STRATEGIA SOCIAL MEDIA

 #zaufajnajlepszym  

 Klient:  Klinika Platinum
 Główne zadanie:  

Stworzenie strategii marketingowej, której głównym zadaniem było zbudowanie nowego wizerunku dentysty i kliniki stomatologicznej, jako miejsca bezpiecznego, pełnego profesjonalistów z ludzką twarzą.

 Projekt w liczbach:  

2 niezależne kanały komunikacji - Instagram, Facebook, 4 portretowe sesje fotograficzne, 8 sesji produktowych, 10 animacji 

 Wykorzystane narzędzia:  

content marketing, copywriting, ilustracja, social media, fotografia portretowa, packshot, 

Jesteśmy Pantoda Studio - projektujemy strategie social media

CIEKAWE WYZWANIE

Nieoczywiste miejsce

Wrocławska Klinika Platinum, to stomatologiczny lider w swojej kategorii. Od ponad 19 lat firma świadczy profesjonalne usługi w zakresie stomatologii, ortodoncji i medycyny estetycznej. Charyzmatyczni właściciele i imponujący sztab specjalistów łączący ogromne doświadczenie z najnowszą technologią. W powietrzu wyczuwalna luźna atmosfera, łącząca jednak empatie z najwyższą troską o pacjenta. Takie właśnie jest Platinum!

Lubimy takie miejsca, dlatego praca nad wizerunkiem i komunikacją Kliniki w mediach społecznościowych, szła w parze z wyzwaniem połączonym ze sporą dawką śmiechu i kreatywnej zabawy słowem i formą. Zobacz co z tego wyszło.  

Pantoda Studio Social Media dla Klinika Platinum

ZARYS STRATEGII

Od ogółu
do szczegółu

Każdy, najmniejszy element ma znaczenie. W przypadku hasztagu – kolosalne znaczenie. Wymyślony hasztag #zaufajnajlepszym jest odzwierciedleniem strategicznej big idea, która buduje nowy obraz dentysty – profesjonalisty, empatycznego i otwartego na potrzeby pacjentów. Zaufanie, to filar na którym można budować relacje pacjent – lekarz.

Prosty, mocny i uniwersalny hasztag stał się stałym elementem przekazu. Stanowi niezależny element, wykorzystywany w warstwie tekstowej, ale i kreacjach graficznych.

Obsługa Social Media dla Klinika Platinum | Pantoda Studio Wrocław

STORYTELLING W SOCIAL MEDIA

Dentysta
też człowiek

To co dla nas jest największą wartością stojącą za produktami i usługami, to ludzie. Nie mogło ich zabraknąć w naszej kreacji. Postanowiliśmy przełamać sztywną opozycję pacjent – lekarz. Nasi bohaterowie, to mistrzowie planszówek, sportowcy, podróżnicy, ludzie, którzy mają wiele pasji, a
jedną z nich jest budowanie uśmiechów. Odwołanie do wspólnych doświadczeń buduje poczucie więzi i zaufania.

Zdjęcia portretowe na Facebook | Pantoda Studio Wrocław
Zdjęcia do komunikacji Social Media dla kliniki stomatologicznej | Pantoda Studio Wrocław
Zdjęcia do komunikacji Social Media dentysta | Pantoda Studio Wrocław
Kampanie social media dla Klinika Platinum | Pantoda Studio Wrocław

DYNAMICZNE FORMATY REKLAMOWE

Dynamika,
to siła napędowa
projektu

Działamy dynamicznie. Realizujemy linię komunikacyjną opierając się na stworzonej strategii, ale cały czas szukamy nowych formatów i środków przekazu, żeby urozmaicać content.

W komunikacji na potrzeby social media często sięgamy po dynamiczne formy - animacje lub film. Takie rozwiązania skuteczniej angażują odbiorców i dłużej pozostają w pamięci.

Szablon komunikacyjny
musi być spójny z ideą

O kreacji myślimy całościowo, dlatego bardzo ważne było dla nas stworzenie szablonu, który będzie odzwierciedleniem naszej idei. Pastelowe grafiki, minimalistyczne zdjęcia, to znak rozpoznawczy Kliniki Platinum, która miała przywoływać pozytywne emocje i odświeżyć swój wizerunek.

Pantoda Studio Wrocław - fotografia packshotowa i social media
Kreatywne zdjęcia pod Facebook i Instagram | Pantoda Studio Wrocław

FOTOGRAFIA PACKSHOTOWA

Zrobimy to lepiej niż Pani ze stocka

W każdym komunikacie najpierw przemawia obraz, dlatego od początku wiedzieliśmy, że na wszystkich materiałach online i offline będziemy korzystać z autorskich zdjęć. Spersonalizowany komunikat wyróżnia się na tle masy stockowych zdjęć, które mówią językami wielu marek.

Wykorzystaliśmy typowe dentystyczne atrybuty, takie jak zęby, zgłębnikii, szczoteczki, ale postanowiliśmy też puścić oko do odbiorcy. Na ulotkach, plakatach i terminarzach znalazły się także packshotowe zdjęcia nadgryzionego pączka czy czekolada. Głównym celem wizyt u dentysty jest osiągnięcie wymarzonego uśmiechu, a ten wywołuje wiele czynników, np. jedzenie. Zachowanie zdrowego rozsądku, to klucz do szczęścia. Niebanalne podejście do tematu otworzyło nam dodatkową przestrzeń do kreacji, którą bez zastanowienia wykorzystaliśmy.

Pantoda Studio Wrocław - fotografia packshotowa i social media
Projektowanie i produkcja materiałów reklamowych | Pantoda Studio Wrocław

MATERIAŁY DRUKOWANE

Doświadcz
marki w realu

Strategia jaką tworzymy musi zostawić w odbiorcy ślad. Tak projektujemy każdy element – od strony internetowej, kampanii w social media, na materiałach drukowanych kończąc. Te ostatnie stanowią uzupełnienie komunikatów on-line, ale w przypadku klienta z branży stomatologicznej stanowiły jeden z istotniejszych elementów. Chcieliśmy ocieplić wizerunek dentysty, ale i stworzyć miejsce, w którym pacjent będzie czuł się komfortowo. Sterylne wnętrza ociepliliśmy pastelowymi banerami, ulotkami, a terminy wizyt zapisywaliśmy na terminarzach z minimalistycznymi zdjęciami.

Jesteśmy Pantoda Studio - projektujemy strategie komunikacji

MATERIAŁY DTP A STRATEGIA

Dobre DTP, uzupełnia
strategię marki

Tworząc materiały DTP zawsze myślimy o nich w kategorii funkcjonalności. Druk ma realizować wszystkie założenia strategiczne. Naszym celem było ocieplenie wizerunku dentysty i zaproszenie do spotkania. Dlatego ulotki i wizytówki stały się także terminarzami, na których można zapisać termin kolejnej wizyty oraz nazwisko lekarza. Komunikaty, które opuszczają nasze studio muszą zostać z klientem.

Działalność Kliniki, to nie tylko usługi stomatologiczne, ale także medycyna estetyczna, o której od początku komunikowaliśmy w bardziej delikatny, zmysłowy sposób. Przy okazji Dni Otwartych, które promowały nowe usługi estetyczne powstało wiele materiałów wspierających to wydarzenie. Zaproszenia, vouchery, terminarze, plakaty, ulotki, a także koperty na pastelowych tłach uzupełniliśmy o florystyczne motywy dodając im bardziej lekkiego, kobiecego charakteru.Całość nie funkcjonuje w oderwaniu od istniejącej komunikacji, a stanowi jej uzupełnienie.

CZAS NA TWÓJ RUCH

Stwórzmy
razem coś fajnego!


Porozmawiajmy o tym,
jak dodać Twojej marce skrzydeł

MOHANI

Poczuj moc Skandynawii

 STRATEGIA MARKETINGOWA 
KIK ARCHITEKCI

Hyta

 BRANDING & STRATEGIA KOMUNIKACJI 
AULA 

Włoska
sztuka jedzenia

 KOMUNIKACJA W SOCIAL MEDIA 
Masz
pytania?

Bez planu można wyruszyć w podróż po Ameryce Południowej, ale nie na podbój rynku! Pomożemy Ci obrać  właściwy kierunek - przygotujemy i kompleksowo wdrożymy strategię komunikacji, dzięki której osiągniesz zamierzone cele. Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły!

Znajdziesz nas tutaj:
Pantoda Studio
Sudecka 96, lok 40-41
53-129 Wrocław
+48 667 266 667
studio@pantoda.com

Cześć, jesteśmy Pantoda Studio.

Tworzymy ciekawe doświadczenia. Koncentrujemy się na pomaganiu markom w upraszczaniu i wyjaśnianiu, kim są oraz co oznaczają. To, co inni nazywają problemami, my postrzegamy jako wyzwania i możliwości. Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić kierunek, zmienić zachowanie, czy zmienić świat - pomożemy Ci w tym!

Spotkajmy się w sieci