EMPLOYER BRANDING WIDEO

Proces rekrutacji,
którego nie da się przeoczyć


W ofercie skierowanej do potencjalnych kandydatów i kandydatek możesz opisać wszystkie zalety pracy w Twojej firmie: przyjazna atmosfera, elastyczne godziny, stabilne warunki zatrudnienia... Ale przecież wszystko to już było! Zamiast wtapiać się w tło i powielać utarte slogany, po cichutku licząc na odzew tych, których chcesz zachęcić, pójdź o krok dalej i wciągnij odpowiednie osoby w orbitę Twojej marki. Jak to zrobić? Pokaż, zamiast przekonywać słowami! Nakręćmy film rekrutacyjny, dzięki któremu Twoja oferta nie przejdzie niezauważona. Pokaż zainteresowanym, czym Twoja marka wyróżnia się na rynku i dlaczego warto być jej częścią. Oddaj głos pracownikom firmy i uautentycznij przekaz.


 Zobacz przykłady   

FILMY I SPOTY REKRUTACYJNE

Nie bądź jak inni rekruterzy,
wykorzystaj supermoce

Filmy i spoty rekrutacyjne są jak superbohaterowie, którzy przybywają z pomocą działom HR w korporacjach, niewielkim firmom i startupom: zwracają na siebie uwagę, wzbudzają zaufanie i pomagają rozwiązać problemy. W swojej ofercie wspominasz o przyjemnej atmosferze? Słowa mogą nie wystarczyć, więc przenieś na ekran klimat lunch breaku w chill roomie. Twoja firma zapewnia możliwość ciekawej ścieżki rozwoju? Oddaj głos pracownikom, którzy realizują się w pracy. Przedstaw przełożonych, pochwal się biurem i zobrazuj wszystko to, czym chcesz zachęcić nowe osoby. A może wolisz przygotować spot rekrutacyjny, który będzie ofertą pracy w formie filmu? Czemu nie! Opcji jest całe mnóstwo, a wszystko zależy od potrzeb i celów Twojej firmy. Wykorzystajmy supermoce i nakręćmy wspólnie coś ciekawego! 

Film przedstawiający
firmę / miejsce pracy

Q&A z pracownikami
firmy

Filmowe
ogłoszenie o pracę

Film z wyjazdu integracyjnego

Wywiad z właścicielem / twórcą marki

Biznesowy film storytellingowy

Film szkoleniowy / wdrożenie pracownika


FILMOWE OGŁOSZENIE O PRACĘ

Wyróżnij swoją ofertę pracy

Wesprzyj dział HR i wyślij w świat wyjątkową ofertę pracy. W ciągu jednego, krótkiego filmu możesz przekazać znacznie więcej na temat Twojej firmy, niż można oddać słowami. Wyróżnij się na tle pracodawców i zaintryguj kandydatów.

 Wyceń swój projekt ❯ 

FILM Q&A Z PRACOWNIKAMI FIRMY

Przedstaw swój niezawodny zespół

Oddaj głos pracownikom i pokaż, dlaczego warto do Was dołączyć. Formuła Q&A pozwala uniknąć niezręczności związanej z koniecznością wyuczenia się tekstu na pamięć. Naturalność i swoboda, o to właśnie chodzi!

 Wyceń swój projekt ❯ 

FILMY EMPLOYER BRANDING

Filmy employer brandingowe
powiedzą więcej o Twojej firmie

Filmy z kategorii employer branding to powiew świeżości w żmudnym procesie rekrutacji. Zarówno poszukiwanie pracy, jak i pozyskiwanie pracowników bywa bardzo czasochłonne i stresujące. Spoty employer brandingowe mają to do siebie, że generują pozytywne emocje. Lekka i przyjemna forma audiowizualna transmituje prosty i przyjazny przekaz - chcemy, żebyś pracował(a) z nami! Zaproś do siebie wykwalifikowanych pracowników i specjalistów w branży. Wywołaj pozytywne skojarzenia z Twoją marką - nie tylko na potrzeby rekrutacji.

BIZNESOWY FILM STORYTELLINGOWY

WYWIAD Z TWÓRCĄ MARKI

FILM PRZEDSTAWIAJĄCY MIEJSCE PRACY

FILM REKRUTACYJNY - CO TO JEST

Po co tworzyć film rekrutacyjny?

Film rekrutacyjny to kreatywne narzędzie wspomagające proces pozyskiwania nowych pracowników i świetny materiał promocyjny. Odpowiednio zrealizowane wideo employer brandingowe zwiększy zasięgi Twojej firmy i pomoże Ci wyłowić z morza ryb prawdziwe rekiny biznesu. Pokaż się z najlepszej strony i dotrzyj ze swoją ofertą do osób, z którymi chcesz współpracować.

FILM REKRUTACYJNY - CENA

Ile kosztuje film rekrutacyjny?

Cena filmu rekrutacyjnego zależy od charakteru produkcji i wielu różnych czynników, takich jak ilość dni zdjęciowych. Zazwyczaj jednak całkowity koszt wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.  Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, co wpływa na budżet filmu rekrutacyjnego, przeczytaj nasz artykuł pt. "Ile kosztuje film reklamowy".

Aby ułatwić Ci wstępną kalkulację kosztów, przygotowaliśmy krótki brief. Wypełnij go, a dzięki zamieszczonym tam informacjom będziemy w stanie szybko i sprawnie dokonać wyceny produkcji twojego filmu reklamowego.

 Wypełnij brief i wyceń projekt ❯ 

FILM REKRUTACYJNY - JAK ZROBIĆ

Co cechuje dobry film rekrutacyjny?

Poszukujesz nowych pracowników? Film rekrutacyjny jest świetnym rozwiązaniem! W oczach kandydatów i kandydatek zyskasz +10 punktów za pomysłowość i dodatkowe +10 za rozmach. Pamiętaj jednak, że employer branding video nie jest filmem z gatunku sci-fi. Spot rekrutacyjny powinien być źródłem ładnie opakowanych, ale przede wszystkim prawdziwych informacji. Za jego pomocą nie tylko kierujesz atrakcyjną ofertę do kandydatów i kandydatek, ale także budujesz wizerunek swojej marki. Liczy się wiarygodność. Ściągnij do siebie wykwalifikowane osoby z branży. Na pewno zostaną z Tobą na dłużej, jeśli dotrzymasz słowa danego w filmie rekrutacyjnym.

Masz pytania?
Potrzebujesz darmowej konsultacji?

Szukasz agencji filmowej, która specjalizuje się w video marketingu? Jesteś we właściwym miejscu! Zadzwoń do nas. Wspólnie omówimy Twój projekt, odpowiemy na nurtujące Cię pytania i postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

+48 667 266 667  | studio@pantoda.com

REKLAMOWE FILMY REKRUTACYJNE

Gdzie i jak skutecznie wykorzystasz
film employer brandingowy 

Dobrze zrealizowany film employer brandingowy zapewnia cały ocean korzyści. I to nie tylko dla działu HR! Jakie są możliwości? Gotowy film rekrutacyjny powinien cierpliwie czekać w zakładce Kariera na stronie internetowej Twojej firmy. Osoby, które już są zainteresowane danym stanowiskiem, tylko upewnią się o słuszności swojej decyzji. Zadziałaj też w mediach społecznościowych i obserwuj, jak rośnie liczba udostępnień Twojego posta - obecni pracownicy mają pełne prawo, żeby pochwalić się swoim miejscem pracy. Zwiększaj zasięgi za pomocą jednego, krótkiego wideo. Niech trafi nie tylko do kandydatów, ale też klientów, kontrahentów i Twoich partnerów biznesowych. Krótki, ale kreatywny i szczery spot zwiększy zasięgi i wspomoże budowanie pozytywnego wizerunku Twojej marki - godnej zaufania, przyjaźnie nastawionej i nowoczesnej. To właśnie magia filmów rekrutacyjnych!

Strona www
(dział kariera)

Social Media
(LinkedIn, Meta)

Portale
rekrutacyjne

Employer
Branding


 Wyceń swój projekt ❯ 

Produkcja Zrobimy to dla Ciebie!

Pomożemy Ci stworzyć ciekawy content employer brandingowy, dzięki któremu zjednasz sobie sympatię wielu i przyciągniesz najlepszych kandydatów na nowe stanowiska pracy. Kręcimy wideo z wielu perspektyw, dlatego z chęcią pokażemy też punkt widzenia obecnych pracowników Twojej firmy. Uważamy, że film EB to coś więcej, niż wizytówka marki i wsparcie dla HR. Zróbmy takie wideo, dzięki któremu Ty sam(a) zechcesz zatrudnić się jeszcze raz! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kosztów i samego procesu produkcji, skontaktuj się z nami bezpośrednio lub wypełnij brief projektowy.

FILM EMPLOYER BRANDING - PRODUKCJA

Krok po kroku, czyli jak
produkujemy filmy rekrutacyjne

OFERTOWANIE

Poznajmy się
i omówmy potrzeby

- ZAPYTANIE OD KLIENTA - BRIEF
- WSTĘPNA ANALIZA POTRZEB
- PRZYGOTOWANIE UMOWY
I HARMONOGRAMU PRAC
- PODPISANIE UMOWY

PREPRODUKCJA

 Określmy szczegóły
i dokładny plan pracy

- NAPISANIE SCENARIUSZA
- STWORZENIE STORYBOARDÓW
- DOBRANIE MUZYKI I LEKTORA
- DOBÓR BOHATERÓW
- PRZYGOTOWANIE
LOGISTYCZNE

PRODUKCJA

Cisza na planie,
ruszamy z produkcją

- REALIZACJA PRODUKCJI
WEDŁUG STWORZONEGO
WCZEŚNIEJ SCENARIUSZA

POSTPRODUKCJA

Połączmy wszystkie
elementy w spójną całość

- POSPRODUKCJA WIDEO
- POSTPRODUKCJA AUDIO
- KOŃCOWY RENDER
- PRZEKAZANIE GOTOWEGO
FILMU

01 | PREPRODUKCJA

Brief projektowy

Omówmy kontekst, cele, oczekiwania, charakter marki i estetyczne upodobania. Ty mówisz — my słuchamy. Dopytujemy o szereg kwestii: jaki animacja ma mieć klimat, co ma się w niej zawierać treściowo, jakie inne masz potrzeby i co takiego pragniesz osiągnąć oraz — co nie mniej ważne — do kogo chcesz trafić.

02 | PREPRODUKCJA

Scenariusz

Oprócz ścieżki lektorskiej lub listy dialogowej przygotowujemy opisy, których zadaniem jest dać Ci pojęcie o tym, co się będzie działo w poszczególnych scenach. Na tym etapie wciąż jeszcze polegamy na Twojej wyobraźni — ale już w kolejnym kroku zaczną powstawać rysunki.

03 | PREPRODUKCJA

Storyboard

Storyboard — z wyglądu coś jak komiks — to wizualny odpowiednik scenariusza, scena po scenie. Jest czarno-biały, tak żeby Twojej uwagi nie odwracały detale: w tym punkcie skupiamy się na całych kadrach. W efekcie zyskujesz wyobrażenie o tym, do czego będziemy dążyć pod względem pracy kamery i kompozycji kadrów.

04 | PREPRODUKCJA

Muzyka i lektor

W miarę jak storyboard nabiera kształtów, dobieramy lektorów oraz muzykę. Podobnie jak ścieżka dźwiękowa, także pojawiający się w filmie ludzki głos musi pasować do całej reszty: jego barwa i akcent grają ważną rolę. Może być kobiecy lub męski, bardzo młody albo dojrzały, poważny albo entuzjastyczny — zasoby, jakimi dysponujemy, pozwalają osiągnąć każdy pożądany efekt.

05 | PRODUKCJA

Kamera, akcja!

Mamy dopięte na ostatni guzik wszystkie poprzednie punkty? Świetnie! Czas przystąpić do części praktycznej. Reżyser wraz z operatorem kamery i resztą ekipy przekują wspólną wizję w efektowny film reklamowy Twojej marki. To dla nas drugi najważniejszy moment w produkcji filmu, zaraz po dobrze napisanym scenariuszu. Zależnie od założeń scenariusza realizujemy zdjęcia w ramach jednego lub kilku dni zdjęciowych.

06 | POSTPRODUKCJA

Postprodukcja wideo

Tutaj zaczyna się praca na tzw. „stole montażowym”. Nasz montażysta zamienia “surowy” materiał zrealizowany podczas zdjęć na film, który pokażesz światu. Ten etap to montaż, korekcja kolorów, udźwiękowienie. Po wykonaniu tych wszystkich niezbędnych zabiegów do Twoich rąk trafi pierwsza wersja filmu. Tę wersję udoskonalamy – wprowadzając stosowne poprawki i Twoje sugestie – aż do ostatecznej akceptacji i zadowolenia.

07 | POSTPRODUKCJA

Postprodukcja audio

Z końcem tego etapu możesz nie tylko zobaczyć, ale i usłyszeć swoją historię w całej okazałości. W jego trakcie znika szum w ścieżce lektorskiej a dochodzą wszelkiego rodzaju odgłosy i efekty dźwiękowe — stukot, chrobot, chlupot, skrobanie— oczywiście zgodnie z tym, co jest w scenariuszu. Dodatkowo efekt dopełnia wybrana muzyka.

06 | POSTPRODUKCJA

Końcowy render

Tutaj zaczyna się praca na tzw. „stole montażowym”. Nasz montażysta zamienia “surowy” materiał zrealizowany podczas zdjęć na film, który pokażesz światu. Ten etap to montaż, korekcja kolorów, udźwiękowienie. Po wykonaniu tych wszystkich niezbędnych zabiegów do Twoich rąk trafi pierwsza wersja filmu. Tę wersję udoskonalamy – wprowadzając stosowne poprawki i Twoje sugestie – aż do ostatecznej akceptacji i zadowolenia.

FILM REKRUTACYJNY - SZYBKA WYCENA

Wyceń swój projekt

Chcesz jak najszybciej dowiedzieć się jaka jest orientacyjna cena filmu rekrutacyjnego?
Wypełnij poniższy formularz i prześlij go do nas. Odpowiemy w pierwszej wolnej chwili.

  Akceptuję warunki polityk prywatności i wyrażam zgodę na otrzymanie oferty

SUBSKRYPCJA WIDEO DLA FIRM

Chętnie pomożemy Ci
w regularnej produkcji wideo

Konkurencja nie śpi. Trzeba zachować czujność i wciąż przypominać o swojej obecności na rynku. Dlatego usprawniliśmy proces produkcji filmów reklamowych i możemy zaoferować Ci wygodny plan subskrypcji. Na czym to polega? Zapewniamy comiesięczny dostęp do autorskiego contentu wideo. W cenie jednego pracownika etatowego, będziesz regularnie dostawać profesjonalne produkcje, dzięki którym nie dasz o sobie zapomnieć.

Szukasz innego rodzaju filmu?

Masz
pytania?

Nakręcimy dla Ciebie filmy reklamowe, promocyjne, korporacyjne i eventowe. Do tego coś ciekawego na social media i coś niestandardowego, jeśli masz własną wizję. W Pantoda Studio jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły. Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły!

Znajdziesz nas tutaj:
Pantoda Studio
Sudecka 96, lok 40-41
53-129 Wrocław
+48 667 266 667
studio@pantoda.com