ILE KOSZTUJE FILM REKLAMOWY

Jaki jest koszt profesjonalnej produkcji
spotu reklamowego


Od czego zależy cena filmu reklamowego? O wszystkich czynnikach, które mają wpływ na koszt produkcji filmowej, moglibyśmy rozprawiać godzinami i wciąż nie wyczerpać tematu. Zamiast zaczynać niekończącą się dyskusję, przygotowaliśmy krótki artykuł. Dowiedz się, czego możesz się spodziewać po filmie reklamowym w zależności od budżetu, jakim dysponujesz oraz jakie najważniejsze kwestie mają wpływ na całkowity koszt produkcji. Poznaj proces pracy filmowców i orientacyjne ceny filmów reklamowych.

KOSZT FILMU REKLAMOWEGO

Ile kosztuje film reklamowy?

Bardzo chcielibyśmy zamieścić na naszej stronie internetowej zakładkę "filmy reklamowe - cennik", żeby uprościć Ci oszacowanie kosztów kampanii. Sęk w tym, że nie ma dwóch takich samych filmów promocyjnych, tak jak i nie ma dwóch jednakowych firm. Jak wiadomo, każda marka ma inne cele i potrzeby, jednak powiedzieć, że budżet na produkcję filmową zależy od tego, ile chcesz na nią przeznaczyć, to jak nie powiedzieć nic. Realizacja filmu reklamowego to często wieloetapowy proces, wymagający pracy wielu osób. Oto najważniejsze czynniki, które wpływają na kosztorys produkcji filmowej

  • liczba dni zdjęciowych;
  • lokalizacja – liczba miejsc, w których realizowane będą zdjęcia oraz koszty dojazdu ekipy. Znaczenie ma także typ lokalizacji. Czy będzie to siedziba firmy? Studio? Apartament? Dom jednorodzinny? A może plener?
  • ekipa filmowa – przy niektórych produkcjach potrzebujemy więcej rąk do pracy. Są scenariusze, które realizujemy z pomocą specjalistów i specjalistek od dźwięku, pracy kamery, oświetlenia, scenografii i charakteryzacji;
  • preprodukcja i postprodukcja – niektóre filmy, np. reklamy storytellingowe, wymagają pracy wielu osób jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć, a także po ich zakończeniu. Chodzi o proces kreatywny (koncept, opracowanie scenariusza, storyboard), a następnie montaż, animacje, korekcję barwną oraz udźwiękowienie;
  • sprzęt – czasem potrzebne są lampy, statywy, mikrofony, wózki, kamery, drony, a czasem wystarczy smartfon, którym można kręcić filmy w wysokiej jakości;
  • odtwórcy – aktorzy, statyści, lektorzy, modele. Udział w filmie mogą wziąć pracownicy firmy, jednak w przypadku niektórych produkcji warto zatrudnić zawodowców;
  • scenografia i dekoracje – koszt rekwizytów, kostiumów i elementów dekoracyjnych;
  • muzyka – może być skomponowana na potrzeby filmu lub pochodzić z banku muzyki produkcyjnej. Dodatkowo dochodzi także koszt licencji, który zależy od kanału emisji (Internet, telewizja);
  • tłumaczenie – opracowanie dodatkowej wersji językowej. 
Ile kosztuje film promocyjny
Ceny produkcji filmów reklamowych, promocyjnych i innych

Orientacyjne ceny filmu reklamowego 

Teraz, kiedy wiesz już, jakie czynniki mają wpływ na koszty produkcji reklamy filmowej, przejdźmy do liczb. Zaproponowane przez nas widełki to orientacyjne ceny filmów reklamowych, a nie sztywne ramy, w których staramy się zamknąć, wyceniając projekt.

0 zł – 1 000 zł

Bez budżetu, ale jakim kosztem…

Jeśli chcesz, filmiki reklamowe możesz przygotowywać samodzielnie albo zlecać ich produkcję osobom, które nie zajmują się marketingiem profesjonalnie. Dzięki temu zyskasz darmowy albo bardzo tani content wideo. I nie ma w tym nic złego! Schody zaczynają się tam, gdzie zamiast filmów reklamowych powstają antyreklamy. Pamiętaj, że nawet regularnie wstawiane materiały promocyjne mogą mieć skutek odwrotny do zamierzonego i zamiast przyciągać nowych odbiorców, skutecznie ich zniechęcą. 

6 000 zł – 10 000 zł

Jak się nie da, jak się da 

Dobra wiadomość! Krótkie spoty reklamowe lub filmy z eventów powstają już przy stosunkowo niewielkim budżecie. Mowa tu o nieskomplikowanych, ale profesjonalnych produkcjach. Wartościowy content video, szczególnie ten przeznaczony na social media, to taki, który ma szansę zainteresować odbiorców - liczą się pomysł, doświadczenie i wykonanie, a nie ilość efektów specjalnych i obecność Angeliny Jolie na planie. Przy tego typu produkcji będą pracować 2-3 osoba, a nie cała ekipa. To jednak wystarczy, by film promocyjny spełnił swoje zadanie.

FILM Z EVENTU FIRMOWEGO

Uchwyć ulotne chwile
Twojego wydarzenia

Film eventowy to angażująca produkcja z pogranicza reportażu i filmu promocyjnego. Spełnia równocześnie kilka zadań - buduje wizerunek Twojej marki, upamiętnia ważne wydarzenia i... Robi na wszystkich wrażenie! Możliwości jest mnóstwo, a wszystko zależy od tego, jakie są aktualne cele i oczekiwania Twojej firmy.

 Zobacz podobne filmy ❯ 

STORYTELLINGOWE FILMY WIZERUNKOWE

Chcesz opowiedzieć o Twojej firmie
i wzbudzić zaufanie klientów?

Film wizerunkowy w formie wywiadu to świetny sposób na zmniejszenie dystansu pomiędzy Twoją marką a jej klientami. Tak łatwo jest czasem zapomnieć, że każdą markę tworzą ludzie. Pokaż odbiorcom, kto stoi za sprawnym działaniem Twojej firmy, przy pomocy wywiadu wideo. Postaw na storytelling i zapisz się w pamięci widzów.

 Zobacz podobne filmy ❯ 

10 000 zł – 30 000 zł

Rozsądek podpowiada... 

W tej strefie cenowej powstają krótkie filmy reklamowe, których realizacja wymaga zaangażowania już większej ilości osób, ale okres zdjęciowy zamyka się w jednym dniu. Czego się spodziewać? Krótkiego scenariusza, wysokiej jakości obrazu i profesjonalnej postprodukcji. W Twoje ręce trafi gotowy produkt, a Ty nie musisz się martwić o licencje i przygotowanie do emisji. Takie filmy promocyjne możesz wykorzystać w komunikacji wewnętrznej oraz w sieci.

Za minimalną stawkę w tych widełkach cenowych możesz liczyć na dwu-, trzyosobową ekipę, która za pomocą podstawowych, ale profesjonalnych narzędzi stworzy dla Twojej firmy film promocyjny na podstawie prostego scenariusza. Z kolei za kwotę zbliżoną do górnej granicy cenowej możliwe będzie wykorzystanie zaawansowanego sprzętu filmowego, zatrudnienie odtwórców ról (półprofesionalnych aktorów, statystów lub modeli) oraz powiększenia ekipy filmowej. Z takim budżetem jesteśmy w stanie zdziałać więcej również na etapie postprodukcji - zapewnić usługi lektora bądź lektorki czy dodać dedykowane animacje 2D.

FILM REKLAMOWY

Planujesz kampanię reklamową
w telewizji lub internecie?

Zadbaj o pozytywny odbiór swojej marki dzięki krótkim i angażującym filmom reklamowym. Zyskaj wiarygodność i przedstaw się z najlepszej strony. Wykorzystaj filmy promocyjne i buduj pozytywny wizerunek Twojej firmy, by w efekcie umocnić relacje z klientami. Wzbudzaj emocje i zapisz się w pamięci swoich odbiorców.

 Zobacz podobne filmy ❯ 

FILM KORPORACYJNY

Chcesz pokazać, czym Twoja marka
wyróżnia się na rynku?

Film korporacyjny to forma wizerunkowego spotu reklamowego. Dzięki niemu pokażesz swoim potencjalnym partnerom biznesowym, klientom i pracownikom, czym wyróżnia się Twoja firma. Taki biznesowy film reklamowy w całości poświęcony jest wizerunkowi marki i w niebanalny sposób ukazuje jej walory, wartości oraz misję.

 Zobacz podobne filmy ❯ 

30 000 zł – 60 000 zł

Nie ma wstydu!

W przypadku takiego budżetu możesz już liczyć na bardzo wysokiej jakości filmy reklamowe, przeznaczone do udostępniania w Internecie. Przygotujemy dla Ciebie profesjonalny scenariusz i rysunkowy storyboard, dzięki któremu łatwiej będzie omówić wszystkie szczegóły filmu podczas spotkania PPM (Pre Production Meeting). Pieczę nad każdym etapem produkcji będą sprawować specjaliści (kamera, dźwięk, oświetlenie, aktorstwo, charakteryzacja, scenografia). Limity wciąż istnieją, ale takie środki finansowe pozwalają na dużo większą swobodę w działaniu i umożliwiają wydłużenie okresu zdjęciowego do dwóch dni, a w razie potrzeby zatrudnienia zawodowych aktorów czy skomponowanie muzyki specjalnie do Twojego spotu reklamowego.

Ile kosztuje film promocyjny
Ceny produkcji filmów reklamowych, promocyjnych i innych

60 000 zł – 140 000 zł

Marian, tu jest jakby luksusowo

Budżet tej wielkości zapewnia duże pole do popisu. W grę wchodzą już nie tylko filmy reklamowe do publikowania w sieci, ale także reklamy telewizyjne małego formatu. W procesie produkcji uczestniczyć będzie liczna ekipa filmowa, uzbrojona w najwyższej jakości sprzęt. Możemy zorganizować casting, nagrywać w nietypowych lokalizacjach, posłużyć się zaawansowaną animacją, a do współpracy zaprosić znane postacie ze świata showbiznesu.

140 000 zł – ∞

Sky is the limit

Jest to budżet odpowiedni do produkcji reklam telewizyjnych do wiodących stacji. Znani aktorzy, najnowsze lub klasyczne hity muzyczne, samoloty, luksusowe samochody oraz dowolnie kreowany ruch kamery – to wszystko jest możliwe. Zasadniczo tu ogranicza nas tylko wyobraźnia, dlatego ciężko byłoby się rozpisywać na temat możliwości produkcyjnych w takim budżecie. Przy budżecie powyżej 140 000 złotych produkcja reklam telewizyjnych, umożliwia stworzenie materiału do  emisji w najpopularniejszych stacjach telewizyjnych. Na tym pułapie cenowym niemożliwe staje się możliwe, a na ekran można przenieść nawet najbardziej pokręcone pomysły!

Maciek Albinowski

Cześć

Szukasz kreatywnego studia, które specjalizuje się w video marketingu? Jesteś we właściwym miejscu! Opowiedz nam o Twojej marce, omówmy cele i doprecyzujmy wizję, by wspólnie stworzyć film reklamowy, który przyniesie wymierne korzyści Twojej firmie.

Zadzwoń bezpośrednio do Maćka, napisz maila lub wypełnij poniższy formularz - odpowiemy szybko i z rzeczową ofertą.


Skontaktuj się bezpośrednio

  +48 667 266 667
  maciek@pantoda.com
Czekamy
na Twój ruch

Wpadnij na kawę

Kawa łączy i pobudza do nowych pomysłów! Odwiedź nasze studio - poznajmy się lepiej! Chętnie porozmawiamy o Twojej marce i projektach, które wspólnie możemy zrealizować. Nie ma co zwlekać, ekspres już się rozgrzewa.

Znajdziesz nas tutaj >>
Pantoda Studio
Księcia Witolda 68/1
50-203 Wrocław

+48 667 266 667
studio@pantoda.com

BRIEF ONLINE | FILM REKLAMOWY

Brief projektowy online

Jak widzisz, nie możemy zaproponować Ci gotowego cennika, ponieważ do każdego projektu podchodzimy bardzo indywidualnie. Mamy jednak nadzieję, że cena filmu reklamowego przestała być totalnie enigmatycznym pojęciem. Aby ułatwić Ci oszacowanie kosztów i przyspieszyć wycenę, przygotowaliśmy krótki brief. Wypełnij go i ruszajmy z produkcją!

  Akceptuję warunki polityk prywatności i wyrażam zgodę na otrzymanie oferty

FILMY PROMOCYJNE DLA BIZNESU

Wyprodukujemy film  
reklamowy dla Twojej firmy 

W Pantoda Studio do każdej produkcji wideo podchodzimy z filmowym zacięciem. Mamy alergię na banał, dlatego nasze filmy reklamowe wyposażamy w specjalne systemy dezaktywujące funkcję ziewania u odbiorców. Opowiedz nam o celach i oczekiwaniach Twojej firmy. Wspólnie przeniesiemy na ekran najważniejsze treści i sprawimy, że Twój przekaz wygeneruje pozytywne emocje, dobre skojarzenia i w efekcie - większe zasięgi!

Zrobimy coś razem?

Masz
pytania?

Wrocław to miasto, z którego się wywodzimy, jednak projekty wideo realizujemy w całej Polsce i Europie. Korporacyjne filmy i reklamowe spoty wizerunkowe , produkujemy najczęściej w takich miastach jak Poznań, Katowice, Szczecin, Warszawa, Zielona Góra i Gdańsk. Spoty reklamowe,  wideo produktowe i filmy na social media tworzymy zazwyczaj w naszym wrocławskim studiu filmowym. Jeśli chodzi o filmy eventowe i relacje z wydarzeń, jesteśmy tam, gdzie nas potrzebujesz!

W Pantoda Studio jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły.
Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły!

Znajdziesz nas tutaj:
Pantoda Studio
Księcia Witolda 68/1
50-203 Wrocław

+48 667 266 667
studio@pantoda.com

Cześć

Jesteśmy Pantoda Studio. Szyjemy filmy reklamowe na miarę. Specjalizujemy się w produkcji wideo dla biznesu, a naszym konikiem są klipy promocyjne, reklamy wideo i filmy eventowe. Za pomocą naszych kamer zwrócimy światła reflektorów na Twoją markę! 

Spotkajmy się w sieci