Zbudowanie silnej, zrozumiałej, wyróżniającej się i jednocześnie unikalnej w swoim sposobie komunikacji marki, ujętej w ramach kompleksowej strategii marketingowej wraz z produkcją i wdrożeniem jej elementów.
5 merytorycznych spotkań, wiele wymienionych maili, 6 projektów 35-metrowych domków, 10 propozycji znaków, 1 niezwykle rozbudowana i responsywna strona z autorskim konfiguratorem domów
strategia, branding, web design, content marketing, naming, copywriting
Nowy, "czysty" brand, kompleksowe podejście do marki i jej strategii, to ambitne zadanie i jednocześnie jedno z tych wyzwań, które najbardziej lubimy. W przypadku takich projektów zawsze działamy według indywidualnie przygotowanej strategii, w której jeden punkt jest następstwem innego. Marki i ich komunikację projektujemy tak, by różne działania, narzędzia i aktywności wzajemnie się uzupełniały. Taka metodologia pracy gwarantuje najwyższą efektywność w komunikacji, pozwalając jednocześnie w stosunkowo szybkim czasie wypracować oczekiwane efekty.
W przypadku projektu Hyta, ze strony klienta otrzymaliśmy zarys konceptu, wstępnie określone potrzeby i wizje rozwoju, które ze swojej strony ubraliśmy w konkretne pomysły i propozycje oraz wiążący plan działania. Po jego akceptacji przystąpiliśmy do wdrożenia wyznaczonych prac, według harmonogramu stanowiącego integralną część strategii i tym samym naszej umowy.
Kluczowym celem projektu było atrakcyjne i klarowne przedstawienie oferty nowej marki, która w pierwszej fazie swojego rozwoju, zaoferowała klientom sprzedaż projektów domów bez pozwolenia na budowę wraz z ich czytelną instrukcją budowy w formule DIY.
Za zadanie mieliśmy jednocześnie zaprojektowanie i wdrożenie czytelnego i intuicyjnego narzędzia wspomagającego konfigurację konkretnych domów oraz zautomatyzowanie ich sprzedaży.
To co już na starcie wyróżniało w naszej opinii brand, to nietuzinkowy design i estetyka domów połączone z minimalizmem i funkcjonalnością. Właśnie te elementy potraktowaliśmy jako podstawę do budowania marki i narzędzi wspomagających jej komunikację.
Pracę nad budową marki, rozpoczęliśmy od znalezienia dla niej odpowiedniej nazwy, która w swojej prostocie powinna przywoływać określone w strategii cechy. Inspiracją stało się norweskie określenie domu za miastem, którego głównym celem jest wypoczynek i korzystanie z uroków natury - hytte.
Znak wyraziliśmy w prostej i minimalistyczne formie, z ukrytym sygnetem drzew w jego budowie. Na tym etapie prac, dobraliśmy i zbudowaliśmy rodzinę fontów oraz opracowaliśmy paletę kolorów, która uwzględnia ekologiczny aspekt brandu. Elementy te wykorzystaliśmy konsekwentnie na wszystkich płaszczyznach, w dalszej komunikacji.
W ramach wypracowanej strategii marka ma promować slow life i benefity idące z nim w parze. W inspirujący sposób brand zachęca do czerpania z natury, samemu podążając właśnie tą drogą. Promuje szczere i bezpośrednie relacje, widząc w nich ogromną wartość. Zgodnie z założeniami projektanci, którzy stoją za marką, traktują oferowane projekty jako klucz do tej właśnie formy życia, chcąc jednocześnie wspólnie z klientami być częścią tej zmiany.
W tym celu marka oddaje głos swoim odbiorcom - to oni docelowo mają stać się narratorami brandu. Chce słuchać ich historii, dzieląc się jednocześnie nimi z innymi klientami, którzy są na etapie poszukiwania rozwiązań dla siebie.
Gdy Hyta dochodzi do głosu skupia się na konkretach, wychodząc jednak od korzyści. Nie boi się polemiki i potrafi bronić swoich wizji, bo stoją za nami lata doświadczeń i dziesiątki zrealizowanych projektów w branży architektonicznej.
Tworząc serwis www dla marki świadomie odeszliśmy od przyjętych standardów dominujących w branży budowlanej - nacisk na aspekty techniczne. Wyszliśmy od emocji i z wykorzystaniem języka korzyści skupiliśmy się bardziej na funkcji produktów / projektów dostępnych w ofercie, niż na ich technicznym obliczu. Tych oczywiście również nie zabrakło, jednak posegregowaliśmy je w ramach czytelnych bloków na stronie, tak by każdy element wynikał z wcześniej pozyskanej informacji, był jej naturalnym rozwinięciem.
Na stronie mówimy bezpośrednio, prostym i czytelnym językiem. Jasno i szczerze komunikujemy się z użytkownikiem oraz klarownie przedstawiamy mu ofertę łącznie z wartościami, które się z nią wiążą. Tym samym łączymy język korzyści z technicznymi aspektami projektów.
Kluczowym elementem na stronie, stał się konfigurator domów. To specjalnie zaprojektowane i wdrożone przez nas narzędzie, które pozwala użytkownikowi w prosty i intuicyjny sposób zbudować i wyposażyć swój dom w oparciu o udostępnione przez firmę komponenty. Skrypt przy okazji każdej konfiguracji zlicza poszczególne pozycje i na ich podstawie przygotowuje kompletną ofertę, która po akceptacji klienta w ramach podsumowania, trafia bezpośrednio na wskazany przez niego e-mail. W tym samym momencie zapytanie ofertowe wraz z pełną specyfikacją wybraną przez użytkownika trafia do działu handlowego firmy.
Czytelna budowa strony przekłada się na równie zorganizowane wnętrze i bezproblemowe zarządzanie serwisem. W tym przypadku klient otrzymał w pełni funkcjonalny system CMS, który pozwala swobodnie i bardzo łatwo wprowadzać zmiany zarówno w obrębie treści pisanych jak i tych graficznych. Jednak co najważniejsze, ma on również nieograniczone możliwości związane z rozbudową konfiguratora domu, bez konieczności angażowania do tego programistów.
Przy tak rozbudowanym serwisie i funkcji, którą spełnia nie mogliśmy tym bardziej zapomnieć o responsywności. Wersja mobilna strony została zaprojektowana zupełnie niezależnie, tak by na każdym etapie jej wykorzystanie nie generowała najmniejszych problemów jej użytkownikom.
Lifestylowy magazyn, to narzędzie, które ma wspierać bieżącą komunikację marki, pomagać w pozycjonowaniu strony internetowej a jednocześnie stanowić narzędzie, które zaprowadzi odbiorcę do konkretnej oferty lub CTA.
Jego głównym zadaniem jest promowanie idei i wartości jakie stoją za brandem, ale w taki sposób by jednocześnie generować realne zainteresowanie produktem i tym samym popyt. To właśnie one są pretekstem do rozmów i stanowią tematy przewodnie publikowanych treści. W miękki i interesujący sposób prezentujemy zagadnienia związane z designem, architekturą, slow life, cabin life, ekologią, itp.
W ramach kompleksowej strategii marketingowej, którą zbudowaliśmy dla Hyta, uwzględniliśmy również pomysł na wielokanałową komunikację w mediach społecznościowych, których zarządzaniem zajął się już jednak klient.
Kluczowym elementem całej komunikacji są ludzie, nie tylko liderzy opinii, architekci i specjaliści z branży, ale także użytkownicy oferowanych rozwiązań / projektów – ich historie, przygody, wrażenia i decyzje. W cyklach publikacji zaproponowaliśmy prezentację różnych postaw życiowych, sylwetek osób, które decydują się oderwać od miejskiego pędu i w końcu odpocząć tak jak chcą. Hyta oferuje im właśnie taką możliwość. Prezentowane sylwetki stają się tym samym naszymi bohaterami, z którymi potencjalni klienci będą się identyfikować.
Komunikacja SM przebiega dwutorowo. Z jednej strony komunikat kierowany jest do użytkowników, którzy oczekują szybkich rozwiązań, a z drugiej strony do odbiorców, którzy szukają inspiracji, potrzebują wsparcia, zastanawiają się i oczekują od marki doradztwa, wskazania dobrego kierunku.
Równolegle, wraz z rozpoczęciem komunikacji ruszyła intensywna kampania reklamowa w social media, która była nastawiona na konwersję na stronę marki.
Bez planu można wyruszyć w podróż po Ameryce Południowej, ale nie na podbój rynku! Pomożemy Ci obrać właściwy kierunek - przygotujemy i kompleksowo wdrożymy strategię komunikacji, dzięki której osiągniesz zamierzone cele. Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły!
Znajdziesz nas tutaj:
Pantoda Studio
Sudecka 96, lok 40-41
53-129 Wrocław