BRANDING & STRATEGIA KOMUNIKACJI

 Poczuj się 
 jak w domu!  

 Klient:  Dodome
 Główne zadanie:  

Stworzenie marki od podstaw. Opracowanie strategii działania, znalezienie nazwy i zaprojektowanie znaku. W oparciu o te podstawy, zbudowanie strony internetowej, która przeprowadza klienta przez wszystkie opcje, jakie oferuje marka oraz przygotowanie autorskiego contentu do wypełnienia serwisu.

 Projekt w liczbach:  

4 merytoryczne spotkania, tydzień dogłębnego researchu, 4 style aranżacji wnętrz, 40 pełnych detali renderów 4K, 1 intuicyjny serwis internetowy z konfiguratorem, 3 propozycje logo, 10 propozycji nazw

 Wykorzystane narzędzia:  

strategy, branding, web design, content marketing, naming, copywriting  

Pantoda Studio Branding dla branzy developerskiej - Dodome

PUNKT WYJŚCIA

Poznajmy się

Rynek nieruchomości kwitnie. My to wiemy, inwestorzy to wiedzą i wie to też nasz klient, który przyszedł do nas z potrzebą przejścia ze swoją ekipą do branży wykończeniowej. Projekt Dodome to kompleksowy projekt budowy marki, z jakimi przyszło nam się zmierzyć. Nie boimy się wyzwań, dlatego chętnie zaangażowaliśmy się w proces powstawania, już na etapie koncepcji biznesowej. Od klienta dostaliśmy potrzebę, którą ubraliśmy w pomysł, a potem obudowaliśmy contentem. 

Po wielu latach pracy w segmencie deweloperskim, klient zdecydował, że czas najwyższy skrócić dystans pomiędzy swoją wykwalifikowaną ekipą, a finalnym klientem. Nie chciał już być podwykonawcą podwykonawców dużych firm, tylko zacząć coś własnego, nad czym miałby absolutną kontrolę. Od tego wyszliśmy.   

Jesteśmy Pantoda Studio - projektujemy strategie komunikacji

STRATEGIA BIZNESOWA

Czas na pomysły

Bazując na oczekiwaniach klienta, ale również realnej analizie rynku mieszkaniowego, zbudowaliśmy koncepcję biznesową, która w naszej ocenie ma bardzo duże szanse na powodzenie. Założenie było proste – ma być czytelnie, terminowo i bez niespodzianek.

Postanowiliśmy postawić nacisk na pakietowe rozwiązania, które dzięki swojej przejrzystości i niezmienności, nie mają ukrytych kruczków. Wyszliśmy z założenia, że to właśnie kompleksowość i terminowość są tym, czego inwestorzy szukają wykańczając mieszkania. Nie traktują ich bowiem jako osobiste projekty, w które chcą tchnąć trochę siebie, tylko jako produkty, które w nienagannym stanie muszą w możliwie szybkim czasie wypuścić na rynek.

Pantoda Studio - marketing dla developerów i strategie komunikacji

BADANIE RYNKU

Koniec gadania,
czas działać

Zanim ruszyły pracę nad budową strony, potrzebowaliśmy wiedzy na temat stylów. Przeprowadziliśmy badania odnośnie najpopularniejszych stylistyk w wykończeniu wnętrz. Zaangażowaliśmy zaprzyjaźnioną architektkę, która podzieliła się swoją wiedzą na temat projektowania i zestawiliśmy to z doświadczeniem ekipy budowlanej Serhiieja. W oparciu o liczne rozmowy i research, zdecydowaliśmy się na cztery style – skandynawski, boho, glamour i industrialny. Powstały do nich projekty i rendery 3D, które pokazują każdy najmniejszy detal, jaki znajdzie się w danym pomieszczeniu.

Pantoda Studio Wrocław - rendery 3D pomieszczenia i architektura
Obsługa Social Media dla firm | Pantoda Studio Wrocław
Porozmawiajmy o strategi marketingowej dla Twojej marki i brandingu
Pantoda Studio Wrocław - rendery 3D pomieszczenia i architektura
Pantoda Studio Wrocław - Agencja Reklamowa - branding

LOGO & NAMING

Jak cię zwą?  

Gdy już wszystko było ustalone, zaczęliśmy myśleć nad nazwą. Ważne było dla nas, żeby powstała szybko, by można było wykupić pod nią domenę i zacząć myśleć nad opracowaniem graficznym. Propozycji było wiele. Przewinęły się wszelkie wersje zawierające słowa „klucz” i „kąty”, ale doszliśmy do wniosku, że strona 4katy.pl nie zachęca. Ostatecznie stanęło na Dodome.

Powstało też logo. Prosty logotyp o przyjemnie okrągłych literach, z uzupełniającym informacje claimem. Bo choć nazwa sugeruje branżę, to nie chcieliśmy niedomówień. Wraz ze znakiem powstała również księga, która zebrała wszystkie informacje odnośnie korzystana z logo.

Agencja kreatywna Pantoda Studio Wrocław branding dla dodome
Produkujemy materiały reklamowe i dobry branding
Fotografia przestrzeni i architektury | Pantoda Studio Wrocław

COPYWRITING

Wszystko po kolei

Równolegle z projektami wnętrz od architektki, powstawały teksty. To one, wraz z renderami pomieszczeń, definiują czytelność oferty. Przygotowując kolejne podstrony o stylach, wybieraliśmy tylko najważniejsze informacje, które definiują estetykę i pomagają w wyborze. Nie chcieliśmy, by czytający to odbiorca, zagubił się w zbędnym słowotoku. Za każdym razem, gdy tekst stawał się przydługi, w głowach zapalała się lampka przypominająca o idei stojącej za projektem – przejrzystości. Wtedy akapit przechodził solidną redukcję.

AUTORSKI CONTENT - ILUSTRACJA

Wisienka na torcie

W tym samym czasie powstawała strona internetowa. Naszym głównym celem przy dobieraniu narzędzi, było stworzenie projektu, który będzie prowadził odbiorcę przez wszystkie etapy oferty. Chcieliśmy, by strona była kompleksowym kompendium wiedzy odnośnie oferowanych usług i żeby klient nie musiał się kontaktować po dodatkowe informacje. Miało być przy tym bardzo estetycznie i zgodnie z zasadami UX. Podstrony wypełnione czytelnymi treściami, możliwość ściągnięcia najważniejszych założeń do pdf i bogate w detale rendery pomieszczeń. To wszystko znalazło się na stronie dodome.eu. Sprawdźcie, jeżeli nie wierzycie!

Agencja kreatywna Pantoda Studio Wrocław - projektujemy strony www
Pantoda Studio Wrocław - rendery 3D pomieszczenia i architektura

CZAS NA TWÓJ RUCH

Stwórzmy
razem coś fajnego!


Porozmawiajmy o tym,
jak dodać Twojej marce skrzydeł

ZAMEK TOPACZ 

Kiedy
less is more

 ART & EVENT MARKETING 

   
CREDSTONE

Dobry zespół do wynajęcia

 BRANDING & LANDING PAGE 
WILI WIANKI

Zagramy 
w zielone?

 CONTENT MARKETING 
Masz
pytania?

Szukasz kreatywnego studia, które specjalizuje się w video marketingu? Jesteś we właściwym miejscu! Opowiedz nam o swojej marce, omówmy cele, doprecyzujmy wizję i stwórzmy wspólnie projekty, który przyniosą wymierne korzyści Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły!

Znajdziesz nas tutaj:
Pantoda Studio
Księcia Witolda 68/1
50-203 Wrocław

+48 667 266 667
studio@pantoda.com

Cześć

Jesteśmy Pantoda Studio. Koncentrujemy się na pomaganiu markom w upraszczaniu i wyjaśnianiu, kim są oraz co oznaczają. Tworzymy skuteczne strategie komunikacji i produkujemy wideo dla biznesu. Naszym konikiem są klipy promocyjne, reklamy wideo i filmy eventowe. Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić kierunek, zmienić zachowanie, czy zmienić świat - pomożemy Ci w tym!

Spotkajmy się w sieci