STRATEGIA KOMUNIKACJI

 Poczuj moc Skandynawii 
 i wyrusz w naturalną podróż  

 Klient:  Mohani
 Główne zadanie:  

Stworzenie unikatowej historii i strategii komunikacji dla nowopowstałej gamy kosmetyków naturalnych. Zaprojektowanie spójnej serii opakowań, które stanowią punkt wyjścia dla dalszej strategii rozwoju marki i jej docelowego odświeżenia. 

 Projekt w liczbach:  

500 GB zajętego dysku z contentem,  4 produktowe sesje zdjęciowe, 1 wizerunkowa sesja zdjęciowa, 30 dni kampanii teaserowej, ponad 50 postów w formacie foto i video, 1 produkcja video, jeden landing page dedykowany kampanii

 Wykorzystane narzędzia:  

strategia komunikacji, storytelling, web design, content marketing, naming, copywriting, produkcja video, fotografia produktowa, packaging design, kampania teaserowa, social media  

STRATEGIA PRACY Z KLIENTEM

Wspólne wartości

Mohani to polska marka, tworząca kosmetyki naturalne przyjazne środowisku i człowiekowi. To wartości, które są również bardzo bliskie nam i temu jak postrzegamy otaczający nas świat. Ten wspólny mianownik we współpracy z klientem jest dla nas zawsze bardzo ważny. To w oparciu o niego, możemy budować skuteczną i autentyczną komunikację, z którą jednocześnie sami się utożsamiamy.

Pantoda Studio Wrocław - Strategia komunikacji marki

STRATEGIA KOMUNIKACJI

Pielęgnacja,
to rytuał

Pracę nad projektem rozpoczęliśmy od znalezienia punktu wspólnego dla idei marki, jej dotychczasowych produktów oraz docelowego planu rozwoju.

Uznaliśmy, że codzienne dbanie o siebie, to rytuał, droga do zrozumienia swoich potrzeb. Dlatego motywem przewodnim stała się dla nas podróż i idące z nią w parze przeżycia. Traktujemy ją bardzo metaforycznie, zaczynając od tej w głąb siebie. Podróż, to doznania metafizyczne, ciężkie do opisania, odnoszą się do subiektywnych odczuć. W komunikacji bazujemy na wizualnych skojarzeniach graficznych oraz sensorycznym nazewnictwie, które pozwalają odbiorcy wczuć się w charakter marki. 

STORYTELLING

Wyrusz z nami
w sensoryczną podróż

Podróż powiązaliśmy jednocześnie z fizycznymi miejscami, z których producent czerpie składniki do swoich kosmetyków. Dokładnie wyselekcjonowane, z najdalszych zakątków, niespotykane, esencjonalne – takie właśnie są produkty Mohani.

Postanowiliśmy podzielić je według kategorii geograficznych, z których pochodzą konkretne składniki danych kosmetyków. Pokazaliśmy, że marka przykłada ogromną wagę w ich doborze i inspiruje się lokalną wiedzą oraz doświadczeniem. Podróż stała się również istotnym elementem wizualny, ale przede wszystkim stanowiła podstawowy atrybut marki, który rozwijaliśmy w ramach storytellingu. 

Pantoda Studio Wrocław - Naming dla nowych produktów

NAMING

Poczuj zapach norweskiego wiatru

Wszystkie wcześniejsze działania związane z wypracowaniem konkretnej strategi rozwoju marki, zaprocentowały komfortem pracy nad przygotowaniem pierwszej serii produktów w ramach nowej strategii.

Od klienta dostaliśmy informacje o dwóch głównych składnikach nowych kosmetyków i kraju ich pochodzenia. Czerwone złoto Skandynawii, czyli borówka brusznica i owoc rokitnika przez wiele dni nie schodziły z naszej tapety. Norweski klimat, slow life czy hygge to atrybuty, których nie trzeba nam długo przedstawiać. 

Mohani, z jednej strony jest definiowalne, mówi o konkretnych korzyściach jakie dają produkty, a z drugiej strony niesie ze sobą coś nieuchwytnego, dlatego postanowiliśmy bazować na abstrakcyjnych skojarzeniach. Tak właśnie powstała seria Norweski Wiatr, którą stanowi pierwszą linię produktów w ramach Kolekcji Skandynawskiej. Nazwa wywołuje skojarzenia związane z delikatną morską bryzą i świeżością, co potwierdzili badani przez nas odbiorcy.

PACKAGING DESIGN

Opakowanie,
z dobrym widokiem 

Eteryczność i jednocześnie świeżość nowej Kolekcji Skandynawskiej, podkreśliliśmy pastelową zielenią, delikatnie uzupełnioną bielą i szarością. Naturalne kolory stały się również bazą do stworzenia autorskiej ilustracji, odzwierciedlającej norweski krajobraz. Kluczowym założeniem było stworzenie sferycznego efektu, przy okazji którego każda ścianka opakowania jest kontynuacją poprzedniej i poprzez małe detale opowiada pewną historię. Cała kompozycja została utrzymana w lekkiej, minimalistycznej i jednocześnie wypracowanej na potrzeby strategi, charakterystycznej kresce naszej ilustratorki Asi, która stała się wizualną bazą dla całego brandu i jego produktów.

Pantoda Studio Wrocław - Projektowanie opakowań
Produkujemy materiały reklamowe i dobry branding
Pantoda Studio Wrocław - Copywriting produktowy

COPYWRITING PRODUKTOWY

Słowa,
które zostają zapamiętane

Projekt graficzny uzupełniliśmy miękkim opisem, który w plastyczny sposób obrazuje to co jest istotą marki – podróż, natura, rytuał. Operując językiem korzyści, połączyliśmy sensoryczność z podstawowymi cechami i wymaganiami prawnymi. Wszystkie opisy i tekstowe elementy na opakowaniach powstały w dwóch językach - polskim i angielskim. Łącząc funkcjonalność i artyzm uzyskaliśmy opakowanie, które zarówno w sferze graficznej jak i tekstowej, wyróżnia się na tle pozostałych marek dostępnych na rynku.

LANDING PAGE KOLEKCJI

Naturalna
strona kolekcji

Jesteśmy zwolennikami prostoty, czystości i co najważniejsze konsekwencji w komunikacji. Nie inaczej działamy projektując serwisy web, czy jak w tym przypadku landing page.
W ramach przyjętej strategi założyliśmy, że witryna internetowa dla nowopowstałej kolekcji, stanowić będzie niezależny od strony marki serwis, utrzymany jednak w spójnej stylistyce. Wykorzystując formułę storytellingu, rozwinęliśmy genezę powstania nowej kolekcji kosmetyków naturalnych, przedstawiliśmy korzyści płynących z ich zastosowania by finalnie w ramach CTA, przekierować ruch do strony produktu na sklepie internetowym mohani.pl

Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o responsywności. Wersja mobilna strony została zaprojektowana zupełnie niezależnie, tak by na każdym etapie jej wykorzystanie nie generowała najmniejszych problemów jej użytkownikom.  

Pantoda Studio Wrocław - Fotografia produktowa

AUTORSKI CONTENT - FOTOGRAFIA PRODUKTOWA

Skandynawski minimalizm

Nieodzownym elementem skutecznej komunikacji, jest dostosowany do przyjętej strategii materiał graficzny i fotograficzny. W końcu obraz to tysiąc słów i właśnie głównie na jego bazie konsument buduje pierwszą opinię o marce i jej produkcie.

Wspólnym mianownikiem większość prac w tym projekcie, stał się minimalizm. Zdjęcia packshotowe stworzyliśmy dokładnie w tym samym nurcie. Jest czysto, minimalistycznie i z wyczuwalnym, świeżym chłodem Skandynawii, który zbudowaliśmy odpowiednim oświetleniem planu zdjęciowego. Część materiału delikatnie ociepliliśmy atrybutami przypisanymi do marki - korą iglastych drzew, ich szyszkami i mchem. 

Pantoda Studio Wrocław - Fotografia packshotowa
Pantoda Studio Wrocław - Zdjęcia produktowe
Pantoda Studio Wrocław - Wizerunkowe produkcje video, storyboardy

WIZERUNKOWA PRODUKCJA VIDEO

Norweski wiatr
na polskiej łące

Jednym z ostatnich narzędzi, które przygotowaliśmy pod kątem docelowej komunikacji, był wizerunkowy film marki. Jego głównym zadaniem było wizualne odzwierciedlenie najważniejszych atrybutów Kolekcji Skandynawskiej. Postawiliśmy na subtelność i sensoryczność, delikatnie przełamane dynamiką natury.

Na bazie stworzonego na samym początku prac tone of voice projektu i wcześniejszych prac związanych z nową kolekcją, napisaliśmy scenariusz produkcji. Jego integralną częścią, stały się bogate w szczegóły storyboardy. Pełniły one bardzo ważną funkcję w rozmowach z klientem - pozwoliły w klarowny sposób zwizualizować naszą wizję ujętą w scenariuszu. Po ich akceptacji, dobraliśmy odpowiednie do klimatu produkcji miejsce oraz aktorów. 

Pantoda Studio Wrocław - Produkcje filmowe dla firm

FILM DO KAMPANII TEASEROWEJ

Oddajmy
głos naturze

Integralną częścią całej produkcji stała się natura w jej najcieplejszym wydaniu i najczystszej formie. Świeżość majowego poranka w zestawieniu z delikatnym, wschodzącym słońcem, stanowiły idealne tło naszej historii. Do produkcji nie podeszliśmy jak do klasycznej formatki reklamowej. Świadomie nie wprowadziliśmy produktów na plan filmowy. Dzięki temu materiał w swoim wyrazie zachęca do kontaktu z naturą, inspiruje do wykorzystanie jej w ramach codziennych rytuałów. Te zaś stanowią podstawę do nawiązania kontaktu z marką i jej produktami. Jednocześnie tak przygotowana produkcja video, stanowiła doskonałą formę promocji w zaplanowanej kampanii teaserowej. Budowała ciekawość, jednocześnie nie odkrywając wszystkich kart.

Gdy budzi się dzień

Wyrusz z nami w podróż. Zabierzemy Cię do chłodnej, surowej i zahartowanej Norwegii, która obfituje w drogocenne owoce, pełne składników odżywczych. Gotowy?

Produkcje filmowe dla marek ekologicznych | Pantoda Studio Wrocław
Ekologiczne kampanie reklamowe | Pantoda Studio Wrocław
Projektowanie ekologicznych strategii | Pantoda Studio Wrocław
Pantoda Studio Wrocław - Kampanie teaserowe social media

KAMPANIA TEASEROWA

Z tajemnicą w tle

W ramach prac zobowiązaliśmy się również do zaprojektowania i poprowadzenia kampanii teaserowej, przy okazji której stworzyliśmy cały system identyfikacji dla docelowej komunikacji w mediach społecznościowych.

W kampanii teaserowej skupiliśmy się na zbudowaniu nastroju kolekcji i podkreśleniu najważniejszych atrybutów nowej serii kosmetyków - motywu podróży w wymiarze wielowymiarowym. Język komunikacji teaserowej był inspirujący i naturalny – trafiający do odbiorcy. Byliśmy delikatnie tajemniczy w swoim wyrazie, ale jednocześnie jasno komunikowaliśmy o zbliżających się nowościach. By wzmocnić przekaz stworzyliśmy i posługiwaliśmy się hasztagiem #kobiecepodróżemohani.  

Pantoda Studio Wrocław - Kampanie teaserowe Facebook

SOCIAL MEDIA - KAMPANIA TEASEROWA 

Zróżnicowany
content filmowy
i graficzny

Kampanię teaserową prowadziliśmy na kanałach: Facebook i Instagram. Dodatkowo wspieraliśmy ją płatnymi kreacjami reklamowymi w mediach społecznościowych. W rozwijaniu komunikacji, content podzieliliśmy na kilka cykli, które pozwoliły nam rozwijać kampanię aż do premiery kolekcji.

1. Filmy sensoryczne – obraz + dźwięk – oparte na zbliżeniach i detalach związanych z Norwegią, świeżością i dzikością natury.
2. Animacje z motywami z pudełka – wiejący wiatr, łódka kołysząca się na wodzie.
3. Filmy z detalami na twarzy – zmysłowe, delikatne, bardzo kobiece filmy pokazujące naturę kobiety.
4. Posty mówiące o charakterystyce marki - o podróżach po składniki. 

Zdjęcia do komunikacji Social Media dla Mohani | Pantoda Studio Wrocław
Kampanie social media dla Mohani | Pantoda Studio Wrocław
Obsługa Social Media dla Mohani | Pantoda Studio Wrocław
Pantoda Studio Wrocław - Kampanie teaserowe marketing

 KAMPANIA TEASEROWA - DODATKOWE DZIAŁANIA

Wspólna podróż w ramach wyzwania

Do czasu premiery nowej kolekcji zachęcaliśmy użytkowniczki do dzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z pielęgnacją, a konkretniej indywidualną drogą do swoich potrzeb i akceptacji siebie lub trwającej podróży.

Wyzwanie oznaczyliśmy hashtagem #kobiecepodróżemohani. Zadaniem konkursowym było opowiedzenie o swojej drodze do odkrycia własnych potrzeb pielęgnacyjnych. Wyzwanie umieściliśmy na Instagramie. Osoby przystępujące komentowały, dzieląc się swoimi historiami i przemyśleniami, oznaczając bliskie osoby. Z pośród uczestniczek klient wybrał jedną historię, która najbardziej go urzekła, a jej właścicielka miała szansę, jako jedna z pierwszych osób, przetestować nowe produkty z linii Norweski Wiatr.

Kampanie social media dla Mohani | Pantoda Studio Wrocław

SOCIAL MEDIA - KAMPANIA WŁAŚCIWA

Kierunek dalszej komunikacji

Ostatnią częścią naszej pracy, było wypracowanie i zaprojektowanie graficznych formatów dedykowanych docelowej komunikacji marki w social mediach. Całość została utrzymana w spójnej stylistyce wypracowanej już na etapie początkowej strategii. Materiały ułatwiły dalszą pracę klienta w realizowanych przez niego działaniach związanych z pozycjonowaniem nowej kolekcji w kanałach społecznościowych. 

CZAS NA TWÓJ RUCH

Myślisz o wprowadzeniu nowego produktu lub marki na rynek?

Potrzebujesz strategii marketingowej i jej wdrożenia, dla produktu, który chodzi Ci po głowie? Wpadnij do nas na kawę i pogadajmy o tym, co możemy wspólnie zaprojektować i zbudować!


Cześć
jestem Maciek

Niebanalni, kreatywni, otwarci - to my! A Ty jakich słów użyłbyś, by opisać swoją markę? Odezwij się i wpadnij do nas na kawę.Cześć jestem Maciek Albinowski | Pantoda Studio Wrocław

TO OSTATNIO ZROBILIŚMY

Pantoda(ł),
a my zrobiliśmy to tak

Zobacz jakie jeszcze realizacje mamy na swoim koncie.
Kto wie, może zainspirują Cię do czegoś wielkiego! 

HEDAN

Przemysł przygotowany na przyszłość

 ODŚWIEŻENIE WIZERUNKU MARKI 

   
EUROJOB

Mamy dla Ciebie dobrą pracę w Holandii

 STRATEGIA ROZWOJU MARKI HR  
BIOGO

A czy Ty zainwestowałeś już w Biogo?

 KAMPANIA CROWDFUNDINGOWA