Strategy & Branding / dodome

Poczuj się jak w domu!

Rynek nieruchomości kwitnie. My to wiemy, inwestorzy to wiedzą i wie to też nasz klient, który przyszedł do nas z potrzebą przejścia ze swoją ekipą do branży wykończeniowej. Projekt Dodome jest jednym z najbardziej kompleksowych projektów z jakimi przyszło nam się zmierzyć. Nie boimy się jednak wyzwań, dlatego chętnie zaangażowaliśmy się w proces powstawania, już na etapie koncepcji biznesowej. Od klienta dostaliśmy potrzebę, którą ubraliśmy w pomysł, a potem obudowaliśmy contentem. Zobacz jak wyglądały prace nad Dodome.

Co zrobiliśmy:

strategy, branding, web design, content marketing, naming, copywriting

Zobacz: dodome.eu

Pantoda Studio Branding dla branzy developerskiej - Dodome

Poznajmy się

Po wielu latach pracy w segmencie deweloperskim, Serhii zdecydował, że czas skrócić dystans pomiędzy swoją wykwalifikowaną ekipą, a finalnym klientem. Nie chciał już być podwykonawcą podwykonawców dużych firm, tylko zacząć coś własnego, nad czym miałby absolutną kontrolę. Od tego wyszliśmy. 

Czas na pomysły

Bazując na oczekiwaniach klienta, ale również realnej analizie rynku mieszkaniowego, zbudowaliśmy koncepcję biznesową, która w naszej ocenie ma bardzo duże szanse na powodzenie. Założenie było proste – ma być czytelnie, terminowo i bez niespodzianek.

Postanowiliśmy postawić nacisk na pakietowe rozwiązania, które dzięki swojej przejrzystości i niezmienności, nie mają ukrytych kruczków. Wyszliśmy z założenia, że to właśnie kompleksowość i terminowość są tym, czego inwestorzy szukają wykańczając mieszkania. Nie traktują ich bowiem jako osobiste projekty, w które chcą tchnąć trochę siebie, tylko jako produkty, które w nienagannym stanie muszą w możliwie szybkim czasie wypuścić na rynek.

Pantoda Studio - marketing dla developerów i strategie komunikacji

Koniec gadania, czas działać

Zanim ruszyły pracę nad budową strony, potrzebowaliśmy wiedzy na temat stylów. Przeprowadziliśmy badania odnośnie najpopularniejszych stylistyk w wykończeniu wnętrz. Zaangażowaliśmy zaprzyjaźnioną architektkę, która podzieliła się swoją wiedzą na temat projektowania i zestawiliśmy to z doświadczeniem ekipy budowlanej Serhiieja. W oparciu o liczne rozmowy i research, zdecydowaliśmy się na cztery style – skandynawski, boho, glamour i industrialny. Powstały do nich projekty i rendery 3D, które pokazują każdy najmniejszy detal, jaki znajdzie się w danym pomieszczeniu.

Pantoda Studio Wrocław - rendery 3D pomieszczenia i architektura
Jesteśmy Pantoda Studio z Wrocławia - projektujemy dobre marki
Porozmawiajmy o strategi marketingowej dla Twojej marki i brandingu
Pantoda Studio Wrocław - rendery 3D pomieszczenia i architektura

Jak cię zwą?  

Gdy już wszystko było ustalone, zaczęliśmy myśleć nad nazwą. Ważne było dla nas, żeby powstała szybko, by można było wykupić pod nią domenę i zacząć myśleć nad opracowaniem graficznym. Propozycji było wiele. Przewinęły się wszelkie wersje zawierające słowa „klucz” i „kąty”, ale doszliśmy do wniosku, że strona 4katy.pl nie zachęca. Ostatecznie stanęło na Dodome.

Powstało też logo. Prosty logotyp o przyjemnie okrągłych literach, z uzupełniającym informacje claimem. Bo choć nazwa sugeruje branżę, to nie chcieliśmy niedomówień. Wraz ze znakiem powstała również księga, która zebrała wszystkie informacje odnośnie korzystana z logo.

Pantoda Studio Wrocław - Agencja Reklamowa
Agencja kreatywna Pantoda Studio Wrocław branding dla dodome
Produkujemy materiały reklamowe i dobry branding
Jesteśmy Pantoda Studio - projektujemy strategie komunikacji

Wszystko po kolei

Równolegle z projektami wnętrz od architektki, powstawały teksty. To one, wraz z renderami pomieszczeń, definiują czytelność oferty. Przygotowując kolejne podstrony o stylach, wybieraliśmy tylko najważniejsze informacje, które definiują estetykę i pomagają w wyborze. Nie chcieliśmy, by czytający to odbiorca, zagubił się w zbędnym słowotoku. Za każdym razem, gdy tekst stawał się przydługi, w głowach zapalała się lampka przypominająca o idei stojącej za projektem – przejrzystości. Wtedy akapit przechodził solidną redukcję.

Wisienka na torcie

W tym samym czasie powstawała strona internetowa. Naszym głównym celem przy dobieraniu narzędzi, było stworzenie projektu, który będzie prowadził odbiorcę przez wszystkie etapy oferty. Chcieliśmy, by strona była kompleksowym kompendium wiedzy odnośnie oferowanych usług i żeby klient nie musiał się kontaktować po dodatkowe informacje. Miało być przy tym bardzo estetycznie i zgodnie z zasadami UX. Podstrony wypełnione czytelnymi treściami, możliwość ściągnięcia najważniejszych założeń do pdf i bogate w detale rendery pomieszczeń. To wszystko znalazło się na stronie dodome.eu. Sprawdźcie, jeżeli nie wierzycie!

Agencja kreatywna Pantoda Studio Wrocław - projektujemy strony www
Pantoda Studio Wrocław - rendery 3D pomieszczenia i architektura

To jeszcze nie koniec

W projekcie Dodome stawiamy kropkę, ale już za chwilę rozpoczynamy kolejne zdanie. Przed nami bowiem obsługa w kanałach social mediowych i prowadzenie magazynu. Nie możemy się doczekać kolejnych realizacji dla tego klienta!

CZAS NA TWÓJ RUCH

Zbudujmy coś razem!

Potrzebujesz strategii biznesowej, kampanii reklamowej albo strony? Wpadnij do nas na kawę i pogadajmy o tym, co możemy wspólnie stworzyć!

Cześć
jestem Asia

Niebanalni, kreatywni, otwarci - to my! A Ty jakich słów użyłbyś, by opisać swoją markę? Odezwij się i wpadnij do nas na kawę.Maciek Albinowski Pantoda Studio Wroclaw

TO OSTATNIO ZROBILIŚMY

Pantoda(ł), a my zrobiliśmy to tak

Zobacz jakie jeszcze realizacje mamy na swoim koncie. Kto wie, może zainspirują Cię do czegoś wielkiego! 

content marketing, video, animacja, storyboard, storytelling

personal branding, web design, content marketing, copywriting, logo, seo

branding, web design, content marketing, copywriting, fotografia, logo

event, produkcja, content marketing, copywriting, fotografia, video, druk