STRATEGIA KOMUNIKACJI

 Poczuj moc Skandynawii 
 i wyrusz w naturalną podróż  

 Klient:  Mohani
 Główne zadanie:  

Stworzenie unikatowej historii i strategii komunikacji dla nowopowstałej gamy kosmetyków naturalnych. Zaprojektowanie spójnej serii opakowań, które stanowią punkt wyjścia dla dalszej strategii rozwoju marki i jej docelowego odświeżenia. 

 Projekt w liczbach:  

500 GB zajętego dysku z contentem,  4 produktowe sesje zdjęciowe, 1 wizerunkowa sesja zdjęciowa, 30 dni kampanii teaserowej, ponad 50 postów w formacie foto i video, 1 produkcja video, jeden landing page dedykowany kampanii

 Wykorzystane narzędzia:  

strategia komunikacji, storytelling, web design, content marketing, naming, copywriting, produkcja filmu reklamowego, fotografia produktowa, packaging design, kampania teaserowa, obsługa kanałów social media

STRATEGIA PRACY Z KLIENTEM

Wspólne wartości

Mohani to polska marka, tworząca kosmetyki naturalne przyjazne środowisku i człowiekowi. To wartości, które są również bardzo bliskie nam i temu jak postrzegamy otaczający nas świat. Ten wspólny mianownik we współpracy z klientem jest dla nas zawsze bardzo ważny. To w oparciu o niego, możemy budować skuteczną i autentyczną komunikację, z którą jednocześnie sami się utożsamiamy.

Pantoda Studio Wrocław - Strategia komunikacji marki

STRATEGIA KOMUNIKACJI

Pielęgnacja,
to rytuał

Pracę nad projektem rozpoczęliśmy od znalezienia punktu wspólnego dla idei marki, jej dotychczasowych produktów oraz docelowego planu rozwoju.

Uznaliśmy, że codzienne dbanie o siebie, to rytuał, droga do zrozumienia swoich potrzeb. Dlatego motywem przewodnim stała się dla nas podróż i idące z nią w parze przeżycia. Traktujemy ją bardzo metaforycznie, zaczynając od tej w głąb siebie. Podróż, to doznania metafizyczne, ciężkie do opisania, odnoszą się do subiektywnych odczuć. W komunikacji bazujemy na wizualnych skojarzeniach graficznych oraz sensorycznym nazewnictwie, które pozwalają odbiorcy wczuć się w charakter marki. 

STORYTELLING

Wyrusz z nami
w sensoryczną podróż

Podróż powiązaliśmy jednocześnie z fizycznymi miejscami, z których producent czerpie składniki do swoich kosmetyków. Dokładnie wyselekcjonowane, z najdalszych zakątków, niespotykane, esencjonalne – takie właśnie są produkty Mohani.

Postanowiliśmy podzielić je według kategorii geograficznych, z których pochodzą konkretne składniki danych kosmetyków. Pokazaliśmy, że marka przykłada ogromną wagę w ich doborze i inspiruje się lokalną wiedzą oraz doświadczeniem. Podróż stała się również istotnym elementem wizualny, ale przede wszystkim stanowiła podstawowy atrybut marki, który rozwijaliśmy w ramach storytellingu. 

Pantoda Studio Wrocław - Naming dla nowych produktów

NAMING

Poczuj zapach norweskiego wiatru

Wszystkie wcześniejsze działania związane z wypracowaniem konkretnej strategi rozwoju marki, zaprocentowały komfortem pracy nad przygotowaniem pierwszej serii produktów w ramach nowej strategii.

Od klienta dostaliśmy informacje o dwóch głównych składnikach nowych kosmetyków i kraju ich pochodzenia. Czerwone złoto Skandynawii, czyli borówka brusznica i owoc rokitnika przez wiele dni nie schodziły z naszej tapety. Norweski klimat, slow life czy hygge to atrybuty, których nie trzeba nam długo przedstawiać. 

Mohani, z jednej strony jest definiowalne, mówi o konkretnych korzyściach jakie dają produkty, a z drugiej strony niesie ze sobą coś nieuchwytnego, dlatego postanowiliśmy bazować na abstrakcyjnych skojarzeniach. Tak właśnie powstała seria Norweski Wiatr, którą stanowi pierwszą linię produktów w ramach Kolekcji Skandynawskiej. Nazwa wywołuje skojarzenia związane z delikatną morską bryzą i świeżością, co potwierdzili badani przez nas odbiorcy.

PACKAGING DESIGN

Opakowanie,
z dobrym widokiem 

Eteryczność i jednocześnie świeżość nowej Kolekcji Skandynawskiej, podkreśliliśmy pastelową zielenią, delikatnie uzupełnioną bielą i szarością. Naturalne kolory stały się również bazą do stworzenia autorskiej ilustracji, odzwierciedlającej norweski krajobraz. Kluczowym założeniem było stworzenie sferycznego efektu, przy okazji którego każda ścianka opakowania jest kontynuacją poprzedniej i poprzez małe detale opowiada pewną historię. Cała kompozycja została utrzymana w lekkiej, minimalistycznej i jednocześnie wypracowanej na potrzeby strategi, charakterystycznej kresce naszej ilustratorki Asi, która stała się wizualną bazą dla całego brandu i jego produktów.

Pantoda Studio Wrocław - Projektowanie opakowań
Produkujemy materiały reklamowe i dobry branding
Pantoda Studio Wrocław - Copywriting produktowy

COPYWRITING PRODUKTOWY

Słowa,
które zostają zapamiętane

Projekt graficzny uzupełniliśmy miękkim opisem, który w plastyczny sposób obrazuje to co jest istotą marki – podróż, natura, rytuał. Operując językiem korzyści, połączyliśmy sensoryczność z podstawowymi cechami i wymaganiami prawnymi. Wszystkie opisy i tekstowe elementy na opakowaniach powstały w dwóch językach - polskim i angielskim. Łącząc funkcjonalność i artyzm uzyskaliśmy opakowanie, które zarówno w sferze graficznej jak i tekstowej, wyróżnia się na tle pozostałych marek dostępnych na rynku.

LANDING PAGE KOLEKCJI

Naturalna
strona kolekcji

Jesteśmy zwolennikami prostoty, czystości i co najważniejsze konsekwencji w komunikacji. Nie inaczej działamy projektując serwisy web, czy jak w tym przypadku landing page.
W ramach przyjętej strategi założyliśmy, że witryna internetowa dla nowopowstałej kolekcji, stanowić będzie niezależny od strony marki serwis, utrzymany jednak w spójnej stylistyce. Wykorzystując formułę storytellingu, rozwinęliśmy genezę powstania nowej kolekcji kosmetyków naturalnych, przedstawiliśmy korzyści płynących z ich zastosowania by finalnie w ramach CTA, przekierować ruch do strony produktu na sklepie internetowym mohani.pl

Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o responsywności. Wersja mobilna strony została zaprojektowana zupełnie niezależnie, tak by na każdym etapie jej wykorzystanie nie generowała najmniejszych problemów jej użytkownikom.  

Pantoda Studio Wrocław - Fotografia produktowa

AUTORSKI CONTENT - FOTOGRAFIA PRODUKTOWA

Skandynawski minimalizm

Nieodzownym elementem skutecznej komunikacji, jest dostosowany do przyjętej strategii materiał graficzny i fotograficzny. W końcu obraz to tysiąc słów i właśnie głównie na jego bazie konsument buduje pierwszą opinię o marce i jej produkcie.

Wspólnym mianownikiem większość prac w tym projekcie, stał się minimalizm. Zdjęcia packshotowe stworzyliśmy dokładnie w tym samym nurcie. Jest czysto, minimalistycznie i z wyczuwalnym, świeżym chłodem Skandynawii, który zbudowaliśmy odpowiednim oświetleniem planu zdjęciowego. Część materiału delikatnie ociepliliśmy atrybutami przypisanymi do marki - korą iglastych drzew, ich szyszkami i mchem. 

Pantoda Studio Wrocław - Fotografia packshotowa
Pantoda Studio Wrocław - Zdjęcia produktowe
Pantoda Studio Wrocław - Wizerunkowe produkcje video, storyboardy

WIZERUNKOWA PRODUKCJA VIDEO

Norweski wiatr
na polskiej łące

Jednym z ostatnich narzędzi, które przygotowaliśmy pod kątem docelowej komunikacji, był wizerunkowy film marki. Jego głównym zadaniem było wizualne odzwierciedlenie najważniejszych atrybutów Kolekcji Skandynawskiej. Postawiliśmy na subtelność i sensoryczność, delikatnie przełamane dynamiką natury.

Na bazie stworzonego na samym początku prac tone of voice projektu i wcześniejszych prac związanych z nową kolekcją, napisaliśmy scenariusz produkcji. Jego integralną częścią, stały się bogate w szczegóły storyboardy. Pełniły one bardzo ważną funkcję w rozmowach z klientem - pozwoliły w klarowny sposób zwizualizować naszą wizję ujętą w scenariuszu. Po ich akceptacji, dobraliśmy odpowiednie do klimatu produkcji miejsce oraz aktorów. 

Pantoda Studio Wrocław - Produkcje filmowe dla firm

FILM DO KAMPANII TEASEROWEJ

Oddajmy
głos naturze

Integralną częścią całej produkcji stała się natura w jej najcieplejszym wydaniu i najczystszej formie. Świeżość majowego poranka w zestawieniu z delikatnym, wschodzącym słońcem, stanowiły idealne tło naszej historii. Do produkcji nie podeszliśmy jak do klasycznej formatki reklamowej. Świadomie nie wprowadziliśmy produktów na plan filmowy. Dzięki temu materiał w swoim wyrazie zachęca do kontaktu z naturą, inspiruje do wykorzystanie jej w ramach codziennych rytuałów. Te zaś stanowią podstawę do nawiązania kontaktu z marką i jej produktami. Jednocześnie tak przygotowana produkcja video, stanowiła doskonałą formę promocji w zaplanowanej kampanii teaserowej. Budowała ciekawość, jednocześnie nie odkrywając wszystkich kart.

FILM WIZERUNKOWY

Gdy budzi się dzień


Wyrusz z nami w podróż. Zabierzemy Cię do chłodnej, surowej i zahartowanej Norwegii, która obfituje w drogocenne owoce, pełne składników odżywczych. Gotowy?

Produkcje filmowe dla marek ekologicznych | Pantoda Studio Wrocław
Ekologiczne kampanie reklamowe | Pantoda Studio Wrocław
Projektowanie ekologicznych strategii | Pantoda Studio Wrocław
Pantoda Studio Wrocław - Kampanie teaserowe social media

KAMPANIA TEASEROWA

Z tajemnicą w tle

W ramach prac zobowiązaliśmy się również do zaprojektowania i poprowadzenia kampanii teaserowej, przy okazji której stworzyliśmy cały system identyfikacji dla docelowej komunikacji w mediach społecznościowych.

W kampanii teaserowej skupiliśmy się na zbudowaniu nastroju kolekcji i podkreśleniu najważniejszych atrybutów nowej serii kosmetyków - motywu podróży w wymiarze wielowymiarowym. Język komunikacji teaserowej był inspirujący i naturalny – trafiający do odbiorcy. Byliśmy delikatnie tajemniczy w swoim wyrazie, ale jednocześnie jasno komunikowaliśmy o zbliżających się nowościach. By wzmocnić przekaz stworzyliśmy i posługiwaliśmy się hasztagiem #kobiecepodróżemohani.  

Pantoda Studio Wrocław - Kampanie teaserowe Facebook

SOCIAL MEDIA - KAMPANIA TEASEROWA 

Zróżnicowany
content filmowy
i graficzny

Kampanię teaserową prowadziliśmy na kanałach: Facebook i Instagram. Dodatkowo wspieraliśmy ją płatnymi kreacjami reklamowymi w mediach społecznościowych. W rozwijaniu komunikacji, content podzieliliśmy na kilka cykli, które pozwoliły nam rozwijać kampanię aż do premiery kolekcji.

1. Filmy sensoryczne – obraz + dźwięk – oparte na zbliżeniach i detalach związanych z Norwegią, świeżością i dzikością natury.
2. Animacje z motywami z pudełka – wiejący wiatr, łódka kołysząca się na wodzie.
3. Filmy z detalami na twarzy – zmysłowe, delikatne, bardzo kobiece filmy pokazujące naturę kobiety.
4. Posty mówiące o charakterystyce marki - o podróżach po składniki. 

Zdjęcia do komunikacji Social Media dla Mohani | Pantoda Studio Wrocław
Kampanie social media dla Mohani | Pantoda Studio Wrocław
Obsługa Social Media dla Mohani | Pantoda Studio Wrocław
Pantoda Studio Wrocław - Kampanie teaserowe marketing

 KAMPANIA TEASEROWA - DODATKOWE DZIAŁANIA

Wspólna podróż w ramach wyzwania

Do czasu premiery nowej kolekcji zachęcaliśmy użytkowniczki do dzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z pielęgnacją, a konkretniej indywidualną drogą do swoich potrzeb i akceptacji siebie lub trwającej podróży.

Wyzwanie oznaczyliśmy hashtagem #kobiecepodróżemohani. Zadaniem konkursowym było opowiedzenie o swojej drodze do odkrycia własnych potrzeb pielęgnacyjnych. Wyzwanie umieściliśmy na Instagramie. Osoby przystępujące komentowały, dzieląc się swoimi historiami i przemyśleniami, oznaczając bliskie osoby. Z pośród uczestniczek klient wybrał jedną historię, która najbardziej go urzekła, a jej właścicielka miała szansę, jako jedna z pierwszych osób, przetestować nowe produkty z linii Norweski Wiatr.

Kampanie social media dla Mohani | Pantoda Studio Wrocław

SOCIAL MEDIA - KAMPANIA WŁAŚCIWA

Kierunek
dalszej
komunikacji

Ostatnią częścią naszej pracy, było wypracowanie i zaprojektowanie graficznych formatów dedykowanych docelowej komunikacji marki w social mediach. Całość została utrzymana w spójnej stylistyce wypracowanej już na etapie początkowej strategii. Materiały ułatwiły dalszą pracę klienta w realizowanych przez niego działaniach związanych z pozycjonowaniem nowej kolekcji w kanałach społecznościowych. 

CZAS NA TWÓJ RUCH

Stwórzmy
razem coś fajnego!


Porozmawiajmy o tym,
jak dodać Twojej marce skrzydeł

HEDAN

Przemysł przygotowany na przyszłość

 ODŚWIEŻENIE WIZERUNKU MARKI 

   
EUROJOB

Mamy dla Ciebie dobrą pracę w Holandii

 STRATEGIA ROZWOJU MARKI HR  
BIOGO

A czy Ty zainwestowałeś już w Biogo?

 KAMPANIA CROWDFUNDINGOWA 

 
FILMY PROMOCYJNE DLA BIZNESU

Wyprodukujemy
film reklamowy 
dla Twojej firmy

W Pantoda Studio do każdej produkcji wideo podchodzimy z filmowym zacięciem. Mamy alergię na banał, dlatego nasze filmy reklamowe wyposażamy w specjalne systemy dezaktywujące funkcję ziewania u odbiorców. Opowiedz nam o celach i oczekiwaniach Twojej firmy. Wspólnie przeniesiemy na ekran najważniejsze treści i sprawimy, że Twój przekaz wygeneruje pozytywne emocje, dobre skojarzenia i w efekcie - większe zasięgi!

Masz
pytania?

Szukasz kreatywnego studia, które specjalizuje się w video marketingu? Jesteś we właściwym miejscu! Opowiedz nam o swojej marce, omówmy cele, doprecyzujmy wizję i stwórzmy wspólnie projekty, który przyniosą wymierne korzyści Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły!

Znajdziesz nas tutaj:
Pantoda Studio
Księcia Witolda 68/1
50-203 Wrocław

+48 667 266 667
studio@pantoda.com

Cześć

Jesteśmy Pantoda Studio. Koncentrujemy się na pomaganiu markom w upraszczaniu i wyjaśnianiu, kim są oraz co oznaczają. Tworzymy skuteczne strategie komunikacji i produkujemy wideo dla biznesu. Naszym konikiem są klipy promocyjne, reklamy wideo i filmy eventowe. Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić kierunek, zmienić zachowanie, czy zmienić świat - pomożemy Ci w tym!

Spotkajmy się w sieci