STORYTELLING

 Jesteś gotowy 
 na zmiany? 

 Klient:  Biogo S.A.
 Główne zadanie:  

Stworzenie filmu wizerunkowego, pokazującego najważniejsze wartości marki poprzez historie występujących w nim bohaterów.

 Projekt w liczbach:  

Ponad 100 godzin na planach zdjęciowych, 17 aktorów, 9 różnych lokalizacji, niezliczona ilość kaw i jeszcze większa dawka ludzkiej życzliwości i zaangażowania.

 Wykorzystane narzędzia:  

content marketing, video, animacja, storyboard, storytelling, video marketing

Pantoda Studio Branding dla branzy bio - Biogo

WSPÓŁPRACA MARKETINGOWA

Dużo pytań, jeszcze więcej odpowiedzi

W pracy przy tym projekcie, mieliśmy komfort porozumiewania się z klientem, który był nam już bardzo dobrze znany. Z marką Biogo stworzyliśmy już wcześniej dużą sesję produktową, przy okazji której poznaliśmy wartości firmy i to, jak chcą być widziani w sieci. Dlatego zebranie briefu, dla projektu #zmieniajzbiogo było po części utrwaleniem pewnych wiadomości, ale i poszerzeniem ich o nowe zaproponowane przez nas kierunki i narzędzia komunikacji.

EKOLOGICZNY MARKETING

Wspólny kierunek 

Wiedzieliśmy, że klient bardzo duży nacisk kładzie na inicjatywy przyjazne środowisku i dąży do promowania świadomych wyborów, które sprzyjają naturze i naszemu zdrowiu. Te wartości są również bliskie nam i to właśnie dzięki temu, byliśmy pewni, że będziemy w stanie stworzyć wartościową i co najważniejsze autentyczną produkcję.

Na tym etapie staraliśmy się poznać dokładne potrzeby i oczekiwania marki i ich właścicieli. Wspólnie omówiliśmy wiele inspiracji i pomysłów, na bazie których powstał wstępny brief projektowy. Po jego przedstawieniu i akceptacji, przyszedł czas na wewnętrzną burzę mózgów - czyli to co bardzo lubimy!

Pantoda Studio - eco marketing i strategie komunikacji

SCENARIUSZ FILMOWY

Opowiem Ci
pewną historię

Bazą dla naszych kreatywnych rozmów stały się kluczowe wartości, w oparciu o które docelowo zbudowaliśmy scenariusz filmu. Zgodziliśmy się, że ma być przede wszystkim autentycznie i ekologicznie. Wiedzieliśmy, że w sposób nienachalny i niedosłowny produkcja ma promować pozytywne wartości i zachęcać do proekologicznej zmiany, wplatając przy tym obraz samej marki Biogo – jej prawdziwego oblicza i takiej jaka jest na co dzień.

Wspólnie postanowiliśmy, że żadna z postaci nie będzie przypadkowa, ponieważ przekaz stałby się niejasny. W przeciągu paru burzliwych rozmów i niezliczonych nagłych olśnień, wykreowaliśmy cztery niezależne historie, wypełnione bohaterami, którzy swoimi wyborami opowiadali o sobie, swoich wartościach i potrzebach. Podczas prac nad scenariuszem, często pracujemy na modelu bajki, czyli storytellingu. Kreujemy historie i sylwetki bohaterów, stosując mechanizmy analogiczne do tych spotykanych w opowieściach - wspólny cel, misja, sploty historii.

Jesteśmy Pantoda Studio z Wrocławia - projektujemy dobre marki
Produkcje filmowe dla marek ekologicznych | Pantoda Studio Wrocław
Pantoda Studio Wrocław - Agencja Reklamowa

STORYBOARDY DO FILMU

Chodź,
narysujemy
Twój świat

Pod napisany scenariusz stworzyliśmy storyboardy. Pełniły one bardzo ważną funkcję w rozmowach z klientem - pozwoliły w klarowny sposób zwizualizować naszą wizję ujętą w scenariuszu. Choć jeszcze nie mieliśmy aktorów ani lokalizacji, klient wiedział jakiego typu ujęć się spodziewać. Widział również, że czujemy jego idee i w jaki sposób zostanie ona zrealizowana. Połączenie scenariusza, storyboardów i rozmów z naszym teamem, dały klientowi poczucie panowania nad sytuacją. I tak faktycznie było. Wszystkie wątpliwości zostały rozwiane i dostaliśmy zielone światło, by ruszać z produkcją.

Produkcje filmowe dla marek ekologicznych | Pantoda Studio Wrocław
Porozmawiajmy o strategii marketingowej dla Twojej marki i personal branding

Wiemy, że razem
możemy znacznie więcej

Największa wartością naszego Studia są dobre pomysły i strategie. Wyznajemy zasadę, że sukces w branży kreatywnej idzie w parze z doświadczeniem, wiedzą i umiejętnością dobierania dobrych ludzi do współpracy. Do dużych produkcji, bardzo często angażujemy naszych zaprzyjaźnionych partnerów, z którymi dzielimy się obowiązkami. Tak było w przypadku tego projektu. Produkcję i montaż materiału video, powierzyliśmy Marcinowi ze studia PUCCINI360. O tym, że doskonale się uzupełniamy i rozumiemy, a przy okazji zawsze świetnie bawimy się na planie, mówić nie musimy. Dzięki temu tworzymy kreacje, które angażują odbiorców swoją autentycznością. Sami tak działamy, tacy jesteśmy i te wartości chcemy  promować.

Pantoda Studio Wrocław Produkcja Video dla Biogo

AKTORZY I PLAN ZDJĘCIOWY

Stawiamy na autentyczność

Choć aktorzy precyzyjnie potrafią pokazać to, co jest napisane w scenariuszu, my chcieliśmy autentyczności. Nie zdecydowaliśmy się na zatrudnienie profesjonalistów, tylko zaprosiliśmy do współpracy naszych przyjaciół i znajomych, którym bliskie są wartości prezentowane w filmie. Wierzyliśmy, że o wiele lepiej będzie się pracować z kimś, kto grać nawet nie musi. Nie myliliśmy się!

Podobnie było z lokalizacjami. Choć mogliśmy wynająć studio nagraniowe, dopieścić każdy szczegół w aranżacjach wnętrz, nie zrobiliśmy tego. Postawiliśmy na prawdziwe przestrzenie. Miejsca pełne dobrej energii i inspiracji, tworzone przez wspaniałych ludzi dla ludzi. 

AUTENTYCZNY STORYTELLING

Miejsca pełne
dobrej energii 

Z kamerą odwiedziliśmy między innymi mieszkanie Hani, która na co dzień prowadzi otwarty dom, urządzając w nim koncerty i spotkania. Niesamowity klimat płynący z jej czterech ścian, utwierdził nas w przekonaniu, że nad tą produkcją tylko tak chcemy pracować – autentycznie.

Myśląc tymi kryteriami, odkryliśmy malownicze miejsce w Kotlinie Kłodzkiej, prowadzone na co dzień przez cudowną parę - Kasię i Lokusza . Ich niesamowity dom i oni sami, stali się bohaterami w filmie, jednak ani jedna rzecz nie była tam wyreżyserowana. Wszystko, co znalazło się w materiale pokazywało jak wygląda ich życie – w zgodzie z naturą, pośród gór i zwierząt. Porwało nas to miejsce na tyle, że Asi dostała skrzydeł i nie chciała wracać.

Pokazaliśmy również Wrocław, jego klimat i tkankę miejską. Pełen natury, zielonych przestrzeni i miejsc, z których na co dzień sami korzystamy. 

Marketing ekologiczny | Pantoda Studio Wrocław
Marketing dla marek eco | Pantoda Studio Wrocław
Projektowanie ekologicznych strategii | Pantoda Studio Wrocław
Porozmawiajmy o strategi marketingowej dla Twojej marki i proekologicznym branding

Czas na montaż

Po nakręceniu całego materiału, przyszedł czas na post produkcję. Zgodnie z przyjętymi założeniami, film będzie krążyć pomiędzy kanałami w social media, dlatego trzeba było przygotować go na wiele okoliczności. Oprócz pełnej wersji filmu, powstała również wersja poniżej minuty oraz krótkie zajawki scen, dostosowane do formatów na Instagramie. Wszystkie wersje zostały również przygotowane z myślą o osobach, które nie mogą lub nie chcą oglądać ich z dźwiękiem. Końcowy etap prac to również praca z lektorem i mastering dzwięku.

Projektowanie ekologicznych strategii | Pantoda Studio Wrocław

MUZYKA FILMOWA & LEKTOR

Każdy etap
ma wielkie znaczenie

Ponieważ film oglądaliśmy setki razy, a scenariusz potrafiliśmy recytować nawet przez sen, wiedzieliśmy jakiego brzmienia i jakiego nastroju szukamy. By go zbudować, potrzebowaliśmy odpowiedniej muzyki i lektora, który swoim głosem dopełniłby obraz. Jeśli myślisz, że ten etap to czysta "formalność", to jesteś w ogrooooomnym błędzie.

Szukając tych dwóch elementów chcieliśmy, by wszystko ze sobą pasowało. Lektor wyrażał klimat, który sami mieliśmy w głowach podczas pisania scenariusza, a muzyka budowała odpowiednie napięcie, ale bez patosu. Kilkanaście godzin przesłuchań i odtworzeń, ponad 10 różnych podkładów muzycznych, 7 skrajnych głosów lektorskich. Aż w końcu udało nam się stworzyć duet idealny. Czy pasujący do produkcji - oceńcie sami.

VIDEO MARKETING

Jesteś
gotowy/a
na zmiany?


Zdrowie naszej planety wpływa również na nas, dlatego jesteśmy gotowi na zmiany! Podejmij z nami wyzwanie #zmieniajzbiogo i pokaż, jak codziennie dbasz o to, co Cię otacza.

Pantoda Studio Wrocław - Agencja Reklamowa

WSPÓŁPRACA DZIAŁU KREATYWNEGO

Dobrego początek  

Film jest skończony i musimy przyznać, że jesteśmy z niego dumni. Był on dla nas dużym wyzwaniem, ale włożony wysiłek, zdecydowanie się opłacił. Produkcja ta mogłaby jednak zaginąć w gąszczu internetowego contentu, gdyby została wrzucony do sieci bez kontekstu. Dlatego stała się ona częścią paromiesięcznej kampanii, którą wdrażamy w mediach społecznościowych. Jeżeli jesteście ciekawi, co jeszcze mamy w zanadrzu, obserwujcie kanały biogo.pl w social media, bo jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa!

To dzięki Wam!

Ten projekt to coś więcej niż dobry scenariusz i film. To kwintesencja ludzkich więzi, wsparcia i bezinteresownego zaangażowania. Odzwierciedlenie tego czego szukamy każdego dnia wokół nas samych - życzliwych ludzi, którzy potrafią inspirować i bez skrępowania mówić o tym co czują i myślą. To dzięki Wam udało nam się wspólnie stworzyć tę produkcję, za co Kasiu i Lokuszu, Haniu, Konradzie i drugi Konradzie, Delifino, Tomku i Julio, Oliwko, Julio, Igorze i  Martyno, Marto, Ewelino, Haniu i Lenko, z całego serca Wam dziękujemy! 

CZAS NA TWÓJ RUCH

Stwórzmy
razem coś fajnego!


Porozmawiajmy o tym,
jak dodać Twojej marce skrzydeł

MOHANI

Poczuj moc Skandynawii

 STRATEGIA MARKETINGOWA 
KIK ARCHITEKCI

Hyta

 BRANDING & STRATEGIA KOMUNIKACJI 
AULA 

Włoska
sztuka jedzenia

 KOMUNIKACJA W SOCIAL MEDIA 
FILMY PROMOCYJNE DLA BIZNESU

Wyprodukujemy
film reklamowy 
dla Twojej firmy

W Pantoda Studio do każdej produkcji wideo podchodzimy z filmowym zacięciem. Mamy alergię na banał, dlatego nasze filmy reklamowe wyposażamy w specjalne systemy dezaktywujące funkcję ziewania u odbiorców. Opowiedz nam o celach i oczekiwaniach Twojej firmy. Wspólnie przeniesiemy na ekran najważniejsze treści i sprawimy, że Twój przekaz wygeneruje pozytywne emocje, dobre skojarzenia i w efekcie - większe zasięgi!

Masz
pytania?

Szukasz kreatywnego studia, które specjalizuje się w video marketingu? Jesteś we właściwym miejscu! Opowiedz nam o swojej marce, omówmy cele, doprecyzujmy wizję i stwórzmy wspólnie projekty, który przyniosą wymierne korzyści Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły!

Znajdziesz nas tutaj:
Pantoda Studio
Księcia Witolda 68/1
50-203 Wrocław

+48 667 266 667
studio@pantoda.com

Cześć

Jesteśmy Pantoda Studio. Koncentrujemy się na pomaganiu markom w upraszczaniu i wyjaśnianiu, kim są oraz co oznaczają. Tworzymy skuteczne strategie komunikacji i produkujemy wideo dla biznesu. Naszym konikiem są klipy promocyjne, reklamy wideo i filmy eventowe. Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić kierunek, zmienić zachowanie, czy zmienić świat - pomożemy Ci w tym!

Spotkajmy się w sieci