PANTODA W PIGUŁCE / Maciek Albinowski, 19.06.2019

Strony internetowe

Dla wielu firm, strona internetowa to podstawa komunikacji z potencjalnym klientem. Dobry projekt to taki, który łączy w sobie czytelność i atrakcyjność komunikacji z odpowiednia formą kodu i treści, która gwarantuje wysokie miejsce w wyszukiwarce Google. Nic jednak nie jest dziełem przypadku i żeby to osiągnąć, strona powinna być w pierwszej kolejności zaprojektowana z myślą o doświadczeniach użytkownika - User Experience, czyli w skrócie UX. Równie istotne jest dostosowanie jej do urządzeń mobilnych, co w praktyce oznacza, że nowoczesny serwis internetowy musi być responsywny, zaś jego sposób zaprojektowania i budowy powinien przyciągać jednocześnie uwagę klienta i robotów Google.

Jesteśmy Pantoda Studio z Wrocławia

Dynamiczna strona w szybkim świecie

Strony internetowe, które tworzymy muszą być przede wszystkim czytelne dla odbiorców. Najlepiej sprawdza się podział na bloki, w których tekst przeplata się ze zdjęciami i grafikami. Bazując na wiedzy dotyczącej okresu skupionej uwagi, treści pisane rozbijamy na małe porcje. Wiemy, że wieloakapitowe artykuły, którym trzeba poświęcić parę minut, nie mają racji bytu, bo odbiorca, przytłoczony tą ilością, zamknie stronę szybciej niż dojdzie do oferty.

Musi być czysto i czytelnie

Wszystkie bloki, które projektujemy na stronach internetowych, są bardzo elastyczne pod względem personalizacji. Urozmaicamy je o różne wielkości i grubości fontów, sprawiając, że czytelnikowi łatwo śledzić tekst i przechodzić do następnych wątków. Nie trzeba się również ograniczać do statycznych grafik i zdjęć. Tak samo dobrze działają na stronach animacje i filmy z YouTube. Nie ma więc obawy, że witryna będzie powtarzalna i nieoryginalna. W zależności od pomysłów i potrzeb, dostosowujemy ją do klienta.

Dobra pozycja w Google
nie jest dziełem przypadku

Klienci zgłaszając się po stronę, często podkreślają, jak istotne jest dla nich pozycjonowanie w wyszukiwarce Google. Żeby to osiągnąć, strona musi zostać zaprojektowana pod SEO (search engine optimization). Jednymi z czynników, które wpływają na pozytywną opinię wśród algorytmów, jest powtarzalność słów kluczy na stronie. Dzięki podziałowi strony na bloki oraz rozbiciu treści na nagłówki i znaczniki, nasze strony bardzo dobrze wypadają w testach SEO i wędrują wysoko w wynikach wyszukiwania.

Jesteśmy Pantoda Studio z Wrocławia

Liczy się wnętrze

Czytelna budowa strony przekłada się na równie zorganizowane wnętrze. Oddając zaprojektowaną witrynę internetową programiście, dbamy, by wszystko to, co widać na projekcie, znalazło się w edytowalnym panelu. Klienta nie czeka więc niemiła niespodzianka po zakończeniu współpracy, ponieważ wszystkie elementy opracowane w procesie tworzenia, znajdują się w panelu CMS, do którego dostaje dostęp.

Strona internetowa zmienną jest

Statystyki pokazują, że większość internautów, stron wyszukuje na smartfonach, a ich nieczytelność jest głównym powodem, dla którego odbiorcy tracą zainteresowanie i nie kontynuują przeglądania danej witryny. Jest to informacja niemożliwa do zignorowania. Dlatego projektując responsywne strony internetowe dbamy o to, by witryny wyglądały dobrze nie tylko na ekranach monitorów, ale również na telefonach i tabletach. To pomaga przyciągnąć klienta, ale również działa na naszą korzyść w statystykach Google. Dzięki temu, strona ma szansę wejść na jeszcze wyższą pozycję w wyszukiwarce.

Wzywaj do działania

W sklepie ekspedient wskazuje półkę, w banku doradca przedstawia ofertę, a na stronie internetowej? W serwisach web mamy przyciski CTA (Call to Action). Takie „wezwanie do działania” sprawnie przeprowadza czytelnika po kolejnych podstronach, odsyłając go do artykułów czy zachęcając do zapoznania się z ofertą. CTA, używane w rozsądnej ilości i rozmieszczone w strategicznych miejscach, bardzo pomagają w nawigacji strony internetowej i sprawiają, że zaintrygowany internauta chętnie wchodzi głębiej.

CZAS NA TWÓJ RUCH

Zdobądź szczyt!

Masz problem z responsywnością albo czytelnością strony? Prześlij link i wpadnij na kawę – omówimy Twoją witrynę i wspólnie pomyślimy, co da się z nią zrobić!

Cześć
jestem Maciek

Od wielu lat zajmuję się budowaniem marek i pozycjonowaniem ich na rynku. Chętnie porozmawiam o tym z Tobą przy kawie w naszym biurze, ale jeśli wolisz możemy spotkać się również, w którymś z wakeparków. Zainteresowany?Maciek Albinowski Pantoda Studio Wroclaw

O TYM OSTATNIO PISALIŚMY

Daj się zainspirować.

W Pantoda Studio staramy się łączyć nasze pasje i zainteresowania, z tym co na co dzień robimy w sferze zawodowej. Dużo mówimy, ale uwielbiamy też słuchać i chłonąć inspiracje! Chcemy się tym jednocześnie dzielić - zobacz co aktualnie jest u nas na tapecie i czym się jaramy.

DZIEJE SIĘ

Czerwcowy piątek przyniósł nam od rana nie tylko żar z nieba, ale również ambitne zadanie. Staneliśmy przed wyzwaniem, stworzenia wizerunkowej sesji zdjęciowej, dla Kwiaciarni Wili Wianki.

PANTODA W PIGUŁCE

Nieważne czy potrzebujesz przyciągającego oko contentu na social media, urozmaicenia w materiałach drukowanych czy profesjonalnego sposobu na pokazanie swojego produktu – fotografia packshotowa zawsze świetnie się sprawdzi!