STRATEGIA ROZWOJU MARKI HR 

 Mamy dla Ciebie 
 dobrą pracę w Holandii 

 Klient:  Eurojob
 Główne zadanie:  

Na pierwszym etapie prac - wykreowanie wizerunku godnej zaufania, bezpiecznej i nowoczesnej agencji pracy tymczasowej w Holandii, wśród polskich odbiorców. W dalszej kolejności -  rozwój komunikacji na angielskojęzyczne rynki oraz rozszerzenie pracy, skupiającej się również na bezpośrednim pozyskiwanie kandydatów do pracy dla klienta.

 Projekt w liczbach:  

już ponad 15 miesięcy współpracy, 7 krajów objętych zasięgiem, 2 języki komunikacji, ponad 7000 pozyskanych kandydatów, ponad 50 autorskich ilustracji, dwujęzyczny magazyn internetowy, dedykowany portal rekrutacyjny do zbierania aplikacji, dziesiątki wymienionych maili i dużo dobrej energii

 Wykorzystane narzędzia:  

strategia komunikacji, web design, content marketing, copywriting, outsourcing marketingu, DTP, rozbudowana kampania Google Ads, kampanie płatne Facebook / Meta, obsługa kanałów social media

Pantoda Studio Wrocław - Wizerunkowe produkcje video, storyboardy

KLIENT I JEGO POTRZEBY

Cześć Eurojob!

Eurojob to agencja pracy tymczasowej w Holandii, która główną siedzibę ma właśnie w Niderlandach. Już po pierwszych rozmowach z Kariną, managerką polskiego oddziału firmy, wiedzieliśmy, że praca z marką klienta będzie wyjątkowo wymagająca. Negatywne historie z pracy za granicą zawsze są chętniej słuchane niż te dobre i doświadczenia w jednej agencji, drogą pantoflową, roznoszą się po zainteresowanych. Niestety, gdzieś w tym głuchym telefonie ginie nazwa konkretnego podmiotu a zła opinia zaczyna być aplikowana do całej branży.

Pantoda Studio Wrocław - Strategia komunikacji marki

STRATEGIA

Możesz
nam zaufać

Tworząc plan działania dla Eurojob, odczarowanie stereotypowego wizerunku agencji pracy było dla nas najważniejszym punktem. W ramach wypracowanej strategii, połączyliśmy kluczowe dla potencjalnego kandydata atrybuty oferty - bezpieczeństwo i transparentność.

Tym samym postawiliśmy na jasną komunikację - bez tajemnic i ukrytych informacji podanych małym drukiem. Wszystko w przyjaznej i bezpośredniej formie, której głównej celem było zbudowanie zaufanie i przedstawienie Eurojob jako rzetelnego i uczciwego partnera do współpracy.

Postawiliśmy na dwa kanały komunikacji – Facebook i specjalnie przygotowany w tym celu magazyn internetowy - heyeurojob.com. Działania rozpisaliśmy w modelu „pajęczej sieci” gdzie każdy kanał miał swoją funkcję i nienachalnie prowadził do celu, jakim jest zaaplikowanie na dane stanowisko. 

Pantoda Studio Wrocław - Fotografia produktowa

KEY VISUAL MARKI

Krok w tył,
by ruszyć do przodu

Po akceptacji wypracowanej strategii, chcieliśmy od razu zabrać się do pracy nad wybranymi kanałami. Zdaliśmy sobie jednak sprawę, że w Internecie wizerunek firmy jest dosyć niespójny. Dlatego też cofnęliśmy się o krok i opracowaliśmy konsekwentny key visual. Ten stał się spójną bazą do dalszych prac, które na jego podstawie wprowadziliśmy w wykorzystywanych już przez klienta narzędziach - stronie internetowej i materiałach reklamowych. 

STRATEGIA KOMUNIKACJI - FACEBOOK

Wyróżnij
się w tłumie

Po zakończeniu prac związanych z ogólnym wizerunkiem, rozpoczęliśmy realizację zadań określonych wcześniej w strategii. W nowo zbudowanych formatkach na Facebook, do wcześniej wykorzystywanego zielonego koloru Eurojob, dobraliśmy kontrastujący fiolet. To połączenie od razu przyciągnęło uwagę i wyróżniło posty na tle innych agencji.

Postawiliśmy też na dobrej jakości stockowe zdjęcia, które przedstawiają osoby w zbliżonym środowisku pracy oraz oddają przyjazny charakter marki. Na fanpage’u podzieliliśmy content na bloki tematyczne, które uznaliśmy za przydatne dla kandydata. Są wśród nich doradztwo HR, ciekawostki o Holandii, prezentowanie bonusów, które oferuje firma i promocja bieżących ofert pracy.

Produkcje filmowe dla marek ekologicznych | Pantoda Studio Wrocław
Ekologiczne kampanie reklamowe | Pantoda Studio Wrocław
Projektowanie ekologicznych strategii | Pantoda Studio Wrocław

AUTORSKI CONTENT - ILUSTRACJA

Wisienka na torcie

Komunikację wzbogaciliśmy również o autorskie ilustracje, naszej ilustratorki Asi. Posty w tej stylistyce okazały się powiewem świeżości na profilach społecznościowych. Wyjątkowo przypadły do gustu odbiorcom i co najważniejsze, znacząco wpłynęły na wzrost interakcji na kanałach.

Co jednak najważniejsze, wypracowana stylistyka stała się charakterystycznym i rozpoznawalnym elementem marki. Pojawia się już nie tylko w kanałach społecznościowych, ale w całej komunikacji oraz drukowanych materiałach reklamowych.


Produkcje filmowe dla marek ekologicznych | Pantoda Studio Wrocław
Ekologiczne kampanie reklamowe | Pantoda Studio Wrocław
Produkcje filmowe dla marek ekologicznych | Pantoda Studio Wrocław
Ekologiczne kampanie reklamowe | Pantoda Studio Wrocław
Projektowanie ekologicznych strategii | Pantoda Studio Wrocław

MAGAZYN INTERNETOWY

Dowiedz się więcej

Drugim kanałem, w który włożyliśmy dużo pracy jest magazyn internetowy heyeurojob.com. Tam dzielimy się informacjami na temat rekrutacji i poradami dotyczącymi wyjazdu do Holandii. Angażujemy również specjalistów z branży np. psychologów, z którymi przeprowadzamy rozmowy na temat aklimatyzacji w obcym kraju i radzenia sobie z tęsknotą za domem. W pandemii również aktualizujemy najnowsze doniesienia dotyczące obostrzeń lub utrudnień w wyjeździe. Chcemy, by magazyn był kompendium wiedzy o pracy w Holandii, a kandydaci, którzy trafiają na tę stronę, czuli, że tworzy ją agencja, której można zaufać. 

Kolejnym krokiem było wprowadzenie bliźniaczej komunikacji po angielsku dla kandydatów spoza Polski. Przekształciliśmy magazyn heyeurojob.com na platformę, która może obsługiwać wiele języków.

Pantoda Studio Wrocław - Fotografia produktowa

KAMPANIA NASTAWIONA NA CELE

Czas na krok dalej

Po pół roku prowadzenia sprawnej komunikacji wizerunkowej na rynku polskim, klient poprosił nas o wsparcie w nowym zakresie. Wraz z poluzowaniem obostrzeń związanych z pandemią, znacząco wzrosło zapotrzebowanie na nowych pracowników. 

Szybka analiza oczekiwań klienta oraz zbiór dotychczasowych doświadczeń związanych z marką Eurojob, wyznaczyły kolejny etap prac. Postanowiliśmy wprowadzić nowy, angielskojęzyczny kanał komunikacji i rozpocząć wdrażanie dedykowanych narzędzi i kampanii reklamowych, których zadaniem będzie zbieranie aplikacji od kandydatów.
 
Od tego momentu już nie liczył się tylko wizerunek i budowanie społeczności, ale również konkretne liczby pozyskanych CV.

Produkcje filmowe dla marek ekologicznych | Pantoda Studio Wrocław
Ekologiczne kampanie reklamowe | Pantoda Studio Wrocław
Projektowanie ekologicznych strategii | Pantoda Studio Wrocław
Produkcje filmowe dla marek ekologicznych | Pantoda Studio Wrocław
Ekologiczne kampanie reklamowe | Pantoda Studio Wrocław
Projektowanie ekologicznych strategii | Pantoda Studio Wrocław
Pantoda Studio Wrocław - Naming dla nowych produktów

KOMUNIKACJA W JĘZYKU ANGIELSKIM

Do you
speak english?


Pierwszym krokiem było stworzenie angielskojęzycznego odpowiednika profilu Eurojob na Facebooku. Ten ruch otworzył nam dostęp do nowych grup potencjalnych kandydatów i pozwolił dotrzeć z ofertą do znacznie większego targetu. Na każdym z profili wdrożyliśmy również narzędzie Job Marketplace, dzięki któremu już z pozycji Facebooka użytkownik ma możliwość złożenia aplikacji na konkretne stanowisko pracy.

Integralną częścią realizowanych prac w ramach miesięcznego abonamentu są również kampanie reklamowe na FB, których główny cel sprowadza się właśnie do powiększania bazy CV kandydatów. 

Średni wynik miesięczny: 600 aplikacji

KAMPANIE REKLAMOWE - GOOGLE

Masz pracę!

Drugim bardzo ważnym kanałem stał się portal rekrutacyjny maszprace.pl, który zbudowaliśmy na potrzeby kampanii reklamowych Google. To właśnie do tego miejsca kierowaliśmy znaczącą cześć ruchu generowanego w ramach realizowanych kampanii reklamowych - Google Search i Display. Te narzędzie potraktowaliśmy również jako kontener do budowania bazy danych na potrzeby kampanii remarktingowych.

Średni wynik miesięczny: 600 aplikacji

Pantoda Studio Wrocław - Wizerunkowe produkcje video, storyboardy

MODEL PAJĘCZEJ SIECI

Zamknięci
w pajęczej sieci

W tak rozbudowanych i nastawionych na wymierne cele kampaniach, wykorzystujemy nasz autorski model "pajęczej sieci". W tym środowisku wszystkie portale i kanały - obydwa profile na Facebook, Facebook Jobs, maszprace.pl, heyeurojob.com, strona klienta oraz reklamy display’owe w Google pracowały jako zamknięty obieg, którego celem było pozyskanie aplikacji z grupy starannie wyselekcjonowanych kandydatów.

I faktycznie, już w pierwszym miesiącu, na Facebooku dotarliśmy z naszą reklamą do 380 tysięcy potencjalnych kandydatów, a maszprace.pl wyświetliło 5600 osób. Nasze działania już w pierwszym miesiącu trwania kampanii przyniosły Eurojob 1235 aplikacji, co stanowiło ponad 200% celu ustalonego przez klienta.

Ekologiczne filmy reklamowe | Pantoda Studio Wrocław
Ekologiczne kampanie reklamowe | Pantoda Studio Wrocław

Obserwujemy,
żeby zrozumieć lepiej

W kolejnych miesiącach kontynuowaliśmy kampanie, coraz lepiej ucząc się grupy odbiorców i dostosowując nasze działania do statystyk, które po każdym miesiącu analizowaliśmy. Reagowaliśmy również aktywnie na bieżące wydarzenia. Dzięki bliskiej współpracy z menedżerką, byliśmy w stanie szybko i sprawnie wprowadzać zmiany w ogłoszeniach, stawkach albo dodawać nowe oferty pracy na stronę i Fabebook’a.

Pantoda Studio Wrocław - Wizerunkowe produkcje video, storyboardy

OUTSOURCING MARKETINGU

Nie trzymamy
się sztywno planu

Praca z Eurojob to model współpracy, który odpowiada nie tylko klientowi, ale również nam. W stałej cenie miesięcznego abonamentu, stajemy się zewnętrznym działem marketingu firmy. Nie zajmujemy się wtedy tylko konkretnymi social mediami albo stronami, ale jesteśmy gotowi na wszelkie marketingowe wyzwania, z jakimi przyjdzie się nam mierzyć. Takie podejście daje duży komfort klientowi, który wie, że w przypadku nieprzewidzialnej akcji, eventu czy problemu, my jesteśmy cały czas gotowi służyć pomocą. 

CZAS NA TWÓJ RUCH

Stwórzmy
razem coś fajnego!


Porozmawiajmy o tym,
jak dodać Twojej marce skrzydeł

HEDAN

Przemysł przygotowany na przyszłość

 ODŚWIEŻENIE WIZERUNKU MARKI 
KIK ARCHITEKCI

Hyta
znaczy dom

 BRANDING & STRATEGIA KOMUNIKACJI 
BIOGO

Jesteś

 STORYTELLING 

   
Masz
pytania?

Szukasz kreatywnego studia, które specjalizuje się w video marketingu? Jesteś we właściwym miejscu! Opowiedz nam o swojej marce, omówmy cele, doprecyzujmy wizję i stwórzmy wspólnie projekty, który przyniosą wymierne korzyści Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły!

Znajdziesz nas tutaj:
Pantoda Studio
Księcia Witolda 68/1
50-203 Wrocław

+48 667 266 667
studio@pantoda.com

Cześć

Jesteśmy Pantoda Studio. Koncentrujemy się na pomaganiu markom w upraszczaniu i wyjaśnianiu, kim są oraz co oznaczają. Tworzymy skuteczne strategie komunikacji i produkujemy wideo dla biznesu. Naszym konikiem są klipy promocyjne, reklamy wideo i filmy eventowe. Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić kierunek, zmienić zachowanie, czy zmienić świat - pomożemy Ci w tym!

Spotkajmy się w sieci