Social Media / DentalScan

Z cyfrowej perspektywy zobaczysz więcej

Ściśle określona i hermetyczna grupa docelowa, to dla nas wyzwanie, które dało nam możliwość wyjścia poza przyjęte ramy. Prowadzenie social media dla pierwszej w Polsce cyfrowej pracowni protetycznej pozwoliło nam wykorzystać kanały do komunikacji stricte biznesowej, nastawionej na utrzymywanie kontaktów i edukowanie nieprzekonanych do cyfrowych rozwiązań.

Co zrobiliśmy:

content marketing, copywriting, ilustracja, social media, fotografia

Pantoda Studio Wrocław to skuteczny marketing dla firm

Nie musisz być wszędzie, żeby Twój przekaz był skuteczny

Wybór kanałów do komunikacji, to jeden z istotniejszych elementów tworzonej przez nas strategii. Nie musimy pojawiać się wszędzie i dużo mówić, żeby być skuteczni w swoim przekazie. W przypadku pracowni protetycznej, która chce komunikować się z gabinetami, stomatologami i technikami, głównymi kanałami stały się Facebook, YouTube i LinkedIn. Ostatni z nich wymusza tworzenie merytorycznego contentu, daje wiele formatów reklamowych, które ułatwiają budowanie wiarygodność i eksperckiego charakteru marki, co w naszym działaniu było kluczowe.

Pierwszy mówi obraz

Specjalistyczną wiedzę ubraliśmy w nieoczywisty dla branży szablon. Autorskie zdjęcia uzupełniliśmy graficzną kreską, która dodała przekazowi dynamiki iświeżości. Wykorzystaliśmy ją przy prezentacji materiałów, ludzi oraz ujęć z życia pracowni. Zaplanowany i przemyślany szablon postów uporządkował treści i nadał im niepowtarzalnego wyrazu.

Pantoda Wrocław - branding, social media, content marketing
Pantoda Wrocław - branding, social media, content marketing

Wiemy z doświadczenia, że klient chce Cię poznać!

Wykorzystujemy potencjał ludzki, bo to on jest siłą napędową każdego produktu i usługi. Tak było też w tym przypadku. Choć cyfrowa stomatologia zmierza w stronę automatyzacji, to wciąż za maszynami stoją ludzie, którzy koordynują wszystkie procesy. W naszej strategii komunikacyjnej, to najważniejszy punkt. W cyklu postów, w którym prezentujemy pracowników, przedstawiliśmy ich zadania, ale także pasje, plany i dążenia. Przybliżając sylwetki członków załogi otwieramy nowe drogi dialogu, a postaci stają się przewodnikami po świecie cyfrowej stomatologii.

Kampanie social media i marketing dla DentalScan we Wrocławiu

Tworzymy język,
który staje się znakiem rozpoznawczym marki

Ton of voice na jaki się zdecydowaliśmy różni się od tonu konsekwentnie stosowanego w komunikacji innych profili branżowych. Cyfrowa stomatologia, to innowacja na polskim rynku, dlatego każdy element zaproponowanej strategii musiał się wyróżniać. Język w jakim się komunikowaliśmy był bezpośredni, swobodny, nieco żartobliwy i spójny z linią graficzną. To wszystko dało nam możliwość rozwinięcia zagadnień dotyczących cyfrowej stomatologii w sposób zrozumiały dla każdego odbiorcy.

#badzcyfrowy

Przekaz tekstowy wzmocniliśmy uniwersalnym hasztagiem, który odwołuje się do działalności DentalScanu i cyfrowej stomatologii. Z punktu widzenia strategii, która polegała także na wykreowaniu autorytetów i liderów w konkretnej dziedzinie, jest to bardzo ważny punkt. Chcieliśmy zbudować wizerunek marki przy jednoczesnym edukowaniu techników i stomatologów w zakresie cyfrowej protetyki. #badzcyfrowy stało się CTA, które motywuje do zgłębiania wiedzy, a tym samym śledzenia działań marki.

Strategie marketingowe dla gabinetów dentystycznych

CZAS NA TWÓJ RUCH

Stworzymy dla Twojej marki język, który będzie sprzedawał!

Jeśli Twoja marka komunikuje w niezrozumiały sposób – napisz do nas, stworzymy strategię, która dogada się z Twoim odbiorcą!

Cześć
jestem Kasia

Zbieram szalone pomysły w całość i ubieram je w dobre strategie. Umów się na spotkanie – wspólnie opracujemy plan dla Twojej marki.Kasia Ostrowicz Pantoda Studio Wrocław

TO OSTATNIO ZROBILIŚMY

Pantoda(ł), a my zrobiliśmy to tak

Zobacz jakie jeszcze realizacje mamy na swoim koncie. Kto wie, może zainspirują Cię do czegoś wielkiego! 

branding, content marketing, naming, copywriting, ilustracja, fotografia, logo, druk

branding, storytelling, content marketing, naming, copywriting, fotografia, druk

#zaufaj
najlepszym

content marketing, copywriting, ilustracja, social media, fotografia packshotowa

strategia marketingowa, storytelling, web design, landing page, fotografia portretowa, copywriting