywna wersja strony internetowej, to podstawa, którą zawsze wdrażamy. Odbiorcy najczęściej przeglądają Internet z poziomu telefonu, dlatego strona www festiwalu musiała sprostać tym wymogom. Często uczestnicy wydarzenia szukają informacji „na ostatnią chwilę”, a problemy z responsywnością strony powodują ich rezygnację z udziału. Podział na bloki ułatwił nam zadanie, a rozmiar dopasowuje się do każdego urządzenia. Naszym celem było dotarcie do jak największej liczby odbiorców, dlatego warunek responsywności był dla nas kluczowy podczas budowania strony.

CZAS NA TWÓJ RUCH

Chcemy pokochać Twoją markę i stworzyć dla niej kampanię.

Jeśli chcesz w kreatywny sposób przedstawić swój brand, zbudować narrację, która pozwoli Ci dotrzeć do nowej grupy odbiorców – odezwij się do nas. Stworzymy coś niesamowitego!

Cześć,
jestem Asia

Podbijam jakość komunikacji swoim tekstowym flow i oryginalnymi ilustracjami. Wpadnij do nas na kawę – opowiemy Ci więcej.Asia Nadolna Pantoda Studio Wroclaw

TO OSTATNIO ZROBILIŚMY

Pantoda(ł), a my zrobiliśmy to tak

Zobacz jakie jeszcze realizacje mamy na swoim koncie. Kto wie, może zainspirują Cię do czegoś wielkiego! 

branding, content marketing, naming, copywriting, ilustracja, fotografia, logo, druk

event, produkcja, content marketing, copywriting, fotografia, video, druk

Cyfrowe bywa też analogowe

branding, storytelling, druk, materiały reklamowe, fotografia, copywriting, ilustracja

 Nie musisz być wszędzie

content marketing, copywriting, ilustracja, social media, fotografia