STRATEGIA MARKETINGOWA

 Zamieszkaj  
 w naturze  

 Klient:  Hyta / KIK Architekci
 Główne zadanie:  

Zbudowanie silnej, zrozumiałej, wyróżniającej się i jednocześnie unikalnej w swoim sposobie komunikacji marki, ujętej w ramach kompleksowej strategii marketingowej wraz z produkcją i wdrożeniem jej elementów.

 Projekt w liczbach:  

5 merytorycznych spotkań, wiele wymienionych maili, 6 projektów 35-metrowych domków, 10 propozycji znaków, 1 niezwykle rozbudowana i responsywna strona z autorskim konfiguratorem domów

 Wykorzystane narzędzia:  

strategia, branding, web design, content marketing, naming, copywriting  

Strategia marketingowa dla Hyta.pl | Pantoda Studio Wrocław

STRATEGIA MARKETINGOWA

Lubimy tworzyć
projekty od zera

Nowy, "czysty" brand, kompleksowe podejście do marki i jej strategii, to ambitne zadanie i jednocześnie jedno z tych wyzwań, które najbardziej lubimy. W przypadku takich projektów zawsze działamy według indywidualnie przygotowanej strategii, w której jeden punkt jest następstwem innego. Marki i ich komunikację projektujemy tak, by różne działania, narzędzia i aktywności wzajemnie się uzupełniały. Taka metodologia pracy gwarantuje najwyższą efektywność w komunikacji, pozwalając jednocześnie w stosunkowo szybkim czasie wypracować oczekiwane efekty.

W przypadku projektu Hyta, ze strony klienta otrzymaliśmy zarys konceptu, wstępnie określone potrzeby i wizje rozwoju, które ze swojej strony ubraliśmy w konkretne pomysły i propozycje oraz wiążący plan działania. Po jego akceptacji przystąpiliśmy do wdrożenia wyznaczonych prac, według harmonogramu stanowiącego integralną część strategii i tym samym naszej umowy.  

Strategia komunikacji dla Hyta.pl | Pantoda Studio Wrocław

CZYTELNA OFERTA DIY

Zbuduj to sam

Kluczowym celem projektu było atrakcyjne i klarowne przedstawienie oferty nowej marki, która w pierwszej fazie swojego rozwoju, zaoferowała klientom sprzedaż projektów domów bez pozwolenia na budowę wraz z ich czytelną instrukcją budowy w formule DIY.

Za zadanie mieliśmy jednocześnie zaprojektowanie i wdrożenie czytelnego i intuicyjnego narzędzia wspomagającego konfigurację konkretnych domów oraz zautomatyzowanie ich sprzedaży.

To co już na starcie wyróżniało w naszej opinii brand, to nietuzinkowy design i estetyka domów połączone z minimalizmem i funkcjonalnością. Właśnie te elementy potraktowaliśmy jako podstawę do budowania marki i narzędzi wspomagających jej komunikację.

Domki do 35 m Hyta | Pantoda Studio Wrocław
Domki bez pozwolenia | Pantoda Studio Wrocław
Dom na zgłoszenie Hyta | Pantoda Studio Wrocław
Pantoda Studio Wrocław - rendery 3D pomieszczenia i architektura
Pantoda Studio Wrocław - Identyfikacja i naming dla Hyta

NAMING & IDENTYFIKACJA

Hyta znaczy dom

Pracę nad budową marki, rozpoczęliśmy od znalezienia dla niej odpowiedniej nazwy, która w swojej prostocie powinna przywoływać określone w strategii cechy. Inspiracją stało się norweskie określenie domu za miastem, którego głównym celem jest wypoczynek i korzystanie z uroków natury - hytte.

Znak wyraziliśmy w prostej i minimalistyczne formie, z ukrytym sygnetem drzew w jego budowie. Na tym etapie prac, dobraliśmy i zbudowaliśmy rodzinę fontów oraz opracowaliśmy paletę kolorów, która uwzględnia ekologiczny aspekt brandu. Elementy te wykorzystaliśmy konsekwentnie na wszystkich płaszczyznach, w dalszej komunikacji. 

MARKA INSPIROWANA NATURĄ

Zainspiruj
by sprzedać 

W ramach wypracowanej strategii marka ma promować slow life i benefity idące z nim w parze. W inspirujący sposób brand zachęca do czerpania z natury, samemu podążając właśnie tą drogą. Promuje szczere i bezpośrednie relacje, widząc w nich ogromną wartość. Zgodnie z założeniami projektanci, którzy stoją za marką, traktują oferowane projekty jako klucz do tej właśnie formy życia, chcąc jednocześnie wspólnie z klientami być częścią tej zmiany.

W tym celu marka oddaje głos swoim odbiorcom - to oni docelowo mają stać się narratorami brandu. Chce słuchać ich historii, dzieląc się jednocześnie nimi z innymi klientami, którzy są na etapie poszukiwania rozwiązań dla siebie.

Gdy Hyta dochodzi do głosu skupia się na konkretach, wychodząc jednak od korzyści. Nie boi się polemiki i potrafi bronić swoich wizji, bo stoją za nami lata doświadczeń i dziesiątki zrealizowanych projektów w branży architektonicznej.

Pantoda Studio Wrocław - Copywriting dla Hyta

JĘZYK KORZYŚCI

Techniczna strona,
która potrafi opowiadać

Tworząc serwis www dla marki świadomie odeszliśmy od przyjętych standardów dominujących w branży budowlanej - nacisk na aspekty techniczne. Wyszliśmy od emocji i z wykorzystaniem języka korzyści skupiliśmy się bardziej na funkcji produktów / projektów dostępnych w ofercie, niż na ich technicznym obliczu. Tych oczywiście również nie zabrakło, jednak posegregowaliśmy je w ramach czytelnych bloków na stronie, tak by każdy element wynikał z wcześniej pozyskanej informacji, był jej naturalnym rozwinięciem.

Na stronie mówimy bezpośrednio, prostym i czytelnym językiem. Jasno i szczerze komunikujemy się z użytkownikiem oraz klarownie przedstawiamy mu ofertę łącznie z wartościami, które się z nią wiążą. Tym samym łączymy język korzyści z technicznymi aspektami projektów. 

AUTORSKI KONFIGURATOR DOMÓW

Funkcjonalność
ma znaczenie

Kluczowym elementem na stronie, stał się konfigurator domów. To specjalnie zaprojektowane i wdrożone przez nas narzędzie, które pozwala użytkownikowi w prosty i intuicyjny sposób zbudować i wyposażyć swój dom w oparciu o udostępnione przez firmę komponenty. Skrypt przy okazji każdej konfiguracji zlicza poszczególne pozycje i na ich podstawie przygotowuje kompletną ofertę, która po akceptacji klienta w ramach podsumowania, trafia bezpośrednio na wskazany przez niego e-mail. W tym samym momencie zapytanie ofertowe wraz z pełną specyfikacją wybraną przez użytkownika trafia do działu handlowego firmy.  

RESPONSYWNA WERSJA STRONY & SYSTEM CMS

Od dobrej strony

Czytelna budowa strony przekłada się na równie zorganizowane wnętrze i bezproblemowe zarządzanie serwisem. W tym przypadku klient otrzymał w pełni funkcjonalny system CMS, który pozwala swobodnie i bardzo łatwo wprowadzać zmiany zarówno w obrębie treści pisanych jak i tych graficznych. Jednak co najważniejsze, ma on również nieograniczone możliwości związane z rozbudową konfiguratora domu, bez konieczności angażowania do tego programistów.

Przy tak rozbudowanym serwisie i funkcji, którą spełnia nie mogliśmy tym bardziej zapomnieć o responsywności. Wersja mobilna strony została zaprojektowana zupełnie niezależnie, tak by na każdym etapie jej wykorzystanie nie generowała najmniejszych problemów jej użytkownikom. 

Pantoda Studio Wrocław - Strona www dla Hyta

LIFESTYLOWY MAGAZYN INTERNETOWY

Autorski content,
który inspiruje

Lifestylowy magazyn, to narzędzie, które ma wspierać bieżącą komunikację marki, pomagać w pozycjonowaniu strony internetowej a jednocześnie stanowić narzędzie, które zaprowadzi odbiorcę do konkretnej oferty lub CTA.

Jego głównym zadaniem jest promowanie idei i wartości jakie stoją za brandem, ale w taki sposób by jednocześnie generować realne zainteresowanie produktem i tym samym popyt. To właśnie one są pretekstem do rozmów i stanowią tematy przewodnie publikowanych treści. W miękki i interesujący sposób prezentujemy zagadnienia związane z designem, architekturą, slow life, cabin life, ekologią, itp. 

STRATEGIA SOCIAL MEDIA

Daj się poznać 

W ramach kompleksowej strategii marketingowej, którą zbudowaliśmy dla Hyta, uwzględniliśmy również pomysł na wielokanałową komunikację w mediach społecznościowych, których zarządzaniem zajął się już jednak klient.

Kluczowym elementem całej komunikacji są ludzie, nie tylko liderzy opinii, architekci i specjaliści z branży, ale także użytkownicy oferowanych rozwiązań / projektów – ich historie, przygody, wrażenia i decyzje. W cyklach publikacji zaproponowaliśmy prezentację różnych postaw życiowych, sylwetek osób, które decydują się oderwać od miejskiego pędu i w końcu odpocząć tak jak chcą. Hyta oferuje im właśnie taką możliwość. Prezentowane sylwetki stają się tym samym naszymi bohaterami, z którymi potencjalni klienci będą się identyfikować. 

Jesteśmy Pantoda Studio - projektujemy strategie komunikacji

KOMUNIKACJA SOCIAL MEDIA

Traf w dobry punkt

Komunikacja SM przebiega dwutorowo. Z jednej strony komunikat kierowany jest do użytkowników, którzy oczekują szybkich rozwiązań, a z drugiej strony do odbiorców, którzy szukają inspiracji, potrzebują wsparcia, zastanawiają się i oczekują od marki doradztwa, wskazania dobrego kierunku.

Równolegle, wraz z rozpoczęciem komunikacji ruszyła intensywna kampania reklamowa w social media, która była nastawiona na konwersję na stronę marki. 

Pantoda Studio Wrocław - Komunikacja Social Media dla Hyta
Pantoda Studio Wrocław - Komunikacja Social Media dla Hyta
Pantoda Studio Wrocław - Komunikacja Social Media dla Hyta
Pantoda Studio Wrocław - Komunikacja Social Media dla Hyta
Pantoda Studio Wrocław - Komunikacja Social Media dla Hyta
Pantoda Studio Wrocław - Komunikacja Social Media dla Hyta

CZAS NA TWÓJ RUCH

Stwórzmy
razem coś fajnego!


Porozmawiajmy o tym,
jak dodać Twojej marce skrzydeł

HEDAN

Przemysł przygotowany na przyszłość

 ODŚWIEŻENIE WIZERUNKU MARKI 

   
AULA

Włoska

 KOMUNIKACJA W SOCIAL MEDIA 
BIOGO

A czy Ty zainwestowałeś już w Biogo?

 KAMPANIA CROWDFUNDINGOWA 

 
Masz
pytania?

Szukasz kreatywnego studia, które specjalizuje się w video marketingu? Jesteś we właściwym miejscu! Opowiedz nam o swojej marce, omówmy cele, doprecyzujmy wizję i stwórzmy wspólnie projekty, który przyniosą wymierne korzyści Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły!

Znajdziesz nas tutaj:
Pantoda Studio
Księcia Witolda 68/1
50-203 Wrocław

+48 667 266 667
studio@pantoda.com

Cześć

Jesteśmy Pantoda Studio. Koncentrujemy się na pomaganiu markom w upraszczaniu i wyjaśnianiu, kim są oraz co oznaczają. Tworzymy skuteczne strategie komunikacji i produkujemy wideo dla biznesu. Naszym konikiem są klipy promocyjne, reklamy wideo i filmy eventowe. Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić kierunek, zmienić zachowanie, czy zmienić świat - pomożemy Ci w tym!

Spotkajmy się w sieci